logo

Novinky - Aktuality

Starší přípravka

28.11.2018

Halový turnaj Pardubice 25.11.2018

 

SESTAVA: Dušek Lukáš, Rýdl Jaroslav, Hoffman David, Klouda Tobiáš, Chaloupka Ondřej, Langer Adam, Gombár Daniel.

 

Ústí nad Orlicí – Pardubice   1:2

Branka: Rýdl

 

Ústí nad Orlicí – Havlíčkův Brod   4:2

Branky: Dušek, Langer, Chaloupka, Hoffman

 

Ústí nad Orlicí – Chrudim   1:2

Branka: Chaloupka

 

Ústí nad Orlicí – Přelouč 2:4

Branky: Hoffman, Langer

 

Ústí nad Orlicí – Žďár nad Sázavou   4:6

Branky: 3x Chaloupka, Hoffman

 

POŘADÍ:

  1. Žďár nad Sázavou  2) Havlíčkův Brod, 3) Přelouč 4) Pardubice 5) Chrudim 6) Ústí

 

Máme za sebou první halový turnaj.

Hned úvodní zápas s Pardubicemi nám naznačil, v čem bude náš největší problém. Po celý zápas jsme byli jasně lepším týmem, ale zahodili jsme neuvěřitelné množství šancí a dostali laciné branky, jednu po chybné rozehrávce a druhou minutu před koncem tečovanou střelou do protipohybu brankáře. Poté jsme skvěle otočili zápas s Brodem ze stavu 0:2 na 4:2. Další zápasy s Chrudimí a Přeloučí už nebyly tak dobré i když bojovnost nechyběla. Poslední utkání se Žďárem pořadatelé označili za nejhezčí a nejlepší zápas na turnaji. Sice jsme opět po hrubých chybách v rozehrávce prohrávali už 1:5, nicméně kluci to nezabalili a makali až do konce, předváděli pěkné kombinační akce. Podařilo se nám snížit až na 4:5, poté jsme šli z půlky hřiště úplně sami na brankáře, ale bohužel, jak jsem psal již na začátku ani z těchto více než tutových šancí jsme gól nedali. Soupeře jsme zatlačili, ale branku jsme prostě dát nemohli a minutku před konce do již hodně otevřené obrany jsme inkasovali poslední branku na 4:6.

Pro ty, kteří tam nebyli to bude nepochopitelné, ale kdo tam byl, tak dá mému hodnocení za pravdu. S turnajem jsem totiž spokojen, jak s nasazením, tak s předváděnou hrou. Žádný ze soupeřů nás nepřehrál. Naopak, ve většině zápasů jsme byli my tím lepším týmem. Určitě musíme zapracovat na koncovce, protože kdybychom proměnili alespoň polovinu našich šancí, tak jsme turnaj museli vyhrát. Dále musíme odstranit hrubé chyby v rozehrávce, ale zase oceňuji, že se snažíme a chceme hrát fotbal a nejen nakopávat dlouhé balony, jako to dělaly některé týmy a z toho prostě bohužel chyby pramení.

 


Dorost U17

19.11.2018

15. KOLO DIVIZE DOROSTU U17

FK KOLÍN - JISKRA ÚSTÍ N.O.  

             10   :   3   / 4 : 0 /

 

SESTAVA ÚSTÍ N.O.:

Mako – Vacek - M.Šimek – Řehák - Popel

Rathouz – Popelář – Šafránek – A.Bartoš st.

Špaček/51.F.Hoffman/ - Batrla

BRANKY:  Bartoš st., Batrla, Popel

 

Mladší dorostenci ani tentokrát na soupeře nestačili, byl velmi dobrý. Přesto je pro tým, který tvoří hlavně žáci účast v soutěži velkým přínosem. V průběhu 2. poločasu dokázali výši porážky čestnými góly zmírnit v 56. min. Bartoš, v 73. min. Batrla a závěrečný gól zápasu vsítil v 84. Min. Popel. Snaživý tým ještě neřekl poslední slovo, na jaře to bude určitě mnohem lepší. Získané zkušenosti jsou k nezaplacení.


Dorost U19

19.11.2018

15. KOLO DIVIZE DOROSTU U19

FK KOLÍN - JISKRA ÚSTÍ N.O.

               1   :  2   / 1 : 0 /        

 

SESTAVA ÚSTÍ N.O. : 

Jeřábek – Sýkora – Bohunek – Popelka - Batrla

Š.Kopecký/90.Šafránek/ – Eliáš/51.Rathouz/ – Wohner - Karlík

Šmíd - Kvapil

BRANKY:  Šmíd, Sýkora /p/

 

Starší dorostenci Jiskry se s podzimní divizní sezonou rozloučili vítězstvím a potvrdili své výborné postavení. Na UMT v Kolíně se v úvodu dvakrát těsně vedle zastřeloval ze střední vzdálenosti Kvapil. Bez práce nebyl ale ani gólman Jeřábek, v 17. min. kryje nebezpečnou hlavičku po rohu. Ve 23. min. se opřel do míče Šmíd a jeho rána se otřela o břevno. Ve 29. min. si Jeřábek poradil s nebezpečným přímým kopem, ale po stejné situaci jdou domácí do vedení v 34. min. po úspěšném pokusu přesného střelce Koděry – 1:0. Aktivní Kvapil mohl vyrovnat hned o minutu později, kdy po pěkném sólu přeloboval brankáře i branku. V závěru úvodní části se těsně neujal pokus Sýkory z přímého kopu. V úvodu 2. poločasu se zranil Eliáš a to byla komplikace, přesto dorostenci Jiskry zvládli obrat. V 54. min. ještě zachraňoval na brankové čáře Sýkora, ale v 62. min. se po rohu prosadil Šmíd – 1:1. V 74. min. zahrál jeden z domácích hráčů ve vápně rukou a z nařízené penalty dokonal obrat Sýkora – 1:2. V 81. min. mohl zvýšit Kopecký, ale svůj únik zakončil těsně vedle. V 84. min. podržel svůj tým výborný gólman Jeřábek a vítězství bylo na světě, radost nezkazila ani neuznaná branka Šmída v 88. min. Starší dorost tak přezimuje na skvělém 4. místě, lepší jsou jen týmy z hlavního města Meteor, Tempo a Vyšehrad. Trenér Novák chválí celý tým za předvedený výkon i celý podzim.

 


A mužstvo

19.11.2018

 

15. KOLO /17. ZÁPAS/ FORTUNA ČFL

SLÁVIA K.VARY - JISKRA ÚSTÍ N.O.  

                         1   :   1  /1 : 0/  penalty 1 : 4              

SESTAVA ÚSTÍ :

J.Krátký – Pazdera - Lněnička - J.Chleboun  - Langer

Nikodem/90.M.Krátký/ – Čech - Falta – Souček/90.Procházka/  

Tichý – Smejkal/87.Smíšek/

SESTAVA  K.VARY :

Chára – Samek/82.Staněk/ - Pěkný – Krlička – Vokáč/87.Suchý/

Vyleta/76.Kalina/ - Mandula  Maňák/71.Geňo/ - Tůma

Mestl – A.Němec/46.Hudec/                  

425 diváků

BRANKY:   37.´ Mandula   -   71.´ Falta

 

Fotbalový tým Jiskry úspěšně zakončil podzimní sezonu, když na umělé trávě v Drahovicích v prodloužení zdolal nebezpečného nováčka ČFL.  Domácí vstoupili do začátku zápasu aktivně, dobře kombinovali, ale naráželi na dobře postavenou obrannou hráz Jiskry. Náznak několika příležitostí v úvodu zápasu K.Vary nevyužily, hosté spoléhali na rychlé protiútoky, které však většinou končily před pokutovým územím. Velmi rušno nastalo v době, kdy se první poločas blížil k závěru. V 36. min. se hostující tým dostal před branku a po střele Smejkala se otřáslo břevno. Krátce na to se naplnila známá fotbalová pravda, nedáš, dostaneš. Prakticky z protiútoku vyrazil gólman J.Krátký nečekanou ránu z levé strany před dobíhajícího Mandulu a ten rozjásal domácí fanoušky – 1:0. Tak skončila úvodní část. Po přestávce svěřenci trenéra Chudého potvrdili, že aktuální postavení v tabulce není náhodné. Svého soupeře zatlačili před vlastní pokutové území, ovšem v těchto momentech se projevila největší slabina týmu, schopnost využívat brankové příležitosti. Na rukavicích gólmana Cháry dvakrát ztroskotal v šancích Souček. Velké brankové příležitosti nevyužil krátce po sobě ani Falta s Tichým. Fotbalová spravedlnost přeci jen přišla v 71. min., v níž po trvalém tlaku Petr Falta nečekaným pokusem přes hlavu přehodil gólmana a vyrovnal – 1:1. Zápas tak dospěl do penaltové prodloužené. V této disciplíně se domácím moc nedaří a výjimkou nebyl ani tento zápas. Gólman J.Krátký v úvodních sériích vychytal Staňka i Krličku, ve třetím pokračování sice snížil Mestl, ale ve  čtvrté sérii proměnil mečbol Tichý /před ním bezpečně Chleboun, Falta i Lněnička/. Zasloužený druhý bod tak putuje do Ústí. Fotbalový tým Jiskry, který podstatnou část podzimní sezony absolvoval bez několika zraněných opor tak přezimuje na skvělém sedmém místě, s nepatrnou ztrátou na medailové pozice. Výtečná práce všech hráčů, realizačního týmu i vedení oddílu. Zimní přestávka bude naplněna řadou zajímavých přípravných zápasů. Jarní odvety začneme na domácím hřišti v sobotu 9. 3. 2019 v 14.30 hodin proti FK Olympii Radoltín.


Dorost U17

12.11.2018

14. KOLO DIVIZE DOROSTU U17

SLAVOJ VYŠEHRAD - JISKRA ÚSTÍ N.O.  

                              6   :   0   / 2 : 0 /

 

SESTAVA ÚSTÍ N.O.:

Hortlík – M.Šimek – Batrla – Řehák - Popel

Rathouz – Popelář/61.F.Hoffman/ - Špaček – Mako/54.Vacek/

Šafránek – A.Bertoš

 

Mladší dorostenci ani tentokrát na svého soupeře nestačili, ale všechny zápasy této kategorie jsou velkou školou pro starší žáky, kteří tvoří z velké části základní sestavu. Domácí svoji fyzickou převahu dokázali využít zejména po přestávce, kdy definitivně rozhodli. Hostující celek předvedl několik pohledných akcí, ale kýžený čestný úspěch nepřišel. Snad se dočkají v závěrečném zápasu podzimní sezony v Kolíně. Nebude to lehké, příští soupeř je na 5. místě.

Tento zápas se hraje v sobotu 17. 11. od 12.15 hodin.


Dorost U19

12.11.2018

 

14. KOLO DIVIZE DOROSTU U19

SLAVOJ VYŠEHRAD - JISKRA ÚSTÍ N.O.

                               3   :  0   / 0 : 0 /        

 

SESTAVA ÚSTÍ N.O. : 

Jeřábek – Wohner – Bohunek – Eliáš - Batrla

Š.Kopecký – Karlík – Popelka - Rotter

Šmíd/67.Šafránek/ - Barkoci/53.Rathouz/

 

Starší dorostenci Jiskry sehráli nešťastný zápas, o jehož poměrně jasně znějícím výsledku se rozhodlo až v samotném závěru. Ve zbytku podzimní sezony citelně schází našemu týmu nejlepší střelec Pinkava a to se projevilo i v utkání dvou celků z popředí tabulky. Góly starší dorostenci v posledních kolech nedávají a to rozhodlo i tento zápas. Po prvním bezbrankovém poločasu vyšel domácím nástup po přestávce. V 49. min. otevřel skóre Trajanov – 1:0. Poté se Jiskra snažila o vyrovnání, které nepřišlo. Definitivní rozhodnutí nastalo v 90. min., v níž byla ve prospěch domácích nařízená penalta, kterou proměnil Novichinkchin – 2:0. Zklamání borci Ústí poté dovolili v nastaveném čase Trojanovi upravit skóre na konečných 3:0.

I po této porážce drží starší dorostenci výbornou pátou příčku divizní tabulky. Tu budou hájit v posledním utkání sezony v Kolíně, který je na místě dvanáctém. Tento zápas se hraje v sobotu 17. 11. od 10.00 hodin. 


A mužstvo

12.11.2018

14. KOLO /16. ZÁPAS/ FORTUNA ČFL

JISKRA ÚSTÍ N.O. – SOKOL ŽIVANICE

                          0   :   0   /penalty 6 : 7/              

SESTAVA ÚSTÍ :

J.Krátký – Pazdera - Lněnička - J.Chleboun  - Langer

Nikodem – Čech - Brabec – Souček – Smejkal/82.M.Krátký/ - Tichý

 

SESTAVA  ŽIVANICE :

Volšík – Buriánek – Košťál – Staněk - Motyčka

Petrus/66.Polák/ - Herzán – Hundák – Ptáček/77.Živný/

M.Ujec/66.Štěpánek/ - Gorol/90.D.Pánek/      

 

425 diváků

 

Fotbalový tým Jiskry se s domácí fotbalovou sezonou rozloučil zlepšeným výkonem, kterému scházelo jediné, využití alespoň jedné příležitosti. Krajské derby se hrálo před rušnou, ale sportovní diváckou kulisou, o kterou se zasloužili příznivci obou táborů. Domácí trenér provedl několik změn uvnitř obvyklé sestavy. Na beka se přesunul Pazdera, na stopera Lněnička, do středu zálohy Čech a distancovaného Faltu nahradil Brabec. Všechny změny se osvědčily, Ústí se dostalo do několika velkých šancí, ale ta koncovka. Už ve 3. min. utekl obraně Nikodem, samostatný nájezd však zakončil střelou do tyče. Rychlost Nikodema na zkušenou, ale statickou obranu soupeře platila, v 10. min. po jeho centru přestřelil z 10m Souček. Hosté si v každém poločase vypracovali vždy jednu velkou příležitost. V 13. min. nastřelil Herzán po samostatné akci z 20m břevno. Ve 25. min. znovu utekl obraně Nikodem, tentokrát nastřelil jen nohy brankáře. O minutu později se po centru zprava ocitl sám před brankářem Tichý, před střelou však uklouzl, zbytek akce obstarala obrana Sokola. V závěru úvodní části nečekaně vypálil z vápna Smejkal, z šibenice ale jeho pokus parádně vytěsnil Volšík. Spokojení diváci se těšili na druhý poločas a ten je nezklamal, domácí pokračovali v dobrém výkonu, hosté s řadou hráčů s ligovými zkušenostmi jim zdárně sekundovali. V 57. min. se do šestnáctky znovu probil Nikodem i tentokrát ho Volšík vychytal. Největší příležitost hostujícího celku přišla v 73. min., v níž Herzánův centr našel na malém vápně nekrytého Štěpánka, jenž hlavou mířil těsně vedle. Závěr zápasu patřil znovu Jiskře. V 75. min. po pěkném uvolnění od Brabce neuspěl sám před gólmanem Tichý. V 87. min. střídající mladší Krátký ideálně našel ve vápně Tichého, jeho další tutovku vyrazil Volšík před Nikodema, na kterého zívala prázdná branka, ústecký „rychlík“ ale odmítl tři body, pálil nad branku. Trest přišel v následném prodloužení, které se protáhlo až do osmé série, v ní neuspěl Pazdera, aby následný mečbol proměnil Motyčka. Druhý bod putuje do Živanic. Bez gólů to nejde, pokud ovšem dokážou svěřenci trenéra Chudého zopakovat sobotní výkon, nejsou bez šance v posledním zápasu sezony v Karlových Varech. Tento zápas se hraje v neděli 18. 11. od 10. 30 hodin.


Mladší žáci

05.11.2018

11. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ

SK POLIČKA - JISKRA ÚSTÍ N.O. 1 : 2 / 0 : 2 /

SESTAVA ÚSTÍ: Kusý– Horálek, Kapoun, J.Borovička, Cindr, Fišer, Šváb, J.Šimek, A.Borovička, D.Hoffman, V.Eliáš, Žďárský.

BRANKY: Žďárský, V.Eliáš

Také mladší žáci dokázali proti Poličce naplno bodovat. Utkání týmů ze středu tabulky mělo dobrou úroveň. Mnohem lépe ho rozehráli hosté, kteří již v 1. min. otevřeli skóre. Zasloužil se o to kapitán a osvědčený střelec Žďárský – 0:1. Velmi dobrý úvodní poločas završil ve 27. min. Eliáš – 0:2. Po přestávce domácí výrazně přidali, snažili se o kontaktní gól. To se jim povedlo v 54. min., kdy se prosadil jejich útočník Stoklásek – 1:2. Dobře pracující defenzíva Jiskry však soupeři více nedovolila. Mladší žáci přezimují na velmi solidním šestém místě. Radost po vítězství byla na místě.


Starší žáci

05.11.2018

11. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU STARŠÍCH ŽÁKŮ

SK POLIČKA - JISKRA ÚSTÍ N.O. 0 : 2 / 0 : 2 /

SESTAVA ÚSTÍ : Bouška – J.Šimek – Řehák – M.Šimek – Bartoň Vacek – Špaček – A.Borovička/57.A.Kalousek/ – Žukov F.Hoffman – Kozel

BRANKY: Kozel, Špaček

Starší žáci zakončili vydařenou podzimní sezonu dalším vítězstvím. Utkání dvou kvalitních týmů z popředí tabulky bylo podle očekávání vyrovnané. O konečném výsledku rozhodl první poločas, v němž dokázali hosté dvakrát využít své příležitosti. Ve 24. min. potvrdil své střelecké schopnosti Kozel – 0:1. Než se stačili domácí vzpamatovat, zvýšil na 0:2 Špaček. Po přestávce pokračovala vyrovnaná partie, ale výsledek už se nezměnil. Po tomto zaslouženém vítězství přezimují starší žáci Jiskry na skvělém druhém místě za Hlinskem, na které ztrácejí pouhý bod.


Dorost U17

05.11.2018

13. KOLO DIVIZE DOROSTU U17

SK STŘEŠOVICE - JISKRA ÚSTÍ N.O. 7 : 1 / 3 : 1 /

SESTAVA ÚSTÍ N.O.: Hortlík – Motl – Batrla – Kolář – A.Bartoš ml. Popel – Šafránek - Popelář – A.Bartoš st. Mako – Šmíd

BRANKA: Šmíd

Mladší dorostenci mají velké potíže sestavit tým, to se projevilo i na hřišti předního celku soutěže. Domácí od úvodní minuty na hřišti dominovali, což se projevilo i na výši skóre. V závěru úvodní části dokázal alespoň čestným úspěchem zmírnit porážku Šmíd. V sobotu 10. 11. od 12.30 hod. bude mladší dorost usilovat o úspěch na hřišti Slavoje Vyšehrad „B“.


Dorost U19

05.11.2018

13. KOLO DIVIZE DOROSTU U19

SK STŘEŠOVICE - JISKRA ÚSTÍ N.O. 3 : 1 / 1 : 0 /

SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jeřábek – Wohner – Bohunek – Eliáš - Batrla Popel/46.Popelář/ - Š.Kopecký – Karlík - Rotter Šmíd - Mako

BRANKA: Šmíd

Starší dorostenci Jiskry musí oželet svého zraněného nejlepšího střelce Pinkavu a tento hendikep se projevil i ve Střešovicích. Vyrovnané utkání začali lépe domácí, kteří už ve 3. min. otevřeli skóre po gólu Suchánka – 1:0. Pak se hra vyrovnala, ale skóre do konce poločasu zůstalo stejné. Do druhého poločasu vstoupili hosté mnohem aktivněji a v 48. min. Šmíd vyrovnal – 1:1. Zdálo se, že by se mohlo v Praze bodovat, ale závěr vyšel mnohem lépe domácím. V 73. min. se prosadil Uhlík, který vrátil pro Střešovice vedení – 2:1. Snaha o vyrovnání otevřela obranu, čehož soupeř ještě jednou využil. V 89. min. zařídil rozhodující trefu opět Suchánek – 3:1. I přes porážku zůstává starší dorost na výtečném pátém místě. Do konce podzimu zbývá odehrát ještě dvě kola. V tom příštím bude náš tým opět cestovat do Prahy. V sobotu 10. 11. od 10.15 hod. bude hrát s béčkem Slavoje Vyšehrad.


B mužstvo

05.11.2018

13. KOLO I. A TŘÍDY

FK LETOHRAD „B“ - JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“ 2 : 3 / 2 : 2 /

SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jech – M.Kopecký/63.Černý/ – Fikejz – Grunta – Pirkl/76.Svoboda/ M.Krátký/60.Kukla/ – Pavlásek – Chalupník/83.Mory/ – Brabec - Smíšek Procházka/90.Krummer/

BRANKY: Brabec, Smíšek, Procházka

Prestižní derby sousedních měst hrají už jenom béčka. Atraktivní duel vyšel tentokrát na závěr podzimní části a hrálo se o velmi důležité body. Podle očekávání byly oba týmy posíleny o členy širších kádrů áček. Domácí potřebují každý bod k odpoutání z poslední příčky, ústecké béčko také nemá body na rozdávání, ale po špatném začátku dokázalo v závěru podzimu zlepšenými výkony bezprostřední hrozbu sestupu odvrátit. To se potvrdilo i v nedělním dopoledni, kdy oba týmy vyběhly k vzájemnému měření sil. A kdo přišel, nelitoval, zhlédl dramatické utkání, jako na houpačce, se šťastným koncem pro Jiskru. Do zápasu vstoupili lépe domácí, dostali se do vedení v 15. min., v níž se prosadil Pokorný – 1:0. Ještě v průběhu úvodní části však hosté výsledek otočili. Ve 23. min. vyrovnal dobře hrající Brabec – 1:1. Výbornou kopací techniku a zlepšenou formu posledních dnů potvrdil ve 29. min. Smíšek – 1:2. Ani to ale nebylo vše. Fotbalisté Letohradu bojovali a za žádnou cenu nechtěli tento zápas prohrát. Ve 37. min. se prosadil k velké radosti většiny ze 70 přihlížejících diváků Švercl – 2:2. Oba celky pak po přestávce chtěly derby rozhodnout ve svůj prospěch. Nakonec se to podařilo hostům, díky střelecky disponovaného Janu Procházkovi, jenž v 74. min. vsítil rozhodující úspěch – 2:3. Na tento gól už nedokázali domácí odpovědět, důležité body putují do Ústí. Béčko Jiskry tak přezimuje na desátém místě, s velkým bodovým odstupem od pásma sestupu. Podzimní sezonu v postavení nováčka tak mohou hráči i vedení týmu považovat za vcelku úspěšnou.


A mužstvo

05.11.2018

13. KOLO /15. ZÁPAS/ FORTUNA ČFL

TJ SLOVAN VELVARY - JISKRA ÚSTÍ N.O. 2 : 0 / 1 : 0 /

SESTAVA ÚSTÍ : J.Krátký – Lněnička – Čech - J.Chleboun - Langer Nikodem/86.Smíšek/ – Pazdera/65.Pavlásek/ - Falta – Souček/90.Mory/ Tichý/86.Procházka/ – Smejkal/78.M.Krátký/

SESTAVA VELVARY : Měsíček – Nosek – Obrtlík – Ludvík - Šalda Vopat/70.Polák/ - Pavlíček//86.Doležal/ - Havel/84.Kalaš/ - Tenkl Kafka/80.Müller/ - Budějský

BRANKY: 14.´ Obrtlík /p/, 68.´ Vopat

200 diváků

Fotbalisté Jiskry předvedli ve Velvarech určitě nejméně povedený výkon v podzimní části ČFL. Domácí nováček vsadil na bojovnost a to mu dokonale vyšlo. Hostující tým už s Faltou i Lněničkou, ale bez Kopeckého /škola/ se od úvodních minut bránil, před branku soupeře se dostával sporadicky. Možná rozhodující úsek zápasu se odehrál ve 12. min., kdy domácí získali přímý kop, odvrácený míč se odrazil na ruku Součka, a rozhodčí se rozhodl konat. Směr penalty Obrtlíka sice gólman Krátký vystihl, ale prudká rána mířila přesně pod břevno – 1:0. Byl to jeden z mnoha pokutových kopů nařízených proti Jiskře v úvodu zápasu! Ani tento moment však na hře Ústí mnoho nezměnil, domácí byli u všech míčů dříve a vytvářeli si další nadějné situace. Ve 28. min. se vyznamenal Krátký, když vychytal v šanci Pavlíčka. Největší příležitost Jiskry přišla v 31. min., kdy po nákopu Langera hlavičkoval Chleboun nad branku. V 38. min. se znovu musel předvést nejlepší hráč Jiskry brankář Krátký, který bravurně zneškodnil přímý kop Budějského. Druhý poločas začali hosté mnohem aktivněji, ale jejich snaha končila většinou nepřesnými přihrávkami nebo ztrátou míče ve finální fázi. Několik nadějných možností vysunout do běhu Nikodema nevyšlo, protože přihrávka přišla pozdě, případně vůbec. Byli to nakonec domácí, kteří dobře rozehraný zápas rozhodli. V 67. min. přišla zbytečná ztráta míče Ústí na vlastní polovině, následoval bleskový protiútok středem zakončený přesnou střelou Vopata po zemi k tyči – 2:0. Aby všem trablům nebyl konec byl v 77. min. po druhé žluté kartě vyloučen Falta a bude znovu chybět v příštím domácím utkání. Po tomto vyloučení se zápas na nerovném terénu v poklidu dohrával. Výrazně oslabený tým Jiskry má před sebou ještě dva zápasy, které je potřeba zvládnout, aby výtečně rozehraná podzimní sezona byla opravdu historicky úspěšná. V sobotu 10. 11. od 14.00 hod. se v posledním podzimním domácím utkání v Ústí nad Orlicí představí tradiční soupeř Sokol Živanice. Krajské derby určitě nebude snadný zápas.


Dorost U17

29.10.2018

12. KOLO DIVIZE DOROSTU U17

JISKRA ÚSTÍ N.O. – METEOR PRAHA „B“ 0 : 5 / 0 : 2 /

SESTAVA ÚSTÍ N.O.: Hortlík – Kolář/54.Bouška/ – M.Šimek - Řehák - Popel Batrla – Popelář – Mako/46.Špaček/ – A.Bartoš st. Barkoci - Motl

Pro starší žáky, kteří nastupují za mladší dorost je divize skvělou školou. Ani tentokrát náš tým nezklamal, ale soupeř byl vyspělejší, zdatnější a zaslouženě na těžkém terénu vyhrál. V 17. min. otevřel skóre Suchý – 0:1, v 30. min. zvýšil na 0:2 Navrátil, v 50. min. Valenta střílí na 0:3, v 62. min. Navrátil zvyšuje na 0:4 a skóre dokonal v 75. min. Piják – 0:5. Příští zápas odehraje mladší dorost ve Střešovicích v sobotu 3. 11. od 15.00 hodin.


Dorost U19

29.10.2018

12. KOLO DIVIZE DOROSTU U19

JISKRA ÚSTÍ N.O. – METEOR PRAHA „B“ 1 : 2 / 0 : 1 /

SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jeřábek – Wohner – Bohunek – Eliáš - Batrla Š.Kopecký/26.Popel/ – Karlík – Šafránek/46.Popelář/ – Rotter/86.A.Bartoš st./ Šmíd - Barkoci

BRANKA: Bohunek

Proti vedoucímu celku tabulky nastoupil starší dorost bez několika hráčů obvyklé sestavy. Chyběl hlavně nejlepší střelec mužstva Pinkava, který obstarává většinu gólů. Hosté byli podle očekávání více u míče, jejich nápor ale dlouho nebezpečný nebyl. Výborně hrající obrana v čele s brankářem Jeřábkem jim nic podstatného dlouho nedovolovala. Ústecký gólman se vyznamenal hlavně v 20. min., kdy skvěle vyrazil ránu Krále na roh. Domácí málem trestali v 39. min., v níž po ojedinělém útoku našel Barkoci na penaltě Šmída, jehož střelu chytil brankář. V 43. min. se znovu zaskvěl Jeřábek, když zázračně vyrazil střelu Novotného zblízka, ale akce pokračovala dalším centrem a tentokrát už nekrytý Novotný dostal hlavou míč do sítě – 0:1. Po přestávce se obrázek hry nezměnil, hosté útočili, domácí dobře bránili. To trvalo až do 84. min., kdy se k odraženému míči dostal nejlepší střelec hostů Novotný a zblízka zvýšil na 0:2. Domácí ale nerezignovali, vytvořili si závěrečný nápor, v němž po skrumáži ve vápně snížil zblízka Bohunek – 1:2. V nastaveném čase ještě domácí získali několik rohů, ale gól už nepadl. I přes porážku zaslouží starší dorostenci pochvalu za statečný výkon. Stále drží výtečnou pátou příčku v divizi. V příštím kole nastoupí náš tým k dalšímu utkání v Praze. V sobotu 3. 11. od 12.45 hod. začíná utkání ve Střešovicích.


B mužstvo

29.10.2018

12. KOLO I. A TŘÍDY JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“ – FK HORNÍ ŘEDICE 1 : 2 / 1 : 1 / SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Hubálek – Svoboda/46.Černý/ – Fikejz – Grunta - Pirkl M.Krátký – Pavlásek – Chalupník – Procházka - Smíšek Kukla BRANKY: 22.´ Smíšek - 37.´ Dujsík, 62.´ Ručka Na těžkém, vodou nasáklém hřišti domácí tým proti druhému týmu tabulky rozhodně nezklamal, ale body si vezou hosté. Zajímavé utkání začaly lépe Ředice, v úvodu se jejich hráči dostali do několika nadějných situací. Postupem času ale domácí hru vyrovnali, několikrát se dostali na dostřel branky a získali několik standardních situací. Ve 21. min. byl před vápnem faulován Procházka a z nařízeného přímého kopu se Smíšek parádně přes zeď trefil pod břevno – 1:0. Hosté výrazně přidali, a zvýšená aktivita se jim vyplatila v 37. min., kdy po pěkné rychlé akci se za obranu dostal Dujsík a podél gólmana vyrovnal – 1:1. V závěrečné minutě úvodní části ještě hosté vytvořili ve vápně Jiskry závar po rohovém kopu, do kabin se však šlo za nerozhodného stavu. Úvod 2. poločasu patřil domácím, v 51. min. spálil Kukla 100% šanci, když po centru Krátkého sám na malém vápně trefil brankáře. Trest přišel o deset minut později. Po zbytečném faulu před šestnáctkou, na aktivního Dujsíka, posadil Mráz přímý kop na hlavu nekrytého Ručky, jenž otočil vývoj zápasu na stranu hostů – 1:2. Domácí hráči nerezignovali a za chladného, nevlídného počasí zahřáli sebe i diváky. V 77. min. po dlouhém autu se do další velké příležitosti dostal Kukla, ale zblízka znovu nastřelil brankáře Češku. Po drtivém závěru zápasu se právě gólman Martin Češka stal hrdinou dne. V 89. min. po jednom z mnoha rohů byl uvnitř pokutového území podražen znovu Procházka a kopala se penalta. Válku nervů nezvládl domácí záložník Pavlásek, který nechal vyniknout právě Češku. Prodloužení se nekoná, radují se hráči i příznivci Horních Ředic. Škoda, béčko potvrdilo narůstající formu, favorizovanému soupeři bylo více než důstojným partnerem. Velmi důležité utkání čeká na náš tým v posledním podzimním klání. V neděli 4. 11. od 10. 15 hodin se v Letohradu bude hrát derby s místní rezervou, která zatím uzavírá tabulku I. A třídy.


Mladší žáci

29.10.2018

10. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ

JISKRA ÚSTÍ N.O. – FK LETOHRAD 3 : 3 / 1 : 1 /

SESTAVA ÚSTÍ: Zářecký – Horálek, Kapoun, J.Borovička, Cindr, Fišer, J.Šimek, A.Borovička, Skala, V.Eliáš, Žďárský, Kusý.

BRANKY: Horálek, J.Šimek, Žďárský

Okresní derby mladších žáků přineslo nevídané drama. V souboji týmů ze středu tabulky otočili domácí nepříznivý vývoj v poslední minutě. Lépe začali hosté, už v 5. min. je do vedení dostal Svatoš – 0:1. Ve 13. min. dokázal vyrovnat Horálek – 1:1. Vyrovnaný zápas se začal lámat po přestávce. V 39. min. zvýšil Svatoš na 1:2 a v 53. min. dal Adamec další gól – 1:3. Mělo být rozhodnuto, ale nebylo. Velkou bojovností dokázali mladší žáci nemožné, v 60. min. se ve vápně zorientoval nejlépe J.Šimek a snížil na 2:3. Následoval velký nápor a v poslední minutě po rohovém kopu razantní střelou vyrovnal Žďárský. Velká radost byla pochopitelná. Podzimní sezonu zakončí mladší žáci v Poličce. Zde budou hrát v sobotu 3. 11. od 11.15 hodin.


Starší žáci

29.10.2018

10. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU STARŠÍCH ŽÁKŮ

JISKRA ÚSTÍ N.O. – FK LETOHRAD 5 : 0 / 2 : 0 /

SESTAVA ÚSTÍ : Bouška – J.Šimek – Řehák – M.Šimek – Koukol/58.A.Borovička/ Vacek – Špaček – D.Bartoš/51.Bartoň – Žukov/63.A.Kalousek/ F.Hoffman – Kozel/60.Žďárský/

BRANKY: 2x Žukov, Špaček, F.Hoffman, A.Kalousek

Starší žáci dokázali vyhrát další derby a drží stále skvělou druhou příčku v KP. Na těžkém terénu to lehký zápas nebyl, i když skóre je jednoznačné. Hosté bojovali, ale nevyšel jim úvod. Už v 1. min. se prosadil Žukov – 1:0. V 8. min. znovu Žukov hlavou dorazil krásnou střelu Hoffmana – 2:0. Pak se dlouho hrálo ve středu hřiště bez větších brankových příležitostí. Po přestávce se v 52. min. rozběhl k velkému sólu přes několik hráčů Špaček a svoji akci zakončil ránou pod břevno – 3:0. Tako krásná akce naladila domácí na další parádní góly. V 58. min. Žukov ideálně našel před brankou F.Hoffmana a ten ránou z vápna zvýšil na 4:0. Také poslední gól padl po pěkné kombinaci. V 66. min. po individuální akci a přesné přihrávce Hoffmana stanovil konečné skóre střídající Kalousek – 5:0. Vydařenou podzimní sezonu zakončí starší žáci v sobotu 3. 11. od 9.30 hod. v Poličce.


A mužstvo

29.10.2018

12. KOLO /14. ZÁPAS/ FORTUNA ČFL

JISKRA ÚSTÍ N.O. – SLAVOJ VYŠEHRAD 0 : 1 / 0 : 0 /

SESTAVA ÚSTÍ : J.Krátký – M.Kopecký – Čech - J.Chleboun - Langer Nikodem – Pazdera/90Pavlásek/ - Mory/70.Brabec/ – Souček Tichý – Smejkal/84.Lněnička/

SESTAVA VYŠEHRAD : Havránek – Krejdl – Šimek – Šlégl - Madej Jandera/87.Rataj/ - Drobílek/89.Macej/ - Kozel/90.Heřman/ Laňka/90.Hradecký/ - Čapek

BRANKA: 83.´ vlastní

310 diváků Na těžkém blátivém terénu skončila série domácí neporazitelnosti Jiskry. Výprava Vyšehradu přijela do Ústí už v pátek s jasným cílem uspět, s notnou dávkou štěstí se jim to podařilo. Ústeckému trenéru Chudému velmi citelně chyběl ve středu hřiště distancovaný Falta, hosté si navíc rozhodně nemohou stěžovat na nepřízeň rozhodčích, už ve 3. min. jim byla darována penalta po faulu? v pokutovém území. Nejlepší střelec týmu Čapek však ztroskotal na skvělém zákroku Krátkého, jenž jeho ráno s pomocí břevna dostal na roh. I po této situaci ovládli hosté střed hřiště, před šestnáctkou naráželi ale na dobře postavenou obranu a hlavně skvělého brankáře. Domácí se před branku Vyšehradu dostávali sporadicky, bez zakončení. Největší šanci úvodní části pak ve 12. min. spálil vyšehradský Kozel, jehož střelu do opuštěné branky na čáře vykopl do bezpečí Čech. V 32. min. se domácí gólman ještě vyznamenal po přímém kopu Drobílka. V závěru úvodní části se po přímém kopu Langera do vápna v nadějné situaci pro Jiskru mával ofsajd. Po přestávce už akce Slavoje tak nebezpečné nebyly, ke slovu se několikrát dostali i domácí. V 56. min. hlavičkoval centr Langera nad branku Souček, několik pokusů Nikodema na křídle nebylo dotaženo do konce. V 68. min. se dostal do bleskového protiútoku hostující Laňka a z ostrého úhlu otřel svoji střelu o tyč. V 79. min. se po samostatné akci pokusil Smejkal bez úspěchu z 25m překvapit gólmana Havránka střelou po zemi. V době, kdy se zdálo, že zápas spěje do prodloužení, získali hosté další spornou standardní situaci po zákroku na Laňku na hranici pokutového území. Ostrý centr Drobílka vyrazil Krátký nešťastně na nohu Langera, který nechtěně dostal hosty do vedení – 0:1. Po tomto gólu trenéři Slavoje rozdrobili utkání střídáním, domácí neměli moc příležitostí vývoj utkání změnit. Po první domácí porážce klesla Jiskra na páté místo, což je stále skvělé. V závěrečných třech podzimních kolech nastoupí náš celek proti nováčkům, poprvé v sobotu 3. 11. od 14.00 hod. ve Velvarech.


Mladší žáci

22.10.2018

9. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ

FK ČESKÁ TŘEBOVÁ - JISKRA ÚSTÍ N.O. 6 : 2 / 2 : 1 /

SESTAVA ÚSTÍ: Zářecký – Horálek, Kapoun, J.Borovička, Cindr, Fišer, J.Šimek, A.Borovička, Skala, V.Eliáš, Žďárský, Kusý.

BRANKY: Žďárský, V.Eliáš

Vedoucí celek tabulky se nenechal překvapit a body zůstávají v Třebové. Konečná výše skóre ale určitě vývoji utkání neodpovídá, zápas byl mnohem vyrovnanější a domácí ho rozhodli až v závěru. V 1. poločasu se ujali domácí vedení 1:0 gólem Hýbla, v 18. min. však vyrovnal Žďárský – 1:1. Ve 28. min. vrátil vedení domácím Jelínek – 2:1. Po přestávce začali lépe hosté a v 44. min. vyrovnal V.Eliáš – 2:2. Radost Ústí však trvala jen do 54. min., v níž vrátil vedení domácím Jelínek – 3:2. Tento gól odstartoval drtivý závěr Třebové, který postupně vyjádřili gólově Kumpošt, Kovář a Hýbl až na konečné skóre 6:2. Vítězné mužstvo zůstává v čele KP, Jiskra drží střed na šestém místě. Polepšit si můžeme v neděli 28. 10. od 12.15 hodin, proti FK Letohrad.


Starší žáci

22.10.2018

9. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU STARŠÍCH ŽÁKŮ

FK ČESKÁ TŘEBOVÁ - JISKRA ÚSTÍ N.O. 0 : 1 / 0 : 1 /

SESTAVA ÚSTÍ : Bouška – J.Šimek – Řehák – M.Šimek – Koukol Vacek – Špaček – D.Bartoš/68.A.Borovička/ - Žukov F.Hoffman – Kozel/70.Žďárský/

BRANKA: Kozel

Prestižní derby mělo náboj navíc, utkaly se týmy ze špičky tabulky. Vydřené vítězství znamená pro žáky Jiskry posun na 2. místo v tabulce. Podle očekávání se hrálo velmi vyrovnané utkání, v krajském poháru minulý týden vyhrála nejtěsnějším poměrem Č.Třebová. Po celý zápas měly navrch hlavně obrany a brankáři. Rozhodující moment se udál v 30. min., kdy vsítil vedoucí gól tradiční střelec starších žáků Jan Kozel – 0:1. Tento gól byl, jak se ukázalo rozhodující, tři body získávají hosté. V příštím kole se starší žáci na domácím hřišti utkají s FK Letohrad. Tento zápas se hraje v neděli 28. 10. od 10.30 hodin.


Dorost U17

22.10.2018

11. KOLO DIVIZE DOROSTU

U17 SK BENEŠOV „B“ - JISKRA ÚSTÍ N.O. 3 : 0 / 1 : 0 /

SESTAVA ÚSTÍ N.O.: Hortlík – A.Bartoš ml. – Batrla – Faltus - Motl Bartoš st. – Popelář – Šafránek - Kolář Barkóci - Mako

Mladší dorostenci odehráli velmi dobrý zápas, který rozhodly tři hrubé chyby a nevyužité šance. Pochvala za předvedený výkon patří celému kolektivu, který doplácí na to, že musí hrát prakticky každý zápas v jiné sestavě. Utkání v Benešově ukázalo, že by se mohlo blýskat na lepší časy. To se ukáže v příštím domácím zápase, který hrají mladší v sobotu 28. 10. od 12.00 hod. proti Meteoru Praha „B“.


Dorost U19

22.10.2018

11. KOLO DIVIZE DOROSTU U19

SK BENEŠOV „B“ - JISKRA ÚSTÍ N.O. 1 : 1 / 0 : 1 / penalty 11 : 10

SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jeřábek – Wohner – Bohunek – Eliáš - Sýkora Š.Kopecký/22.Šafránek/ – Karlík – Kvapil – Rotter Pinkava/84.Barkóci/ – Šmíd

BRANKA: Pinkava

Každá série jednou skončí, po sedmi výhrách v řadě dorostenci tentokrát přenechali dva body soupeři. O bodu navíc rozhodla dlouhá série penalt, která nakonec dopadla lépe pro domácí. Hosté vstoupili do zápasu lépe, v 9. min. se po pěkné akci Šmída s Pinkavou vyznamenal gólman Benešova. Ten byl na místě i v 11. a 17. min., kdy kryl nebezpečné rány Rottera a Pinkavy. Ve 22. min. už udeřilo, když nejlepší střelec týmu Pinkava prošel celou obranou a vsítil vedoucí gól – 0:1. O minutu později se vyznamenal také brankář Jiskry Jeřábek, když reflexívně vyrazil gólovou ránu zblízka. Také po přestávce se hrálo nahoru a dolu, jiskřilo se před oběma brankami. V 54. min. Jeřábek zlikvidoval samostatný nájezd, v 58. min. zázračně zasahuje na lajně. Domácí se snaží vyrovnat a nakonec se jim to podaří, ale s notným přispěním rozhodčího. V 80. min. po zřetelném ofsajdu dostávají zápas do prodloužení, které se táhne až do stavu 11:10, bod navíc zůstává v Benešově. Škoda zranění Kopeckého a Pinkavy, kteří nedohráli. V příštím kole budou starší dorostenci hostit Meteor Praha „B“. Tento zápas se hraje v sobotu 27. 10. od 9.45 hod.


B mužstvo

22.10.2018

11. KOLO I. A TŘÍDY

SOKOL ROSICE N.L. - JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“ 1 : 2 / 1 : 2 /

SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jech – Svoboda/77.Kalousek/ – Fikejz – Grunta - Pirkl M.Krátký/88.M.Ráb/ – Pavlásek – Chalupník – Procházka - Smíšek Krummer/67.Rejda/

BRANKY: Pavlásek, Procházka

Béčko Jiskry se v závěru podzimní sezony rozehrává k zajímavým výkonům. Překvapivé a velmi důležité body si přiváží i z Rosic. Hosté se představili organizovaným výkonem, v obranném bloku, hra byla založená na rychlých protiútocích, případně na využití standardních situací. Domácí drželi častěji míč na svých kopačkách a zejména hrou přes křídelní prostory a centry do vápna se snažili o vstřelení branky. To se jim povedlo v 24. min., kdy se po chybném odkopu Jiskry dostal k míči aktivní Pokorný, po pravém křídle zatáhl akci do šestnáctky, následovala přihrávka na zadní tyč, kde nekrytý Vojíř střílí do prázdné branky – 1:0. Hostující tým se nenechal deprimovat a také se dostal do několika zajímavých situací. V koncovce to ale dlouho nebylo ono. V samotném závěru 1. poločasu, kdy už se obě mužstva chystala na přestávku, se zápas nečekaně zlomil. Nejprve v 43. min. se po rozehrání standardní situace dostal ve skrumáži míč k Pavláskovi, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Dokonalý obrat přišel ještě v 45. min., kdy po chybě domácích potáhl akci po pravém křídle rychlý M.Krátký, před vápnem našel Krummera, který trefil levou tyčku, ale dobíhající Procházka uklidil míč do sítě – 1:2. Druhý poločas se odehrál v podobném duchu jako úvodní část, s tím rozdílem, že branky už nepadaly. Domácí byli sice aktivnější, ale do žádné významné příležitosti je spolehlivá obrana nepustila. Ústecké béčko tak získává do tabulky velmi důležité a cenné body. Svoji formu může rezerva Jiskry prodat v příštím utkání na domácím hřišti. V neděli 28. 10. od 14.00 hod. začíná střetnutí s FK Horní Ředice.


A mužstvo

22.10.2018

11. KOLO /13. ZÁPAS/ FORTUNA ČFL

SK BENEŠOV - JISKRA ÚSTÍ N.O. 1 : 2 / 0 : 2 /

SESTAVA ÚSTÍ : J.Krátký – M.Kopecký – Čech - J.Chleboun - Langer Nikodem/90.Pavlásek/ – Pazdera/81.Brabec/ - Falta – Souček Tichý – Smejkal/87.M.Krátký/

SESTAVA BENEŠOV : Tetour – Filip – Pedro – Laštovka/73.Rataj/ - Vrňák Engelman – Čapek – Brokeš/80.Srb/ - Turek Švantner - Hampl BRANKY: 14.´ /p/ a 23.´ Falta - 54.´ Vrňák 150 diváků

Fotbalový tým Jiskry stejně jako v loni na podzim veze z Benešova plný počet bodů. Tentokrát je z toho posun na druhou příčku průběžné tabulky ČFL. Stále bez nemocného Lněničky začali hosté hodně aktivně a už ve 4. min. se po chybě obrany dostal do vyložené šance Nikodem, jenž však sám před brankářem neuspěl. Ve 14. min. se Jiskře povedl bleskový protiútok, po krásné přihrávce Tichého vychytal Pazderu v šanci gólman, dobíhajícího Smejkala ale obrana podrazila, z čehož rezultovala penalta. Tu bezpečně proměnil Falta – 0:1. I po gólu byli hráči Ústí aktivnější a svoji převahu vyjádřili i střelecky. Ve 23. min. po faulu na Nikodema poslal Smejkal přímý kop do ohně, od zadní tyče se vrátil míč před branku, kde číhal opět Falta, jenž hlavou dopravil míč do sítě – 0:2. Až po této brance zvedli domácí hlavu a v 25. min. se vyznamenal J.Krátký, když zlikvidoval hned dvě šance, které připravil pro spoluhráče Engelman. V závěru úvodní části získala Jiskra po akci Tichého možnost přímého kopu z hranice šestnáctky, ale Smejkal neuspěl. Ošidný dvougólový náskok určil ráz druhého poločasu. Domácí do něj vlétli s velkou vervou a s notnou dávkou štěstí se vrátili do zápasu v 54. min., když nepovedený centr Vrňáka z levé strany zapadl za záda Krátkého – 1:2. Podobný gól inkasovala Jiskra v památném pohárovém klání se Slováckem. Vrásky na tváři trenérů Ústí prohloubila i situace z 62. min., kdy byl po druhé ŽK vyloučen do té doby jeden z nejlepších hráčů na hřišti Falta. Přesilovka Benešova přinesla zvýšený tlak, ale výborně pracující obrana hostů odolávala. Nejblíže vyrovnání byli domácí v 69. min., v níž se neprosadil ve vápně Turek. Stejný hráč pak v 75. min. přehnal bojovnost a následoval po druhé ŽK do kabin Faltu. Svěřenci trenéra Chudého poté výborně rozehraný zápas dovedli do vítězného konce.

Výkon, výsledek i neuvěřitelné postavení v tabulce jsou tou nejlepší pozvánkou na příští domácí zápas, který bude náš tým hrát v sobotu 27. 10. od 14.30 hod. Do Ústí přijede tým z popředí tabulky, Slavoj Vyšehrad.


Mladší žáci

15.10.2018

8. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ JISKRA ÚSTÍ N.O. – FO LANŠKROUN 0 : 2 / 0 : 1 / SESTAVA ÚSTÍ: Zářecký – Horálek, Kapoun, J.Borovička, Cindr, Fišer, J.Šimek, A.Borovička, D.Hoffman, V.Eliáš, Žďárský Také zápas mladších žáků ovlivnil silný vítr. Lanškroun je na druhém místě tabulky a předvedl se v dobrém světle. Utkání bylo velmi vyrovnané, ale hosté přeci jen v rozhodujících momentech uplatnili svoji fyzickou převahu. V obou poločasech dokázali vždy vsítit jeden gól a to stačilo na konečné vítězství. V úvodní části se dokázal prosadit v 5. min. Vítek – 0:1. Snaha Jiskry pak většinou končila před pokutovým územím soupeře, který využil každou možnost k protiútoku. To se projevilo i po přestávce, kdy hosté trpělivě čekali na příležitost a ta přišla v 51. min., kdy definitivně rozhodl Lušovjan – 0:2. Mladší žáci Ústí jsou na pátém místě a to budou hájit v příštím kole na derby v České Třebové, které se hraje v sobotu 20. 10. od 11.15 hodin.


Starší žáci

15.10.2018

8. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU STARŠÍCH ŽÁKŮ JISKRA ÚSTÍ N.O. – FO LANŠKROUN 3 : 1 / 3 : 1 / SESTAVA ÚSTÍ : Bouška – J.Šimek – Řehák – M.Šimek – Koukol/69.Žďárský/ Bartoň – Špaček - Vacek – D.Bartoš/64.A.Borovička/ F.Hoffman – Kozel/51.Žukov/ BRANKY: Kozel, Koukol, M.Šimek Zápas proti celku, který se pohybuje ve spodní části tabulky, přinesl vyrovnanější průběh, než se asi čekalo. Na kvalitě utkání se určitě podepsal silný vítr, který hráčům obou týmů znesnadňoval kontrolu míče. Domácí začali plnit úlohu favorita už v 1. min., kdy otevřel skóre Kozel – 1:0. Ve 22. min. po vydařené akci upravil na 2:0 Koukol. Slibný náskok navýšil poté v 28. min. M.Šimek – 3:0. Hosté však nesložili zbraně a dokázali v závěru úvodní části Jandou snížit na 3:1. Tento stav pak i přes snahu obou týmů zůstal na ukazateli skóre i po skončení celého zápasu. Starší žáci Jiskry zůstávají na pěkném třetím místě a mohou se těšit na dalšího soupeře. V sobotu 20. 10. od 9.30 hod. je čeká prestižní derby v České Třebové i odveta za těsnou domácí porážku v Poháru KFS.


Dorost U17

15.10.2018

10. KOLO DIVIZE DOROSTU U17 JISKRA ÚSTÍ N.O. – VIKTORIA ŽIŽKOV „B“ 0 : 7 / 0 : 4 / SESTAVA ÚSTÍ N.O.: Popel – Faltus - M.Šimek – Řehák – Kolář/55.Motl/ Bartoš st. – Popelář – Barkóci - Batrla Šafránek – F.Hoffman/46.Špaček/ Proti druhému celku tabulky to měli mladší dorostenci těžké, soupeř byl jasně lepší a vyjádřil to i střelecky. Hned čtyřikrát se trefil Baratt, dvakrát Vlček a jedenkrát Balážik. Domácí se snažili, ale soupeř byl jednoznačně nad jejich síly. V příštím kole budou mladší dorostenci hostovat v Benešově. Zápas se hraje v sobotu 20. 10. od 11.15 hodin.


Dorost U19

15.10.2018

10. KOLO DIVIZE DOROSTU U19 JISKRA ÚSTÍ N.O. – VIKTORIA ŽIŽKOV „B“ 2 : 1 / 2 : 1 / SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jeřábek – Sýkora – Bohunek – Popelka/61.Batrla/ - Eliáš Š.Kopecký/77.Šafránek/ – Karlík – Kvapil – Rotter Pinkava – Šmíd/90.A.Bartoš/ BRANKY: Pinkava /p/, Šmíd Starší dorostenci protáhli vítěznou sérii a vyhráli už po sedmé v řadě. Proti Žižkovu začali výtečně, už v 1. min. po hrubce obrany hostů získal míč Pinkava, ve vápně byl sražen a sám proměnil penaltu – 1:0. Ve 12. min. dobře hrající Pinkava vystřelil z 12m, míč se od tyče odrazil před Šmída, jenž do prázdné branky zvýšil na 2:0. V 16. min. po další hrubce obrany běžel Pinkava znovu sám na branku, ale tentokrát ve vyložené šanci neuspěl. Tento moment pak domácí mrzel, hosté se totiž rozehráli a v 43. min. po špatně rozehraném rohu Ústí z bleskového protiútoku snížil Popovič – 2:1. Po přestávce se už hrálo mnohem vyrovnaněji, ale více ze hry měli stále svěřenci trenéra Nováka. Po chybě Popelky však měla Viktoria v 54. min. příležitost z přímého kopu, ale trefila jen zeď. Největší šanci navýšit skóre měl v 74. min. po akci Pinkavy nabíhající Rotter, ale sám před brankou z úhlu minul. Poslední náznak šance zmařil hostům v 88. min. výborným zákrokem Jeřábek a dorostenci Jiskry se mohli radovat z vítězství i skvělého průběžného čtvrtého místa v tabulce. V příštím kole cestuje starší dorost do Benešova, kde hraje v sobotu 20. 10. od 10.00 hodin


B mužstvo

15.10.2018

10. KOLO I. A TŘÍDY JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“ – FK PŘELOUČ 1 : 1 / 0 : 0 / penalty: 3 : 2 SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jech – Svoboda/58.M.Kopecký/ – Fikejz – Felgr/88.M.Ráb/ - Pavlásek M.Krátký – Brabec – Langer – Kukla/46.Procházka/ Chalupník/78.Černý/ – Smíšek/70.Pirkl/ BRANKY: 69.´ M.Kopecký - 53.´ Ludvíček Béčko Jiskry se v neděli utkalo s dalším předním týmem soutěže a tentokrát předvedlo sympatický, takticky dobrý výkon se šťastným koncem. Od úvodní minuty se hrál kvalitní fotbal, který sice nepřinesl mnoho gólových šancí, ale stále se bylo na co dívat. Domácí vstoupili do utkání náporem, který přinesl několik standardních situací bez úspěšného zakončení. Několik zajímavých momentů připravil pro spoluhráče Langer, ale dobře hrající obrana hostů vše vyřešila vždy včasným odkopem. Největší příležitost úvodní části nabídl hostům špatnou zpětnou přihrávkou Svoboda. Samostatný únik rychlého Teslíka však výtečným zákrokem zlikvidoval na hranici velkého vápna skvělý zákrok Jecha. Obdobný průběh měl i 2. poločas. Domácí ho začali opět náporem, ale v 53. min. se po centru zleva a nedorozumění v obraně prosadil sám na zadní tyči Ludvíček – 0:1. Po tomto gólu se hráči Jiskry dostali do tlaku, v 60. min. po centru Smíška vypálil z voleje Krátký, radost mu však pokazil výborný zákrok brankáře Šutovce. V 63. min. byl faulován Procházka, přímý kop Langera způsobil v obraně zmatek, ale k vyrovnání nevedl. V 69. min., ale už další přímý kop do vápna úspěch přinesl, v nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval M.Kopecký, jenž zblízka vyrovnal – 1:1. V závěru ještě domácí několikrát nebezpečně zaútočili, ale zápas dospěl do penaltového prodloužení. V něm byli domácí těsně lepší a zaslouženě oslavili zisk dvou bodů proti kvalitnímu soupeři /uspěli Krátký, Pavlásek a M.Ráb/. Příštím soupeřem našeho týmu bude celek ze středu tabulky. V sobotu 20. 10. od 15.00 hod. hraje béčko v Rosicích n.L.


A mužstvo

15.10.2018

10. KOLO /12. ZÁPAS/ FORTUNA ČFL JISKRA ÚSTÍ N.O. – FC PÍSEK 1 : 0 / 1 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ : J.Krátký – M.Kopecký – Čech - J.Chleboun - Langer Nikodem – Pazdera/82.Brabec/ - Falta – Souček/90.Pavlásek Tichý/88.Smíšek/ – Smejkal/78.M.Krátký/ SESTAVA PÍSEK : Hajdušek – Benetka – Vávra – Vacovský - Hanzlík Hrachovec – Januška/67.J.Held/ - Milec – Kulík/72.Ric/ Voráček - Pinc BRANKA: 4.´ Souček 380 diváků Ani v sedmém domácím utkání fotbalisté Jiskry nezaváhali a připisují si další tři body. Už tak dost velká marodka se v týdnu rozrostla o nemocného Lněničku a zraněného Moriho. Zápas z pohledu domácích začal nejlépe, jak mohl. Už v 1. min. nebezpečně pálil Falta, poté ve 4. min. získala Jiskra standardní situaci, ze které udeřilo. Přesný centr Langera nekompromisně hlavou poslal do sítě Souček – 1:0. Hosté se nenechali deprimovat, získali územní převahu, ale dobře hrající obranu v čele s gólmanem Krátkým a stoperem J.Chlebounem vážněji neohrozili. Výjimkou byla situace z 16. min., kdy si na roh Janušky naběhl ze zadu Vacovský, jehož hlavičku zázračně od tyče vytěsnil na roh J.Krátký. Do přestávky se obrázek hry nezměnil, optická převaha Písku byla platonická. Nástup do 2. poločasu vyšel znovu mnohem lépe domácím, v 50. min. se po přímém kopu ve vápně výtečně zorientoval Tichý, ideálně hlavou přistrčil míč na Součka, jenž z 10m tvrdou ránou sestřelil na brankové čáře gólmana Hajduška. V dalších minutách této části hry měl hostující tým opět častěji míč na svých kopačkách, jediné vážnější ohrožení branky však v 52. min. zařídil jen Voráček, jenž po pěkné samostatné akci pálil z vápna těsně nad branku. Mnohem nebezpečnější byli protiútoky Jiskry, v 58. a 78. min. nebezpečně provětral obranu hostů Tichý. V závěru mohli domácí svůj náskok navýšit, nejprve po rohu vykopl gólovou hlavičku Chlebouna z brankové čáry akrobaticky Hajdušek, v 86. min. po krásné přihrávce Kopeckého běžel z úhlu sám na branku M.Krátký, vystřelil však těsně vedle. I přes tyto smolné momenty, dovedli svěřenci trenéra Chudého zápas do vítězného konce a drží se stále v popředí tabulky. Také tentokrát je do kabin provázel potlesk spokojených příznivců. V příštím kole čeká na tým Jiskry další dlouhý výlet. V neděli 21. 10. od 15.30 hod. začíná zápas na stadionu SK Benešov.


Mladší žáci

08.10.2018

7. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ SK PARDUBIČKY - JISKRA ÚSTÍ N.O. 2 : 3 / 1 : 2 / SESTAVA ÚSTÍ: Zářecký – Horálek, Kapoun, J.Borovička, Cindr, Fišer, Šváb, J.Šimek, A.Borovička, D.Hoffman, V.Eliáš, Žďárský BRANKY: 2x A.Borovička, Žďárský Také mladší žáci vezou z Pardubiček plný počet bodů. Utkání dvou sousedů v lepším středu tabulky začali lépe hosté. V 19. min. otevřel skóre vyrovnaného zápasu A.Borovička, kter ý se o dvě minuty později zasloužil o vedení 0:2. Tento stav však netrval dlouho. Domácí v 27. min. snižují Takáčem na 1:2. Po přestávce vrátil klid do řad hostů kapitán týmu Žďárský – 1:3. Stejně jako v minulém kole byl však závěr zápasu pořádně dramatický, v 61. min. snížil domácí Koblížek na 2:3. Další komplikaci ale hosté nepřipustili a po taktickém výkonu dovedli zápas do vítězného konce. V příštím kole nastoupí mladší žáci na domácím hřišti proti FO Lanškroun. Zápas se hraje v neděli 14. 10. od 13.15 hodin.


Starší žáci

08.10.2018

7. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU STARŠÍCH ŽÁKŮ SK PARDUBIČKY - JISKRA ÚSTÍ N.O. 0 : 3 / 0 : 1 / SESTAVA ÚSTÍ : Bouška – J.Šimek – Řehák – M.Šimek – Koukol Žďárský/65.Zářecký/ – Špaček - Vacek – D.Bartoš/58.Žukov/ F.Hoffman – Kozel/52.A.Borovička/ BRANKY: Žďárský, Žukov, F.Hoffman Utkání celků z popředí tabulky zvládli mnohem lépe hosté a po zásluze si připisují další tři body. Utkání začalo pro Ústí nejlépe jak molo, už ve 3. min. otevřel skóre Žďárský – 0:1. Poté se oboustranně bojovalo o střed hřiště, obrany obou týmů dominovaly, do poločasu se ukazatel stavu zápasu nepohnul. Po přestávce potvrdili svěřenci trenéra Krummera, že se vezou na vítězné vlně. V 66. min. se prosadil Žukov – 0:2. Snaha Pardubiček o korekci výsledku otevřela obranu a v 68. min. definitivně rozhodl F.Hoffman – 0:3. Starší žáci Jiskry postoupili na třetí místo KP a tento týden si zahrají doma hned dva zápasy. Ve středu 10.10. od 16.00 hod. přivítají ve 2. kole Poháru KFS Č.Třebovou a v neděli 14.10. od 11.30 hod. začíná zápas krajského přeboru proti FO Lanškroun.


Dorost U17

08.10.2018

9. KOLO DIVIZE DOROSTU U17 FK ČESKÁ TŘEBOVÁ - JISKRA ÚSTÍ N.O. 5 : 0 / 2 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ N.O.: Hortlík – Mako - M.Šimek – Řehák – Žukov Bartoš st. – Popelář – Špaček/53.Bouška/ - Barkóci Šafránek – F.Hoffman Co se nepovedlo starším, dokázali mladší dorostenci Č.Třebové. V utkání dvou týmů z dolní poloviny tabulky byli lepší a zaslouženě vyhráli. Za mladší dorost Jiskry nastupuje poměrně dost starších žáků, kteří měli nohách svůj žákovský zápas, nehráli špatně, ale soupeři většinou využijí svoji fyzickou převahu. Výjimkou nebyl ani nedělní zápas, ve kterém se domácí ujali vedení v 25. min. zásluhou Procházky – 1:0. Do poločasu upravil na 2:0 Krása. Po přestávce se dlouho hrálo vyrovnaně, góly padaly až v závěrečné fázi utkání. V 60. min. zvýšil na 3:0 Číž, v 63. min. se trefil Hruška a stejný hráč v 84. min uzavřel skóre na krutých 5:0. Také mladší dorost přivítá v sobotu 13. 10. od 13.00 hod. na svém hřišti Viktorii Žižkov „B“.


Dorost U19

08.10.2018

9. KOLO DIVIZE DOROSTU U19 FK ČESKÁ TŘEBOVÁ - JISKRA ÚSTÍ N.O. 0 : 1 / 0 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jeřábek – Wohner – Bohunek – Sýkora - Eliáš Š.Kopecký – Karlík – Popelka – Rotter Pinkava – Šmíd BRANKA: Šmíd Starší dorostenci pokračují ve vítězném tažení a po těsném vítězství v Č.Třebové poskočili už na čtvrtou příčku celostátní soutěže. Domácí sice uzavírají tabulku, ale v prestižním derby úloha favorita většinou neplatí. To se potvrdilo i v neděli dopoledne, vyrovnané utkání rozhodla situace z 60. min., kdy jediný gól utkání vsítil hostující Šmíd. Svěřenci trenéra Nováka se většinu podzimu opírají o spolehlivou hru obrany v čele s výborným gólmanem Jeřábkem. To se potvrdilo i v České Třebové, domácí i přes veškerou snahu míč do sítě Jiskry nedopravili a musí se proto smířit s další ztrátou. V příštím kole se starší dorostenci představí opět na domácím hřišti. Své výborné průběžné postavení budou hájit proti béčku Viktorie Žižkov. Tento atraktivní duel se bude hrát v sobotu 13. 10. od 10.45 hodin


B mužstvo

08.10.2018

9. KOLO I. A TŘÍDY SOKOL KUNČINA - JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“ 1 : 2 / 1 : 1 / SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Hubálek – Svoboda – Grunta – Felgr - Černý M.Krátký – Fikejz – Pavlásek – Kukla - Smíšek Chalupník/85.Pirkl/ BRANKY: Chalupník, Felgr Z pohledu obou celků velmi důležité utkání rozhodla větší vůle po vítězství hostujícího týmu. Svěřenci trenéra Tesaře tak odčinili poslední nepovedené domácí utkání. Tým bojoval, rval se o každý míč, hráči si plnili své povinnosti na jedničku. Zápas začal aktivním pojetím hostů, domácí se museli bránit. Už v 5. min. se poprvé ozval Chalupník, když jeho střela z 30m těsně minul a branku. V 17. min. se ústecké béčko dočkalo, po pěkné kombinaci se dostal do úniku Chalupník a nemýlil se, střelou k tyči otevřel skóre – 0:1. V 32. min. mohl střelec gólu opět skórovat, ale brejk čtyři na jednoho skončil dobrým zákrokem jednoho z obránců Kunčiny. Závěr úvodní části vyšel lépe domácím. Na dlouhý nakopnutý míč pozdě reagovala obrana, za cenu ŽK zakročil na hranici vápna gólman Hubálek, ale následný přímý kop poslal přes zeď do sítě Spálenský – 1:1. Po přestávce se dlouho hrálo mezi vápny, nikdo nechtěl udělat rozhodující chybu. V průběhu této části hry musel gólman Hubálek znovu řešit za cenu faulu situaci před vápnem a po druhé ŽK byl vyloučen. Do branky nastoupil z pole M.Krátký a měl půl hodiny na to, aby napodobil svého staršího bratra z „A“ týmu. V přesilovce domácí útočí, ale dobře hrající obrana jim moc nepovolila. Naopak rychlý protiútok Jiskry v 72. min. je zastaven faulem. Přímý kop rozehrál Kukla, od zadní tyče vrátil míč před branku Chalupník a Petr Felgr oslavil svůj návrat po dlouhém zranění dorážkou zblízka do branky – 1:2. Po gólu hráči Kunčiny ještě více nakopávají centry do vápna Jiskry, ale v zakončení jim chybí klid. Velmi důležité vítězství tak slaví fotbalisté ústeckého béčka. Trenér chválí všechny hráče za obětavost, bojovnost a nasazení. V příštím kole čeká na béčko celek z opačného pólu tabulky I. A třídy. V neděli 14. 10. od 15.00 hod. se v Ústí n.O. představí čtvrtý tým soutěže FK Přelouč.


A mužstvo

08.10.2018

9. KOLO /11. ZÁPAS/ FORTUNA ČFL FK KRÁLŮV DVŮR - JISKRA ÚSTÍ N.O. 3 : 0 / 2 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ : J.Krátký – Lněnička – Čech - J.Chleboun - Langer/46.Mory, 85.Pinkava/ Nikodem – Pazdera/79.Brabec/ - Falta – Souček - Smejkal Tichý SESTAVA DVŮR : Krček – Bouček/46.Bohánek/ - Rendla – Hejl - Zelenka Kraus – Šebek – Balšánek/78.Šlapák/ - Dolák/70.Hejda/ Procházka – Novák/80.Dřížďala/ BRANKY: 24.´ Procházka, 30.´ Bouček, 75.´ Balšánek 150 diváků Stejně jako v loni dokázali domácí dokonale využít brzké vstávání soupeře na odjezd k dopolednímu zápasu. Svěřenci trenéra Chudého začali zápas ospale, hráči Dvora byli u všech odražených míčů dříve, dlouho sice nedokázali svoji převahu využít, ale nakonec se přeci jen prosadili. Několik nadějných situací v pokutovém území odvrátila obrana Jiskry se štěstím do zázemí. Tu největší šanci nevyužil v 21. min. Dolák, když zblízka poslal míč těsně vedle. Ve 24. min., v okamžiku, kdy se už zdálo, že největší nápor domácích ustává, přišla několikanásobná chyba hostů při odkopech, následoval centr do vápna, kde zůstal volný Procházka, jenž z 10m nekompromisně otevřel skóre – 1:0. O tři minuty později bylo z pohledu Ústí ještě hůře, po dlouhém nákopu Balšánka do vápna, nejvýše vyskočil Bouček a jeho hlavička skončila v síti – 2:0. Ani po tomto gólu se herní projev Jiskry nezlepšil, „Cábelíci“ dále řádili a v 45. min. po dalekonosné ráně Zelenky zazvonila tyč. Pom přestávce bylo všechno jinak, hostující tým našel své tempo, jasně ovládl hru a dokazoval, že v popředí tabulky ČFL není náhodou. Už v 46. min. dělovka Součka z vápna skončila těsně vedle. Rozehrál se také Nikodem, jenž unikal svým strážcům z obou stran, ale kontaktní gól ne a ne padnout. V 55. min. gólman Krček skvěle zneškodnil tečovanou střelu Smejkala, poradil si i hlavičkou Pazdery po zpětné přihrávce Nikodema. V 65. min. se gólman Dvora vyznamenal znovu, když dokázal ze šibenice vytáhnout pěknou střelu Falty z 20m. Snaha o korekci výsledku dávala šanci soupeři k protiakcím. Ta rozhodující skutečně přišla v 75. min., kdy se po nenápadném útoku dostal k míči Balšánek, jenž z úhlu propálil gólmana Krátkého – 3:0. Po tomto gólu se sice hosté dále snažili vsítit alespoň čestný úspěch, ale bylo rozhodnuto, tři body zůstávají ve Dvoře. Ke všem zápasům se nedá cestovat na dva dny, tak snad příště. Fotbalisté Jiskry se musí dobře připravit na příští domácí zápas, který je může znovu vrátit na medailové pozice. V sobotu 13. 10. od 15.30 hod. se v Ústí představí FC Písek


Starší žáci

01.10.2018

6. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU STARŠÍCH ŽÁKŮ JISKRA ÚSTÍ N.O. – JISKRA LITOMYŠL 5 : 1 / 2 : 1 / SESTAVA ÚSTÍ : A.Kalousek – Žukov/50.A.Borovička/ – Řehák – M.Šimek – Koukol Žďárský/61.Bouška/ – Špaček/36.Bartoň/ – D.Bartoš – J.Šimek F.Hoffman – Kozel/50.Vacek/ BRANKY: 2x F.Hoffman, Kozel, Vacek, Řehák Starší žáci potvrdili aktuální dobrou formu i v nedělním utkání proti Litomyšli. Utkání začalo nejlépe, jak mohlo, už v 6. min. otevřel skóre F.Hoffman. Dobrý nástup do zápasu potvrdili domácí v 18. min., kdy se znovu prosadil F.Hoffman – 2:0. Hosté ovšem kontrovali v zápětí, v 10. min. snížil Čermák na 2:1 a tak skončil první poločas. Po přestávce už domácí soupeře k vážnější akci nepustili, ovládli hru a přidali i další góly. Krátce po zahájení této části hry zvýšil Kozel na 3:1. Velmi dobrý výkon mužstva potvrdil v 52. min. Vacek, když upravil na 4:1. V 68. min. se mezi střelce zapsal také obránce Řehák, který stanovil konečný výsledek – 5:1. V příštím kole nastoupí starší žáci na hřišti SK Pardubičky. Toto utkání se hraje v sobotu 6. 10. od 13.45 hodin.


Dorost U19

01.10.2018

8. KOLO DIVIZE DOROSTU U19 JISKRA ÚSTÍ N.O. – TJ SVITAVY 2 : 1 / 0 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jeřábek – Wohner – Bohunek – Eliáš – Sýkora Š.Kopecký – Karlík – Kvapil – Rotter Pinkava – Šmíd BRANKY: Š. Kopecký, Pinkava Starší dorostenci se vezou na vítězné vlně, tentokrát to však neměli vůbec lehké. Utkání bylo v obou poločasech velmi vyrovnané, v závěru hodně dramatické. V úvodní části byl nejblíže gólu v 35. min. Pinkava, jehož hlavičku po centru Kopeckého skvěle vytáhl brankář Daněk. Jinak se hra pohybovala převážně ve středu hřiště. Dramatický 2. poločas odstartovala situace z 51. min., kdy po několika chybách v obraně Jiskry zachraňoval na brankové čáře rukou Bohunek. Rozhodčí nařídil penaltu, kterou však Jeřábek skvěle kolegovi brankáři Daňkovi vyrazil. Nedáš – dostaneš se naplnilo okamžitě z protiútoku, kdy po úniku a parádní přihrávce Pinkavy skóroval do prázdné branky Š.Kopecký – 1:0. V 56. min. po další pěkné akci dorazil střelu Rottera do opuštěné branky Pinkava – 2:0. V 70. min. po velmi pěkné přihrávce Kvapila nastřelil Rotter břevno. Hosté se vzpamatovali a po pěkné individuální akci dokázal snížit v 74. min. Marvan – 2:1. V dramatickém závěru ještě výtečně hlavičkoval Pinkava po centru Sýkory, ale skvělým zákrokem se zaskvěl Daněk. Přesto domácí dotáhli zápas do zaslouženého vítězného konce. Také v příštím kole čeká na dorostenci derby zápas, tentokrát okresní. V neděli 7. 10. od 10.00 hod. začíná utkání v České Třebové.


B mužstvo

01.10.2018

8. KOLO I. A TŘÍDY JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“ – SK PARDUBIČKY 0 : 3 / 0 : 1 / SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jech – Fikejz – Grunta – Felgr/79.Chalupník/ – M.Kopecký Kukla/84.Krummer/ - Pavlásek – Mory/82.Svoboda/ - Smíšek J.Procházka – M.Krátký/66.Pirkl/ BRANKY: 22.´ Martan, 74.´ Zelenka, 82.´ Kříž Proti vedoucímu celku tabulky ústecké béčko nepřekročilo svůj stín, na favorizovaného soupeře nestačilo. Od úvodních minut byli hosté lepším týmem, dlouho se však nemohli před brankou velmi dobře chytajícího Jecha prosadit. Domácímu celku scházela přesnost přihrávek, z čehož rychlí hosté často těžili. V 18. min. se po pěkné kombinaci dostal sám před brankáře Jandera, výtečný zákrok Jecha mu však pokazil radost. Ta přišla v 22. min. po rohovém kopu, kdy se v nepřehledné situaci prosadil zblízka Martan – 0:1. Po obdrženém gólu se domácí na přeci jen chvilku zvedli a předvedli několik obstojných akcí. Ve 29. min. se po přesně zahraném přímém kopu dostal k zakončení Procházka, z 10m ale branku netrefil. V 36. min. přihrál Procházka do vápna Kuklovi, ten však dobře nezakončil. Po následném rohu se dostal k odraženému míči ve vápně Mory, ani jeho střela se neujala. V 39. min. po akci Moryho s Kuklou se do nadějné příležitosti dostal Krátký, ani jeho slabé zakončení nemělo naději na úspěch, stejně tak jako nepřesná hlavička Kukly po následném rohu Smíška. To bylo ze strany domácích vše. Po přestávce už hosté jednoznačně kontrolovali vývoj utkání a bez větších problémů získali další body. O svém vysokém vítězství rozhodli v závěrečných minutách zápasu. V 74. min. předvedl pěknou samostatnou akci Zelenka a přes vybíhajícího gólmana upravil na 0:2. Od větší porážky zachránil svůj tým brankář Jech, jenž v 80. min. nadvakrát zlikvidoval sólo T.Svobody. V 82. min. však po zbytečném faulu na hranici šestnáctky neměl ústecký gólman šanci na perfektní přímý kop Kříže přes zeď – 0:3. Domácí dohrávali v útlumu, hosté mohli ještě zvýšit, ale Jecha už nepřekonali. V příštím kole bude béčko hrát se soupeřem, který je na tom v tabulce podobně. Důležité utkání v Kunčině se hraje v sobotu 6. 10. od 15.30 hodin.


A mužstvo

01.10.2018

JISKRA ÚSTÍ N.O. – TJ ŠTĚCHOVICE 3 : 0 / 0 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ : J.Krátký – Lněnička – Čech - J.Chleboun - Langer Nikodem/89.Smíšek/ – Pazdera/80.Mory/ - Falta – Souček/85.Fikejz/ M.Krátký/46.M.Kopecký/ - Smejkal/89.Pinkava/ SESTAVA ŠTĚCHOVICE : Řehák – M.Švejda – Jakobovský – Těžký/77.Greš/ - F.Busta Volešák – Pavlík/72.Díl/ - M.Novák/84.Milojevič/ - Kučera - Košata Batka BRANKY: 67.´ a 89.´ Smejkal, 55.´ Souček 475 diváků Hráči Jiskry opět potěšili své příznivce, když po výtečném výkonu po přestávce, krásnými góly rozhodli další zápas. Za krásného počasí před velmi slušnou návštěvou začalo utkání oboustranně opatrně. První příležitost si vypracovali domácí v 9. min., kdy po rychle vhozeném autu utekl po křídle Nikodem, posadil míč na hlavu M.Krátkého, jenž z blízka minul. Poté se dlouho hrálo od vápna k vápnu bez většího vzruchu. Ten vnesl do hry opět Nikodem v 25. min, jehož únik a centr těsně minuli uvnitř šestnáctky Pazdera i Krátký. Závěrečné minuty úvodní části patřily hostům, kteří lépe kombinovali, získali několik standardních situací, ale velmi jistého J.Krátkého v brance Jiskry vážněji neohrozili. Také nástup do 2. poločasu vyšel lépe Štěchovicím, jejichž snahu málem zúročil v 50. min. Batka, jehož rána z hranice velkého vápna jen těsně minula branku. Pak už ale přišly velké chvíle domácích, v 54. min. po odvráceném rohu získal míč Smejkal, poslal ostrý centr do vápna, který parádním volejem poslal za záda Řeháka tradiční střelec, v životní formě hrající kapitán Souček – 1:0. Domácím narostla křídla a diváci se bavili. V 57. min. utekl znovu Nikodem, jeho střeli z úhlu vykopl brankář na roh. Zápas nebyl ani tvrdý, ani vyhrocený, přesto dohráli hosté oslabeni, když se po dvou zbytečných ŽK nechali vyloučit v 59. a 79. min. Busta a Jakubovský. Přesto v 64. min. musel čarovat J.Krátký po gólové střele Volešáka. Domácí přesilovku zúročili v 67. min. a stálo to opět za to. Akci založil M.Kopecký, přes Součka se dostal míč na křídlo k Nikodemovi, jehož centru poslal hlavou v pádu rybičkou do branky Smejkal – 2:0. Závěrečné minuty si fotbalisté Jiskry dokonale užívali, navíc v 89. min. po krásné uličce od Moryho uzavřel gólový účet hokejovým blafákem do prázdné branky znovu Smejkal – 3:0. Spokojení fanoušci doprovodili své hráče do kabin uznalým potleskem. Fotbalový tým Jiskry se musí rychle připravit na další obhajobu skvělého třetího místa v ČFL, v sobotu 6. 10. od 10.30 hod. jej venku čeká další těžký soupeř, FK. Králův Dvůr.


Mladší žáci

24.09.2018

5. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ SLOVAN M.TŘEBOVÁ - JISKRA ÚSTÍ N.O. 0 : 5 / 0 : 2 / SESTAVA ÚSTÍ: Zářecký – Šváb, J.Šimek, Kapoun, Horálek Cindr, Fišer, A.Borovička, J.Borovička, Žďárský, Skala, V.Eliáš. BRANKY: Fišer, A.Borovička, Žďárský /p/, Skala, Šváb Ani mladší dorostenci nedali svému soupeři z M.Třebové šanci a vysokým vítězstvím potvrdili úlohu favorita. Skóre otevřel po chybném odkopu brankáře již v 6. min. Fišer – 0:1. Ve 12. min. zvýšil A.Borovička na 0:2. Vypadalo to na snadnou záležitost, ale tradiční zahazování šancí dalo do 2. poločasu naději soupeři. Klid přinesla až 49. min., kdy byl ve vápně sražen Žďárský a sám proměnil penaltu – 0:3. Po tomto gólu měli již hosté vývoj utkání plně pod kontrolou, domácí čelili trvalému tlaku, který zúročil po samostatné akci krásnou střelou Skala – 0:4. Také závěrečný gól utkání padl po pěkné střele ze střední vzdálenosti, zasloužil se o něj aktivní obránce Šváb – 0:5. Trenér Špaček po zápase chválí celý tým za předvedený výkon, ale poukazuje na to, že je potřeba zůstat nohama pevně na zemi. Těžší soupeři teprve přijdou. Teprve tyto zápasy prověří skutečnou sílu omlazeného týmu. V příštím kole nastoupí mladší žáci doma proti Jiskře Litomyšl. Hrát se bude v neděli 30. 9. od 13.45 hodin.


Starší žáci

24.09.2018

5. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU STARŠÍCH ŽÁKŮ SLOVAN M.TŘEBOVÁ - JISKRA ÚSTÍ N.O. 0 : 4 / 0 : 2 / SESTAVA ÚSTÍ : A.Kalousek – Žukov/58.A.Borovička/ – Řehák – M.Šimek – Koukol Žďárský/62.Zářecký/ - Špaček – D.Bartoš/47.Vacek/ - Bartoň F.Hoffman – Kozel/62.J.Šimek/ BRANKY: 2x F.Hoffman, Kozel, Koukol Starší žáci se dostávají do formy, po jednoznačném středečním vítězství v Poháru KFS nad Letohradem, hladce vyhráli i v M.Třebové. Soupeř loni patřil k nejlepším v soutěži, tentokrát dominovali svěřenci trenéra Krummera. Vítězství se začalo rodit v 15. min., ve které otevřel skóre Kozel – 0:1. Ještě do poločasu dokázal zvýšit F.Hoffman – 0:2. Po přestávce se snažili domácí o obrat, ale vítr z plachet jim v 43. min. sebral opět F.Hoffman – 0:3. Krátce na to, v 46. min. se do listiny střelců zapsal Koukol – 0:4. Tento stav zůstal na ukazateli skóre až do konce zápasu. Radost vítězného celku byla zasloužená, podali velmi dobrý výkon. V příštím kole budou hrát starší žáci doma proti Jiskře Litomyšl. Tento zápas je na programu v neděli 30. 9. od 12.00 hodin.


Dorost U17

24.09.2018

7. KOLO DIVIZE DOROSTU U17 FC VLAŠIM - JISKRA ÚSTÍ N.O. 6 : 1 / 6 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ N.O.: Hortlík – A.Bartoš ml. - M.Šimek – Řehák – Kolář/29.Motl/ Bartoš st. – Popelář – Barkóci - Mako Šafránek – F.Hoffman BRANKA: Šafránek Mladší dorost má se složením týmu ještě větší problém než starší, naplno se to projevilo i v dalším zápase. Domácí ho rozhodli už v úvodní části po 3 gólech Vondráka, 2x Máci a Novotného. Na začátku 2. poločasu snížil na konečných 6:1 ústecký Šafránek. V příštím kole nastoupí mladší dorost na domácím trávníku v sobotu 29. 9. od 13. 30 hod. proti TJ Svitavy.


Dorost U19

24.09.2018

7. KOLO DIVIZE DOROSTU U19 FC VLAŠIM - JISKRA ÚSTÍ N.O. 0 : 3 / 0 : 3 / SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jeřábek – Batrla – Bohunek – Eliáš – Motl/89.Barkóci/ Š.Kopecký – Karlík – Kvapil – Rotter Pinkava – Mako BRANKY: 2x Pinkava /1p/, Rotter Starší dorostenci už čtyřikrát po sobě neinkasovali gól, a dokázali naplno bodovat i ve Vlašimi. Ani tentokrát nemohl trenér Novák nasadit kompletní jedenáctku /chyběli Šmíd, Wohner, Popelka, Sýkora/, může se však spolehnout na výborného gólmana Jeřábka a střelecky disponovaného Pinkavu. Tato jistota platila i v nedělním dopoledním utkání, které hosté rozhodli v úvodní části. Už v 7. min. potvrdil střeleckou formu Pinkava – 0:1. Krátce na to získala Jiskra výhodu pokutového kopu, který Pinkava proměnil – 0:2. Než se domácí stačili vzpamatovat z šokujícího úvodu, zvýšil na uklidňujících0:3 Rotter. Tento stav vydržel do konce úvodní části. Po přestávce vsadili domácí vše na jednu kartu, snažili se vsítit kontaktní gól, ale naráželi na dobře pracující provizorně složenou obranu v čele s kapitánem Jeřábkem v brance. Starší dorostenci Jiskry dotáhli dobře rozehraný zápas do vítězného konce a v divizní tabulce šplhají vzhůru. Své velmi dobré průběžné umístění na šesté příčce budou hájit v příštím domácím zápase, v krajském derby proti TJ Svitavy. Tento zápas se hraje v sobotu 29. 9. od 11.15 hodin.


B mužstvo

24.09.2018

7. KOLO I. A TŘÍDY MEZILESÍ NAČEŠICE - JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“ 5 : 1 / 3 : 1 / SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Hubálek – Černý – Grunta – Fikejz78.Krummer/ – Pirkl Kukla/78.Rejda/ - Pavlásek – Brabec – Svoboda/69.J.Kalousek/ J.Procházka - Chalupník BRANKA: Chalupník Po solidním výkonu i výsledku minulý týden doma proti Tuněchodům ústecká rezerva venku opět zcela propadla. Po bídném výkonu si náš tým veze další příděl. A nebýt brankáře Hubálka, jediného hráče, který snese přísnější měřítko, mohlo být ještě hůře. Svěřenci trenéra Tesaře drželi krok s průměrným soupeřem pouze první půlhodinu, pak se jejich hra zcela rozpadla a domácí si na hřišti otevřeli střelnici. V 32. min. otevřel skóre Tlapák – 1:0 a stejný hráč přidal v 39. min. další gól – 2:0. Obrana Jiskry pak v 43. min. neuhlídala vysokého Jiráska, jenž upravil na 3:0. Naději do černobílých řad vnesl v samotném závěru úvodní části Chalupník, když snížil gólem do šatny na poločasových 3:1. Naděje ale netrvala dlouho, projev ústeckých borců se nezlepšil, čehož v 64. min. využil Mládek na 4:1. Kalich do dna vypili hosté ještě v 74. min., kdy skóre zápasu uzavřel svým druhým gólem Jirásek – 5:1. Řadu dalších příležitostí domácí ještě nevyužili, jejich vítězství mohlo být ještě drtivější. Hráči ústeckého béčka musí doufat ve zlepšení na domácím hřišti, zde získané body budou v konečném účtování I. A třídy rozhodující. Reputaci musí napravit proto v neděli 30. 9. od 15.30 hod., kdy je ovšem čeká těžký oříšek v podobě vedoucího celku soutěže SK Pardubičky.


A mužstvo

24.09.2018

7. KOLO /9. ZÁPAS/ FORTUNA ČFL JISKRA DOMAŽLICE - JISKRA ÚSTÍ N.O. 1 : 1 / 1 : 0 / penalty: 5 : 6 SESTAVA ÚSTÍ : J.Krátký – Lněnička – Čech - J.Chleboun - Langer Nikodem – Pazdera - Falta – Souček – Smejkal/46.M.Kopecký/ M.Krátký/86.Smíšek/ SESTAVA DOMAŽLICE : Brych –Kadar – Hájovský – Čihák - Rychnovský Hrubý – Vais – Teršl/71.Šmejkal/ - Došlý Dvořák – Černý/83.Sedláček/ BRANKY: 42.´ Vais - 53.´ Souček Fotbalový tým Jiskry i po těžkém „anglickém“ týdnu uhájil pozici na třetím místě ČFL. V ještě více oslabené sestavě jako obvykle dokázali svěřenci trenéra Chudého nemožné, z Domažlic vezou dva body. Už v týdnu doplnil nevídanou marodku Tichý, v průběhu zápasu odstoupil další klíčový hráč ofenzívy Smejkal. Premiéru v ČFL si tak na hrotu útoku odbyl další mladík Matěj Krátký. V úvodu zápasu se útoky střídaly na obou stranách, bez větších možností. Náznak šance Ústí skončil uklouznutím Součka v pokutovém území, neujala se ani střela Smejkala z 25m. Postupem času převzali domácí iniciativu, získali řadu standardních situací, ale obrana hostů v čele s výborným J.Krátkým v brance dlouho odolávala. Ústecký gólman se vyznamenal hlavně v 40. min., kdy kryl gólovou ránu Hrubého z vápna. V závěru úvodní části však přeci jen domácí udeřili, když se po přesném centru z levého křídla nekompromisně prosadil zblízka Vais – 1:0. A z pohledu Ústí mohlo být ještě hůře v poslední minutě 1. poločasu, kdy po dalším ostrém centru do vápna trefil Hrubý hlavou vnitřní část tyče. Nástup do 2. poločasu zvládli hosté už bez Smejkala výborně. V 53. min nejmladší hráč Ústí M.Krátký vypálil z 20m, Brych jeho pokus vytěsnil na roh a to neměl dělat. Na přesný centr Langera si naběhl kapitán Souček, jenž hlavou z 8m vyrovnal – 1:1. Pak domácí znovu výrazně přidali, získali převahu i šance. V 67. min. gólman Krátký skvěle vyrazil hlavičku Hrubého a v 70. min. při něm znovu stálo štěstí, když tečovaná přízemní střela z 16m skončila na tyči. Starší z bratrů Krátkých se vyznamenal ještě v 82. min. po další těžké ráně z hranice šestnáctky. Stejně jako v loni tak dvoudenní výlet fotbalistů a příznivců Jiskry do Domažlic skončil penaltovým rozstřelem. Tentokrát však vítězným. Až do páté série byli všichni střelci úspěšní, na začátku šesté domácí Šmejkal minul branku, ale první mečbol Smíšek jen otřel o tyč. Válku nervů pak nezvládl Kadar a hrdina zápasu Souček následně zvedl stavidla ústecké radosti /uspěli dále Falta, Čech, Lněnička, Langer, Nikodem/. V příštím kole, v sobotu 29. 9. od 16.00 hod. hostí ústecká Jiskra TJ Štěchovice. Pro uhájení skvělé pozice v tabulce bude hodně důležitý zdravotní stav hráčů.


A mužstvo

20.09.2018

17. VLOŽENÉ KOLO FORTUNA ČFL FK DOBROVICE - JISKRA ÚSTÍ N.O. 5 : 2 / 2 : 2 / SESTAVA ÚSTÍ : Jech – Lněnička – Čech - J.Chleboun - Langer Nikodem/84.Smíšek/ - Pazdera/81.Brabec/ - Falta/76.Mory/ – Souček Tichý/79.Pinkava/ – Smejkal/67.M.Kopecký/ SESTAVA DOBROVICE : Dařina – Krystan/25.Novák/ - Soběslav – Routek - Tvaroha Kostka/56.Petrlák,84.Fotr/ - Žaloudek – Osvald – Bernát/79.Petlička/ Volf – Sodoma/69.Miškovský/ BRANKY: 4., 62., 88. /p/ Volf, 29. Sodoma., 59.´ Routek – 9., Tichý, 32.´ Falta Stejně jako v loni skončila středeční cesta fotbalistů Jiskry do Dobrovice vysokou porážkou. Souboj o čelo tabulky však od úvodních minut tak jednoznačné vítězství domácích nenaznačoval. Hrálo se nahoru, dolu, stále se bylo na co dívat. Gólovou přestřelku úvodní části odstartoval zbytečný roh pro domácí, který skončil po závaru ve vápně dorážkou Volfa – 1:0. Poté gólman Jech výtečně vyrazil gólovou hlavičku autora úvodní branky. O minutu později však Pazdera získal na půlce hřiště míč, ideálně uvolnil do běhu Tichého a ten z mírného úhlu propálil brankáře – 1:1. Pak se útoky střídaly na obou stranách, aby opět udeřili domácí. Ve 29. min. utekl po levém křídle Osvald, jehož přízemní přihrávku zblízka dopravil do sítě Sodoma – 2:1. Ani tentokrát se však z vedení dlouho neradovali. V 32. min. prodloužil Chleboun v šestnáctce hlavou centr Langera, na míč si naběhl Falta a přes bránící hráče dopravil míč do sítě – 2:2. Závěr 1. poločasu se odehrával více na polovině Ústí, ale jediný náznak šance Dobrovice zneškodnil Jech. Po přestávce začali lépe Ústečtí a z jejich pohledu se zápas k neúspěchu zlomil asi v 54. min., v níž se po pěkné akci středem dostal sám před brankáře Pazdera, ale ve vyložené šanci ho vychytal Dařina. O pár minut později ústecká obrana nezachytila další útok Dobrovice po levé straně, následoval centr a gólová hlavička Routka – 3:2. Na tento úder už hosté nenašli odpověď, naopak brzy inkasovali znovu. V 62. min. se po centru z prostoru levého křídla prosadil hlavou Volf – 4:2. Již rozhodnutý zápas vygradoval pro domácí v 82. min., kdy po faulu ve vápně nařídil rozhodčí přísnou penaltu, tu Volf proměnil, zkompletoval hattrick a hosté vypili kalich hořkosti do dna – 5:2. Na nevydařený druhý poločas v Dobrovici musí svěřenci trenéra Chudého rychle zapomenout, protože už v sobotu 22. 9. od 16.30 hod. je čeká další kvalitní soupeř, Jiskra Domažlice. Výprava hráčů a příznivců odjíždí už v pátek 21. 9. ve 14. hodin.


Dorost U17

17.09.2018

6. KOLO DIVIZE DOROSTU U17 JISKRA ÚSTÍ N.O. – RMSK CIDLINA 0 : 2 / 0 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ N.O.: Hortlík – M.Šimek – Řehák – Barkóci – Bartoš ml. Bartoš st. – Popelář – Cihlář/57.Motl/ - Špaček Šafránek – F.Hoffman Mladší dorost má za sebou dost smolný zápas, když inkasoval góly v samotném závěru. Do týmu bylo zařazeno několik starších žáků /Šimek, Řehák, Bartoš ml., Špaček, Hoffman/ a ti potvrdili, své možnosti, sehráli s favorizovaným soupeřem jednoznačně vyrovnanou partii. V závěru zápasu ještě za nerozhodného stavu spálil vyloženou šanci F.Hoffman a to byla velká smůla. Hosté prakticky z protiútoku v 86. min. vsítili zásluhou Marka vedoucí gól. Zklamní domácí pak inkasovali ještě v 89. min. z kopačky Nýče – 0:2. V neděli 23. 9. od 12.15 hodin nastoupí mladší dorost k dalšímu diviznímu utkání ve Vlašimi.


Dorost U19

17.09.2018

6. KOLO DIVIZE DOROSTU U19 JISKRA ÚSTÍ N.O. – RMSK CIDLINA 2 : 0 / 2 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jeřábek – Sýkora – Eliáš – Bohunek - Wohner Š.Kopecký – Karlík – Kvapil – Rotter/90.Barkóci/ Pinkava – Šmíd/74.Popelka/ BRANKY: 2x Pinkava Starší dorostenci se dostávají do tempa, po vítězství v Trutnově si na domácím hřišti poradili s dalším soupeřem. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, v tom prvním byli domácí lepším týmem, po obrátce byli naopak útočnější hosté. Nedokázali však vážněji ohrozit gólmana Jeřábka, jenž dochytal zápas s velkým sebezapřením po zranění nohy. Svěřenci trenéra Nováka se po rozpačitém úvodu postupně rozehráli a v 16. min. po přesně rozehraném přímém kopu Wohnera do vápna se hlavou krásně prosadil Pinkava – 1:0. Ve 22. min. se vyznamenal na druhé straně Jeřábek, když zlikvidoval střelu Nováka po zemi k tyči. V 34. min. spálili hosté vyloženou šanci, po chybě obrany Jiskry, která nechala z malého vápna nad branku hlavičkovat Jadrného. Důležitý moment zápasu se odehrál v 39. min., kdy se po rohovém kopu dostal k nepřesné střele Kopeckého opět Pinkava, jenž si míč zpracoval a z 10m, z mírného úhlu poslal míč k tyči – 2:0. Nejlepší střelec týmu Pinkava, ještě v 43. min. málem potrestal špatnou malou domů, ale do poločasu se už nic významného nestalo. Po obrátce v 50. min. Karlík ideálně uvolnil Š.Kopeckého, jenž sám před brankou neuspěl. Poté převzali iniciativu hosté, zle dotírali, ale obrana Jiskry v čele s Jeřábkem jim nic podstatného nedovolila. Zasloužené tři body si tak připisuje starší dorost Jiskry, který v příštím kole nastoupí ve Vlašimi. Zápas je na programu v neděli 23. 9. od 10.00 hodin.


B mužstvo

17.09.2018

6. KOLO I. A TŘÍDY JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“ – SK TUNĚCHODY 2 : 1 / 1 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Hubálek – M.Kopecký – Grunta – Fikejz – Pirkl/55.Skalický/ Kukla/71.Chalupník/ – Mory/68.Pavlásek/ – Brabec – Smíšek/84.Svoboda/ J.Procházka – M.Krátký/77.Černý/ BRANKY: 37.´ Procházka, 67.´ Brabec - 60.´ Horák Béčko splnilo úkol, získalo velmi důležité a cenné body proti kvalitnímu soupeři. Po oboustranně neurovnaném úvodu získali svěřenci trenéra Jiskry Tesaře územní převahu, kterou však dlouho nedokázali přetavit v gólový úspěch. Několik nadějných situací mohl využít Kukla, své úniky však nedokázal dotáhnout do koncovky. Neujal se ani přímý kop Brabce z hranice šestnáctky ve 26. min. Ve 29. min. překvapil brankáře Elicha nečekanou střelou z úhlu M.Kopecký, hostující gólman však stačil na poslední chvilku dostat míč na roh. V 37. min. Mory velmi pěkně uvolnil za obranu Procházku, velmi dobře hrající útočník Jiskry si ve vápně poradil s křižujícím obráncem a nečekanou střelou z úhlu skóroval – 1:0. V 41. min. poslal Kopecký parádní dlouhou přihrávku za obranu na Kuklu, ten se ale šance zalekl a nechal vyniknout brankáře. Nástup do 2. poločasu patřil jasně hostům, po chybě obrany v 50. min. vnikl ze strany do vápna Adámek a míč z jeho kopačky skončil na břevně. Toto varování domácím nestačilo, hostující tým se dostal do tempa, aby v 60. min. po rychlé akci středem rychlonohý Horák přesnou střelou z 10m vyrovnal – 1:1 Po tomto gólu se domácí znovu zvedli, hlavně díky neúnavnému Brabcovi ve středu hřiště vyrovnali hru a našli i sílu k rozhodujícímu úderu. V 67. min. unikl po levém křídle Mory, na vápně našel nabíhajícího Brabce, jenž tvrdou přízemní ránou z prvního doteku prostřelil gólmana – 2:1. Dramatický byl závěr, nejprve v 83. min. si před brankou hostů dávali přednost Smíšek a Černý tak dlouho až o míč v dobré šanci přišli. Tři body pak zachraňoval na druhé straně brankář Hubálek, když skvělým způsobem uvnitř vápna zlikvidoval samostatný únik a střelu Horáka. Tento zákrok zápasu přispěl ke kýženému vítězství béčka, které se přeci jen posouvá blíže ke středu tabulky. V příštím kole nastoupí ústecká rezerva v Načešicích. Tento zápas se hraje v sobotu 22. 9. od 16.30 hodin.


A mužstvo

17.09.2018

6.KOLO FORTUNA ČFL JISKRA ÚSTÍ N.O. – SK SOKOL BROZANY 2 : 1 / 2 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ : Krátký – Lněnička – Čech - J.Chleboun - Langer Nikodem/87.Smíšek/ - Pazdera - Falta – Souček – Smejkal/73.Brabec/ R.Tichý SESTAVA BROZANY : Lipš – Freitas/82.Mešič/ - Cibulka – Šimral - Šollar Vlček – Michalec - Studecký – P.Tichý Benda – Chukwuma/65.Eliáš/ BRANKY: 16´ Souček, 44.´ J.Chleboun - 63.´ Michalec 262 diváků Fotbalisté Jiskry získali další tři body do tabulky ČFL po velmi dobrém výkonu, kterému scházelo jen větší využití vyložených příležitostí. Od úvodních minut byli domácí aktivní, hodně minut se odehrávalo na polovině Brozan. Velké problémy působili obraně hostů na obou krajích hřiště Smejkal a Nikodem. Po jejich akci v 7. min., nedokázal Pazdera z malého vápna trefit odkrytou branku. V 16. min. už ale udeřilo, když centr z pravé strany vrátil před branku Nikodem a výborně hrající Souček zblízka otevřel skóre – 1:0. Hosté po gólu zvýšili aktivitu, ale moc nebezpeční nebyli. Naopak, ve 28. min. unikl po levém křídle Nikodem, jehož centr zakončil Souček zblízka do tyče. První nebezpečný pokus Brozan přišel až v 39. min., střela Chukwumi však skončila vysoko nad. V závěru úvodní části získali domácí roh, ten rozehrál Smejkal přesně na hlavu J.Chlebouna, který nedal gólmanovi šanci – 2:0. Ošidný výsledek o dva góly mohli svěřenci trenéra Chudého navýšit brzy po zahájení 2. poločasu. Po ideálním uvolnění od Smejkala běžel R.Tichý sám na branku, podél Lipše však mířil těsně vedle. Otevřenou obranu hostů snažících se vsítit kontaktní gól trápili domácí dalšími kontry. V 57. min. postupoval zcela sám na branku Smejkal, vychytal ho gólman. V 59. min. opět Smejkal po krásné přihrávce Součka sám před brankou znovu nechal vyniknout Lipše. Trest přišel v 63. min. po velkých závarech ve vápně Jiskry a dvou tyčích, zblízka snížil Michalec – 2:1. Hosté vycítili šanci a z jednoznačného zápasu začalo být drama. V 66. min. do třetice neuspěl sám před brankářem Smejkal, poté rozhodčí odpustil hostům penaltu po jasném faulu na stejného hráče. Závěrečné minuty patřily ale Brozanům, jejichž snahu v poslední minutě zázračně utnul gólman Krátký, když nohou vykopl jasný gól z kopačky Bendy. Zápas nakonec skončil zaslouženým vítězstvím domácích, kteří se posouvají na skvělé třetí místo. Až na zbytečné problémy v závěru byli příznivci Jiskry opět moc spokojeni. V tomto týdnu čeká náš tým opravdu těžký týden na hřištích soupeřů, ve středu 19. 9. od 17.00 hod. druhá Dobrovice a v sobotu 22. 9. od 16.30 hod. čtvrté Domažlice.


Dorost U17

10.09.2018

5. KOLO DIVIZE DOROSTU U17 MFK TRUTNOV - JISKRA ÚSTÍ N.O. 7 : 0 / 1 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ N.O.: Hortlík – Barkóci – Kolář – J.Popel – Bartoš ml. Bartoš st. – Popelář – Motl - Cihlář Šafránek Mladší dorost má stále problém se složením, v Trutnově musel hrát jen v deseti a po přestávce se to projevilo. Zejména v úvodní části to nebylo špatné. Hodně pochytal Hortlík. V 11. min. Motl nevyužil své sólo, v 19. min. nastřelil Kolář z přímého kopu břevno. V 44. min. se po nešťastné teči před brankou vrátil míč soupeři a ten dal gól do šatny – 1:0. Po přestávce už domácí využili početní výhodu, hosté začali ztrácet hodně míčů, a nakonec dohráli v devíti. Přesto zaslouží hráči pochvalu za bojovnost, snahu a v 1. poločase i kvalitu. Výtečný výkon podal gólman Hortlík. V příštím kole hostí mladší dorost doma RMSK Cidlina. Hraje se v sobotu 15. 9. od 14.00 hodin.


Dorost U19

10.09.2018

5. KOLO DIVIZE DOROSTU U19 MFK TRUTNOV - JISKRA ÚSTÍ N.O. 0 : 3 / 0 : 1 / SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jeřábek – Sýkora – Popelka – Bohunek - Wohner Š.Kopecký – Karlík – Kvapil - Rotter Pinkava – Šmíd BRANKY: Karlík, Šmíd, Pinkava Starší dorostenci získali první vítězství za tři body, když po většinu času byli lepším týmem. Tým stále není kompletní, ale herně se začíná zvedat. Už v 5. min. pálil Pinkava těsně vedle, domácí odpověděli v 18. min., nebezpečnou střelu z 16m skvěle chytá Jeřábek. Ve 24. min. se neprosadil Šmíd, jehož střela skončila těsně vedle. V 30. min. stejný hráč po spolupráci s Pinkavou střílí znovu mimo branku. O něco lépe mířil v 30. min. Pinkava, jeho pokus však zastavilo břevno. V závěru úvodní části se přeci jenom zrodilo vedení Jiskry, když se po rohovém kopu prosadil ve vápně vysoký Karlík – 0:1. Ani po přestávce se obrázek hry příliš nezměnil, hosté mají herně navrch, domácí se většinou brání. Přesto se v 51. min. znovu zaskvěl Jeřábek, když nepustil za svá záda přímý kopu MFK. V 67. min. zazvonilo opět břevno domácích, zasloužil se o to svým přímým kopem Sýkora. V 69. min. se ústecká lavička mohla uklidnit, zasloužený gól na 0:2 vsítil po pěkné přihrávce Pinkavy zblízka Šmíd. V 71. min. se chytal za hlavu jeden z borů Trutnova, když netrefuje prázdnou branku. Hosté pak v klidu dovedli zápas do vítězného konce. V 78. min. pálil těsně nad břevno z vápna Kvapil a konečnou podobu výsledku stanovil v 90. min. nečekanou střelou z pravé strany Pinkava – 0:3. Starší dorostenci mohou zlepšenou formu potvrdit v dalším utkání na domácí trávě. V sobotu 15. 9. od 11.45 hod. hostí tradičního soupeře RMSK Cidlina


B mužstvo

10.09.2018

5. KOLO I. A TŘÍDY ROHOVLÁDOVA BĚLÁ - JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“ 4 : 0 / 2 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jech – J.Kalousek – Procházka - Grunta – Pirkl Kukla/60.Krummer/ – Pavlásek/80.Hubálek/ – Svoboda – Smíšek – M.Krátký Chalupník Trenér domácích po zápase hodnotil zápas tak, že jeho tým přežil v úvodní části klinickou smrt. A měl asi pravdu, místo aby Ústí vedlo v poločase o tři góly, vrací se domů s nulou a potupnou výší skóre. V pardubickém Dolíčku kde R.Bělá hraje, působili domácí od začátku fotbalovějším dojmem, míč měli mnohem častěji na svých kopačkách. Hosté přijeli s defenzivní taktikou, se snahou o rychlé protiútoky, která se v úvodní části dlouho dařila. Ve 25. min. po standardní situaci byl v pokutovém území podtržen jeden z útočících hráčů Ústí a rozhodčí nařídil penaltu. Tu však neomylný exekutor Kukla tentokrát neproměnil, každá série jednou končí, bravurní zákrok předvedl gólman soupeře. Tento moment hosty nezlomil a o dvě minuty později mohl Kukla složit reparát. Běžel zcela sám na brankáře, místo střely však hledal ještě Chalupníka, kterého od míče odstavil obránce. Následoval roh, který Kukla posadil na hlavu Svobody, jehož znovu skvěle na brankové čáře zázračně vychytal gólman Vokál. Známá pravda nedáš – dostaneš funguje neomylně a platila i v sobotu Na Dolíčku. V 37. min. domácí Starý vymetl z přímého kopu z hranice šestnáctky šibenici branky, kterou hájil Jech – 1:0. Tentýž hráč se o pár minut později prosadil znovu, když si uvnitř vápna našel odražený míč a poslal ho chytrou umístěnou střelou do sítě – 2:0. Druhý poločas byl již zcela v režii domácích fotbalistů, kteří na hřišti jasně dominovali a nedali svému soupeři již žádnou šanci. O krutý debakl se postarali ještě Tomič a Jelínek, na jejichž střely ústecký brankář neměl nárok. Ústecké béčko musí v příštích zápasech navázat na výkon z úvodní části a přidat nějaké góly. Zlepšení současného postavení v tabulce vede přes úspěchy doma. V příštím utkání se v Ústí představí další nováček SK Tuněchody. Tento zápas se hraje v neděli 16. 9. od 16.30 hod.


A mužstvo

10.09.2018

5.KOLO FORTUNA ČFL LOKO VLTAVÍN – JISKRA ÚSTÍ N.O. 3 : 0 / 1 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ : Krátký – Lněnička – Čech - J.Chleboun - Langer Nikodem/85.M.Kopecký/ - Mory/60.Pazdera/- Falta – Souček Tichý/88.Smíšek/ - Smejkal/77.Brabec/ SESTAVA VLTAVÍN : Koblenc – Hovorka/87.Schindler/ - Rada – Tichý - Pozníček Maione/87.Lancz/ - Abena – Uvíra – Šípek/79.Valíček/ Veselý/87.Eichler/ - Vieira/74.Špaček/ BRANKY: 34.´ Šípek /p/, 69.´ Veselý, 76.´ Maione 262 diváků Fotbalový tým Jiskry i přes největší snahu neuspěl v utkání, které dost výrazně ovlivnila „vyšší“ moc. Problém se složením mužstva částečně vyřešil v týdnu příchod stopera Františka Čecha /98/ z Hradce, který má zkušenosti s první i druhou ligou. Jak to chodí v té třetí, poznal hned ve svém úvodním zápase. Utkání začalo očekávaným náporem domácích, kteří však dlouho nebezpeční nebyli. Hosté hrozili tradičně z protiútoků tažených po křídlech, ale ani zde velké ohrožení branky nepřišlo. Rozhodující momenty zápasu se odehrály v druhé polovině úvodní části a stály za to. V 34. min. Mory uvnitř vápna odebral míč soupeři a k překvapení všech nařídil p. Paták penaltu, kterou Šípek s přehledem proměnil – 1:0. Po gólu Pražané ožili, ale udeřilo na druhé straně. V 40. min. po jedné z mála standardních situací na jejich polovině si na centr Langera naběhl Souček a špičkou kopačky zblízka vyrovnal. Radost však netrvala dlouho, jediný člověk na stadionu /asistent Košan/ to viděl jinak, mával se ofsajd! Poločas, který měl skončit vedením Ústí tak vyhráli domácí. Po přestávce se Vltavínu rozehrál nejlepší hráč na hřišti Abena, jenž byl všude a táhl svůj tým k důležitým bodům. V 69. min. po rychlém rozehrání standardní situace /také sporné/ se domácím povedla akce po pravém křídle, na jejímž konci byl Veselý, kterému stačilo jen nastavit nohu – 2:0. Fotbalisté Jiskry v této části hry neměli již sílu reagovat na nepříznivý vývoj utkání a zápas jen dohrávali. V 76. min. se snad poprvé v této sezoně podařilo soupeři přehrát před vápnem ve výskoku J.Chlebouna, těžil z toho rychlý Maione, jenž po úniku zakončil na hrozivých 3:0. Ani za této situace hlavní rozhodčí hosty nešetřil, v 81. min. vykouzlil další penaltu po situaci, které se s chutí zasmáli i domácí fanoušci. Střelec Maione však nechal vyniknout gólmana Krátkého. To už ale nemohlo nic změnit na vítězství Vltavínu, jehož výše naprosto průběhu hry neodpovídá. Fotbalistům Jiskry nezbývá nic jiného než rychle zapomenout a připravit se na další zápasy. I přes porážku zůstává Jiskra v popředí tabulky ČFL a může tam být i dále pokud zvládne příští domácí zápas. V sobotu 15. 9. od 16.30 hod. se v Ústí představí tým Sokola Brozany.


Mladší žáci

03.09.2018

2. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ JISKRA ÚSTÍ N.O. – FK AGRIA CHOCEŇ 6 : 0 / 3 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ: Zářecký – Horálek, Kapoun, J.Borovička, D.Hoffman, Šváb, J.Šimek, Fišer, A.Borovička, Skala, Kusý, V.Eliáš, Žďárský BRANKY: 2x A.Borovička, Žďárský, Fišer, Horálek, Skala Mladší žáci nenechali nic náhodě a po dobrém výkonu hladce vyhráli nad snaživým soupeřem. V obou poločasech vstřelili vždy tři góly. V 10. min. otevřel skóre A.Borovička – 1:0. Ve 29. min. zvýšil Žďárský a skóre této části hry uzavřel v 35. min. Fišer – 3:0. Po přestávce spálili domácí řadu vyložených šancí, ale padaly i góly. V 52. min. zvýšil na 4:0 Horálek, v 58. min. svým druhým gólem zvýšil na 5:0 opět A.Borovička a konečné skóre stanovil v 69. min. Skala – 6:0. V příštím kole to bude těžší, mladší žáci hrají v Holicích. Tento zápas je na programu v neděli 9. 9. od 11.15 hodin.


Starší žáci

03.09.2018

2. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU STARŠÍCH ŽÁKŮ JISKRA ÚSTÍ N.O. – FK AGRIA CHOCEŇ 3 : 2 / 1 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ : A.Kalousek – J.Šimek/51.Bartoň/ – Řehák – M.Šimek – Žukov/40.Kozel/ Vacek/40.A.Borovička/ - Žďárský/68.Zářecký/ - Špaček - Koukol D.Bartoš – F.Hoffman BRANKY: D.Bartoš, Kozel, Žďárský Starší žáci zvládli dramatický souboj s tradičním soupeřem hraný na těžkém, vodou nasáklém trávníku. Do utkání vstoupili lépe domácí, už ve 2. min. otevřel skóre D.Bartoš – 1:0. Rychlý gól byl jediný v úvodní části. Po přestávce hosté dokázali vývoj utkání otočit. V 38. a 45. min. je dostal do vedení Laky – 1:2. Za této situace žáci Jiskry zabrali a vydřeli obrat. V 56. min. vyrovnal Kozel a velkou radost do řad Jiskry pak vnesl v 65. min. Žďárský – 3:2. Na jeho zásah už hosté odpovědět nedokázali, všechny body zůstávají v Ústí. V příštím kole budou hrát starší žáci v Holicích. Tento zápas se hraje v neděli 9. 9. od 9.30 hodin.


B mužstvo

03.09.2018

4. KOLO I. A TŘÍDY JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“ – SK VYSOKÉ MÝTO „B“ 2 : 0 /1 : 0/ SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Hubálek – Černý – Procházka - Fikejz – Pirkl J.Kalousek/78.M.Krátký/ – Brabec – Pavlásek/62.M.Kopecký/ – Smíšek Kukla – Chalupník/84.Svoboda/ BRANKY: 27.´ Brabec, 83.´ Chalupník Béčko získalo první vítězství po svém postupu do I. A třídy. Proti zdatnému soupeři podali svěřenci trenéra Tesaře velmi dobrý výkon. Základem pro vítězství byl spolehlivý Hubálek v brance, velmi dobrá hra obrany s nově sestavenou stoperskou dvojicí a především výkony hráčů z lavičky A týmu. Brabec byl nejlepším hráčem na hřišti, zdatně mu sekundoval ve středu hřiště Pavlásek, který nastoupil po dlouhé rekonvalescenci, perfektní gólové přihrávky si připsal další člen širšího kádru áčka Smíšek. Vidět byli, ale i ostatní hráči, kteří se dostali na vodou nasáklý, po víkendových zápasech poznamenaný trávník. Hosté začali sebevědomě, brzy se však hra vyrovnala a bylo se stále na co koukat. Domácí udeřili v 27. min., v níž vybojoval Kukla míč, předal ho do křídla na Smíška, jehož centr pohodlně dorazil do sítě z malého vápna Brabec. Poté hlavičkoval Kukla v 29. min. další centr Smíška vysoko nad branku. Ještě větší šanci připravil ústeckému útočníkovi v 31. min. z druhé strany Černý, ale Kukla sám před brankou nastřelil V.Krátkého v brance Mýta. V 42. min. mohlo být vyrovnáno, když se za obranu dostal Pospíšil, na poslední chvíli mu však zabránil ve střele Procházka. Nástup do 2. poločasu patřil opět hostům, už v 46. min. se po dlouhém autu dostal k míči ve vápně střídající Prušek, vysoko ale přestřelil. Postupem času Ústí hru vyrovnalo, zajímavé momenty se střídaly na obou stranách. V 66. min. uvolnil Chalupník do běhu Kalouska, ten utekl, nepovedl se mu však centr na volného Kuklu. V 67. min. po špatné rozehrávce z obrany přestřelil z 12m hostující Kavka. V 74. min. lavičce Jiskry zatrnulo znovu, za obranu dostal výtečnou přihrávku Paďour, ve vyložené šanci ho však vychytal Hubálek. Nedáš – dostaneš, se naplnilo v 83. min., kdy po výtečné akci Brabce, znovu centroval Smíšek, jehož nabídku z první zúročil Chalupník – 2:0. Domácí hráči tak mohli oslavit první vítězství po výkonu, který se většině přítomných musel líbit. V příštím kole zajíždí Ústí „B“ na hřiště zatím úspěšné R.Bělé. Toto utkání se hraje v neděli 9. 9. od 17.00 hod. v Pardubicích Na Dolíčku.


Dorost U17

02.09.2018

4. KOLO DIVIZE DOROSTU U17 JISKRA ÚSTÍ N.O. – FK ADMIRA PRAHA „B“ 1 : 7 / 1 : 3 / SESTAVA ÚSTÍ N.O.: M.Špitálský – Popel – Řehák – M.Šimek - Mikulecký Rathouz – Popelář – Šafránek – Bartoš ml. Barkóci – A.Bartoš BRANKA: Šafránek Mladší dorost to nemá lehké, stále chybí někteří hráči, nastupují hlavně starší žáci. Hosté byli lepší, ale prosadili se hlavně až v závěru. V 6. min. dal úvodní gól Sádlo, ale vzápětí vyrovnal Šafránek. Naděje netrvala dlouho, v 30. min. z penalty zvýšil Forman na 1:2. Do poločasu ještě Aust upravil na 1:3. Domácím hodně chyběl gólman Hortlík, po přestávce už ani M.Špitálský nestačil na góly postupně Mráze, Vacka, Austa a znovu Mráze. Konečný výsledek 1:7 je dost krutý, ale platí. V příštím kole nastoupí mladší dorost v Trutnově, kde se hraje v sobotu 8. 9. Od 14.45 hod.


Dorost U19

02.09.2018

4. KOLO DIVIZE DOROSTU U19 JISKRA ÚSTÍ N.O. – FK ADMIRA PRAHA „B“ 0 : 0 penalty: 3 : 1 SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jeřábek – M.Eliáš – Sýkora – Wohner - Batrla Rotter - Karlík – Š.Kopecký – Barkóci/78.Rathouz/ Pinkava – Šmíd/66.Šafránek/ Starší dorostenci nastupují stále v nekompletním složení a především v úvodní části podali velmi dobrý výkon. Jenže stejně jako minule doma proti Třebeši, nevyužili řadu příležitostí. Tu největší spálil ve 12. min. Šmíd, když z několika kroků nedokázal dorazit do sítě vyražený míč po parádní ráně Rottera. V 18. min. stejný hráč ve vyložené pozici místo střely přihrával na obsazeného Barkóciho. Ve 23. min. postupoval sám na branku Pinkava, nechal však vyniknout Bartoně. V 32. min. se po krásném centru Sýkory dostal k hlavičce znovu Pinkava, z několika kroků ale branku netrefil. V závěru úvodní části se neujaly ani přímé kopy před vápnem. Po přestávce už převaha jiskry nebyla tak zřetelná, ke slovu se dostali i hosté. Dobře chytající Jeřábek se však překvapit nenechal. Největší šanci této části hry neproměnil v 74. min. znovu Pinkava, když sám před brankou nedokázal obstřelit gólmana. V 87. min. ještě nevyšel domácím nepřímý kop uvnitř pokutového území, o druhém bodu tak musely rozhodnout penalty. V této části hry jasně dominoval gólman Ústí Matěj Jeřábek, který chytil první dva pokusy hostů, jedenkrát šel míč nad a tak stačilo, aby Sýkora, Pinkava i Eliáš napravili chybu Wohnera z první série, celkově 3:1 a bod do tabulky navíc. V sobotu 8. 9. od 12.30 hod. nastoupí dorostenci k dalšímu diviznímu utkání v Trutnově.


Mužstvo A

02.09.2018

4.KOLO FORTUNA ČFL JISKRA ÚSTÍ N.O. – SK VIKTORIE JIRNY 2 : 1 / 1 : 1 / SESTAVA ÚSTÍ : Krátký – Pazdera - Lněnička – J.Chleboun - Langer Nikodem/90.M.Kopecký/ - Mory - Falta – Souček – Smejkal/88.Brabec/ Tichý/90.+2Smíšek/ SESTAVA Jirny : Kafka – Parys – Jeníček – Klein – Honcharenko/59.Mruvčinský/ Tokar/53.Kuprianov/ - Borek – Skuhravý – M.Stöckner – Zoubek/53.M.Held/ R.Stöckner BRANKY: 45.´ Smejkal, 55.´Nikodem - 23.´ Klein 410 diváků Fotbalisté Jiskry potvrdili aktuální formu a po velkém boji zdolali soupeře, proti kterému to většinou nešlo /čtyři vysoké porážky v řadě/. Bez řady zraněných hráčů, se záložníkem Pazderou na beku začali domácí výborně, už ve 2. min. vyhrál Tichý ve vápně hlavičku, posunul míč na Nikodéma, jenž z 10m pálil těsně vedle. Poté se hra vyrovnala a bojovalo se převážně ve středu hřiště. Hosté mají ve svém středu dva výborně hlavičkující borce, bývalé ligové hráče Kleina a Borka, Tichý na hrotu s nimi sváděl úžasné souboje. Ve 22. min. právě ze vzduchu udeřilo, Klein si naběhl na rohový kop a usměrnil míč pod nohy Krátkého – 0:1. Poté se Jiskra snažila o obrat, narážela však ne pevnou obranu Viktorie. V 34. min. se vyznamenal její gólman Kafka, když parádně vyrazil na roh krásnou střelu Tichého z vápna do šibenice. Hosté dost viditelně zdržovali hru, aby nakonec na tuto taktiku doplatili. V nastavení úvodní části totiž unikl po levém křídle Nikodem, jeho centr si na vápně našel Smejkal a umístěnou přízemní střelou k tyči vyrovnal. Gól do šatny je vždy velmi povzbuzující, úvod 2. poločasu patřil jednoznačně domácím. V 50. min. se Nikodem elegantně prokličkoval do šestnáctky, zpětnou přihrávku, ale včas odvrátila obrana. V 55. min. se však znovu Nikodem dostal k míči na pravém křídle, navedl si míč do středu a nečekanou střelou po zemi mezi bránícími hráči otočil zápas ve prospěch domácích – 2:1. Poté hosté několikrát vystřídali, unavená základní sestava Jiskry mající v nohách těžký středeční pohár se Žižkovem, ale dobře bránila. V 79. min. se po rychlém protiútoku dostal ve vápně ke střele Smejkal, jeho pokus na poslední chvíli srazila obrana na roh. V 84. min. dobře hlavičkoval na branku Jiren obránce Lněnička, Kafka nadvakrát zachránil a umožnil hostům nadechnout se k závěrečnému náporu. V něm obrana Jiskry přežila dvě gólové hlavičky Kleina, jedenkrát skvěle zasáhl Krátký, podruhé míč těsně minul levou tyč. Svěřenci trenéra Chudého tak náročný týden i s omezeným počtem hráčů zvládli na jedničku. V tabulce ČFL jsme na skvělém třetím místě. V příštím kole zajíždí Jiskra na hřiště dalšího těžkého soupeře. S Vltavínem se v Praze hraje v sobotu 8. 9. od 10.15 hod.


Dorost U17

30.08.2018

FC Tempo Praha - Jiskra Ústí nad Orlicí 10 : 3 / 5 : 1 / Sestav : Hortlík, Bartoš, Popel, Šafránek, Řehák, Barkóci, Batrla, Bartoš, Mikulecký, Rathouz, Popelář Střídali : Kolář, Špaček, Hoffman, Vacek Branky : Barkóci 2x, Šafránek


Dorost U19

30.08.2018

FC Tempo Praha - Jiskra Ústí nad Orlicí 8 : 1 / 2 : 1 / Sestava : Jeřábek, Eliáš, Wohner, Sýkora, Popel, Batrla, Rotter, Kvapil, Kopecký , Šmíd, Pinkav, Střídali : Barkóci, Bartoš, Rathous, Šafránek Branka : Pinkava


Mladší žáci

27.08.2018

1. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ FC HLINSKO - JISKRA ÚSTÍ N.O. 5 : 0 / 3 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ: Kusý – Šváb, J.Šimek, J.Borovička, D.Hoffman, Žďárský, Horálek, A.Borovička, Langr /V.Eliáš,Rýdl/ Také mladší žáci museli domácím závidět počet hráčů, nekompletní tým na silného soupeře nestačil. V obou poločasech domácí jasně dominovali, hostující celek přes enormní snahu nedokázal eliminovat výškovou a silovou převahu soupeře. Mladé mužstvo Jiskry však zaslouží pochvalu za bojovný a obětavý výkon o co nejlepší výsledek. Výtečně zachytal gólman Kusý, velký výkon podal i J.Šimek, který měl v nohách skoro celý zápas za starší. Takže snad příště proti FK Agria Choceň. Tento domácí zápas je na programu v neděli 2. 9. od 15.15 hod.


Starší žáci

27.08.2018

1. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU STARŠÍCH ŽÁKŮ FC HLINSKO - JISKRA ÚSTÍ N.O. 4 : 0 / 0 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ : A.Kalousek – J.Šimek/58.V.Eliáš/ – Řehák – M.Šimek – Bartoň Špaček- Žďárský/51.A.Borovička/ - Kozel - Koukol D.Bartoš – F.Hoffman Všechna mládežnická mužstva oddílu mají v tomto období problém se složením svých řad. Výjimkou nejsou ani starší žáci, kteří v Hlinsku nezvládli 2. poločas. Po bezbrankovém úvodu se domácí po přestávce hodně zlepšili a zápas prvního kola KP rozhodli ve svůj prospěch, z pohledu Ústí až moc vysokým rozdílem. Snahu Hlinska odšpuntoval v 37. min. Otradovský – 1:0. Naděje Jiskry na slušný výsledek pohasla v 43. min., kdy z penalty zvýšil Netolický – 2:0. Další úder zasadil hostům v 58. min. Klaudinger - 3:0. Konečnou podobu výsledku dal v 69. min. opět Netolický – 4:0. Starší žáci určitě nezklamali, v příštích zápasech však musí být produktivnější, výsledek z úvodního kola pak určitě brzy zapomenou. Jejich příštím soupeřem bude v neděli 2. 9. v 13.30 hod. FK Agria Choceň.


Dorost U17

26.08.2018

2. KOLO DIVIZE DOROSTU U17 SP. SDRUŽENÍ OSTRÁ - JISKRA ÚSTÍ N.O. 2 : 2 / 1 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ N.O.: Hortlík – Popel – Řehák – Batrla - Mikulecký Rathouz – Popelář – Špaček – A.Bartoš F.Hoffman - Barkóci Mladší dorost na svůj první bod dosáhl rovněž v silně kombinované sestavě, s řadou starších žáků v sestavě. O to více těší, že náš tým dokázal zvrátit krajně nepříznivý vývoj zápasu. Domácí šli do vedení v 19. min., po gólu Drahoráda – 1:0. Krátce po zahájení 2. poločasu v 51. min. zvýšil Hlaváček na 2:0. Za této situace se ukázal charakter mužstva, které se nevzdalo a bylo po zásluze odměněno. V 56. min. snížil žákovský střelec F.Hoffman – 2:1. Trvalý tlak přinesl chybu domácích, po níž se kopala penalta, a tu Popelář proměnil na konečných 2:2. V nastavení byli lepší hosté, kteří rozstřel ze značky pokutového kopu vyhráli 3:1 a připisují si bod navíc. V příštím kole bude hrát mladší dorost na domácím hřišti proti Admiře Praha „B“. Náročný zápas je na programu v sobotu 1. 9. od 14.30 hodin


Dorost U19

26.08.2018

2. KOLO DIVIZE DOROSTU U19 SP.SDRUŽENÍ OSTRÁ - JISKRA ÚSTÍ N.O. 2 : 1 /0 : 1/ SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jeřábek – J.Popel – Sýkora – Batrla – M.Eliáš Rathouz - Karlík – Kvapil – Š.Kopecký/83.A.Bartoš/ - Barkóci Pinkava BRANKA: Pinkava Také starší dorost se v prázdninovém období potýká s řadou absencí. V nekompletním složení začali ústečtí velmi dobře, už v 8. min. se prosadil střelec mužstva Pinkava – 0:1. Jeho gól udal ráz úvodní části, která tímto výsledkem skončila. Po přestávce se hostující tým snažil náskok udržet, ale v 61. min. se přes obranu prosadil Dozorec – 1:1. Hosté se chtěli dostat alespoň k penaltovému rozstřelu, ale to by nesměla přijít hrubka, kterou dokázal potrestat v 76. min. Kučera – 2:1. I přes enormní snahu dorostenců Jiskry, dokázal nováček divize náskok udržet až do konečného hvizdu rozhodčího. Odčinit porážku nebude snadné, příštím domácím soupeřem staršího dorostu bude v sobotu 1. 9. od 12.15 hod. tradičně kvalitní FK Admira Praha „B“.


B mužstvo

26.08.2018

3. KOLO I. A TŘÍDY TJ SVITAVY „B“ - JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“ 1 : 0 /1 : 0/ SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jech – Černý/83.Hubálek/ – Svoboda/90.Karlík - Fikejz – J.Kalousek Smíšek – J.Procházka – Kukla – M.Eliáš/61.Pinkava/ - Pirkl Chalupník BRANKA: 37.´ Juřík „B“ mužstvo to ve vyšší soutěži nebude mít lehké. Při obrovské marodce „A“ týmu i dorostu sestavuje trenér Tesař svůj tým zápas od zápasu. Po těžké domácí porážce od Zámrsku v minulém kole, bylo vystoupení našeho týmu na hřišti favorizovaného soupeře určitě viditelně vydařenější. I přes omluvenou neúčast kapitána Grunty se výrazně zlepšila hra nově sestavené obrany. Výjimkou byla situace z 37. Min., kdy výborného gólmana Jecha překonal Juřík – 1:0. Tento gól byl, jak se později ukázalo, rozhodující. Vzhledem k průběhu utkání je to škoda, minimálně na bod se asi dalo dosáhnout. Cesta z chvostu tabulky tak povede přes vítězná utkání na domácím hřišti, kdy je přeci jen možnost vzhledem k programu „A“ týmu a dorostu, využít větší počet hráčů. Příštím domácím soupeřem béčka bude v neděli 2. 9. od 17.00 hod. další silný soupeř, SK Vysoké Mýto „B“


A Mužstvo

26.08.2018

3.KOLO /4. ZÁPAS/ FORTUNA ČFL SK ZÁPY - JISKRA ÚSTÍ N.O. 2 : 1 / 0 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ : Jech – M.Kopecký - Lněnička – J.Chleboun - Langer Mory/71.Brabec/ - Falta – Souček – Pazdera/86.Smejkal/ – Nikodem Tichý SESTAVA ZÁPY : Frydrych – Novák – Pávek – Duben Hašek/57.Putz/ M.Jelínek/57.Hakl/ - Eliáš – J.Jelínek – Jukl/70.Hron/ - Svoboda Macek/63.Matějka, 89.Růžek/ BRANKY: 75.´ Pávek, 78.´ Hron - 49.´ Souček K vzájemnému souboji o vedení v ČFL nastoupila Jiskra oslabena o další hráče. Nevídanou marodku rozšířili v průběhu týdne Smejkal a těsně pře zápasem pro nevolnost i gólman Krátký, oba usedli alespoň na lavičku. Takto oslabený tým však bojoval, potvrdil své postavení a vysokého favorita hodně potrápil, o body přišel smolně až v závěru utkání. Hrstka diváků navštěvujících v Zápech fotbal měla důvod k radosti již ve 2. min., kdy rozhodčí posoudil atak Kopeckého na hranici vápna jako faul a nařídil penaltu. Mladý gólman Jech však perfektním zákrokem střelu Nováka vyrazil. I v dalším průběhu utkání podal ústecký brankář skvělý výkon. Nevyužitá penalta domácí nedeprimovala, vytvořili si trvalou převahu, naráželi však na tradičně skvěle pracující defenzívu Jiskry. Řada standardních situací končila většinou na hlavách obránců, případně na rukavicích Jecha. Ani hosté však nevynechali žádnou příležitost k protiútoku, k vidění byl velmi zajímavý zápas, nepostrádající kvalitu a napětí. Největší příležitost úvodní části si vytvořili domácí ve 27. min., kdy po rychlé akci pálil Macek z 10m těsně vedle. V závěru 1. poločasu si hráči Záp „vymodlili“ několik standardních situací kolem vápna, ale jejich realizace byla špatná. Nástup do 2. poločasu vyšel svěřencům trenéra Chudého náramně, v 48. min. odvrátila obrana Záp centr Moryho do šestnáctky před Součka, který z 10m pohodlně otevřel skóre – 0:1. Domácí mohli vyrovnat v 52. min., v níž po přečíslení obrany vychytal Jukla na malém vápně skvělým zákrokem Jech. V 63. min. se po akci Nikodéma neujala střela Součka nad branku. Poté však tlak domácích zesílil, pomohlo jim i střídání čerstvých hráčů a během několika minut nastal obrat. Výborně rozehraný zápas začali hosté ztrácet v 75. min, po přímém kopu do vápna se míč několikrát odrazil, až doputoval před Pávka, jenž zblízka vyrovnal – 1:1. V 77. min. po dalším centru a nastřelené tyči nedokázali hosté odpálit míč včas do bezpečí, hrdinou dne se tak stal dorážející Hron – 2:1. Z pohledu Ústí určitě škoda, ale pro všechny hráče velké uznání! Zdecimovaný tým čeká v týdnu Mol Cup /pokud se nepodaří odložit/ a v sobotu 1. 9. od 17.00 hod. určitě další kolo ČFL proti Viktorii Jirny.


A mužstvo

23.08.2018

16. VLOŽENÉ KOLO FORTUNA ČFL JISKRA ÚSTÍ N.O. - FK LITOMĚŘICKO 2 : 0 / 1 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ : Krátký – M.Kopecký - Lněnička – J.Chleboun - Langer Smejkal/84Mory/ - Falta – Souček – Pazdera/87.Brabec/ – Nikodem/84.Mory/ Tichý/90.Smíšek/ SESTAVA LITOMĚŘICKO : Plachý – Šustr - Šimkovský – Chábera - Verner Macháček – Havrda/75.Zdržálek/ - Štefko/68.Šlehofer/ - Štancl/79.Husenský/ Surmaj - Valenta BRANKY: 37.´ Souček, 70.´ Lněnička 615 diváků Fotbalový tým Jiskry oslabený o několik tradičních opor zvládl čtvrtý mistrovský zápas v řadě /včetně poháru/ bez obdrženého gólu a bez ztráty bodu je na neuvěřitelném 2. místě ČFL. Ani tentokrát to nebylo lehké, litoměřičtí byli zejména v úvodní části určitě nejlepší z dosavadních soupeřů. Neúprosná defenzivní hra pod taktovkou šéfa J.Chlebouna však znovu slavila úspěch. Za tradičního vedra se od úvodních minut hrálo více na polovině Jiskry, ale první vážnější moment vznikl v 9. min. před brankou hostů. Po centru Smejkala vyrazil gólman hlavičku Nikodema před Součka, jenž z úhlu znovu trefil jen brankáře. Ve 21. min. pálil z vápna těsně mimo Smejkal. Hosté pak získali několik standardních situací, s kterých nezabouřilo. Chvíle pro domácí přišla v 37. min., v níž Tichý podržel míč, rozehrál jej na rozběhnutého Nikedoma, jehož centr našel před brankou volného Součka a ten nadvakrát rozjásal velmi slušně zaplněné tribuny – 1:0. Radost domácích nemusela trvat dlouho, vzápětí hosté získali další roh, hlavičku jednoho z útočících hráčů vyrazil Krátký před Šustra, který z malého vápna v největší šanci Litoměřic přestřelil. V 45. min. kopala Jiskra ještě roh, po němž Chleboun o milimetry nedosáhl na centr Smejkala. Po přestávce hosté už zdaleka nebyli tak nebezpeční, více vzruchu bylo před brankou Plachého, který si v 56. min. poradil se střelou opět velmi dobře hrajícího Tichého. V 59. min. pěkně potáhl akci po křídle Pazdera, jeho centr na zadní tyči ale dobře netrefil Souček. Ve chvíli, kdy se hosté znovu nadechovali k náporu, přišlo rozhodnutí. V 70. min. rozehrál Langer přímý kop do vápna, Chleboun na zadní tyči posunul míč před branku, kde se v nepřehledné situaci nejlépe zorientoval Lněnička, jenž své výtečné výkony v dresu Jiskry korunoval rozhodujícím gólem – 2:0. V závěru se hosté sympaticky snažili zápas zdramatizovat, ale přes obranný val Jiskry nepronikli. Další tři body si připisují svěřenci trenéra Chudého. V příštím kole je čeká těžký souboj zatím 100% týmů. V neděli 26. 8. od 17.00 hod. začíná zápas v Zápech. Avizovaný středeční Mol Cup s Viktorií Žižkov se asi na žádost soupeře odloží, jedná se o úterý 11. 9. 2018.


Dorost U17

21.08.2018

1. KOLO DIVIZE DOROSTU U17 JISKRA ÚSTÍ N.O. – SOKOL TŘEBEŠ 0 : 2 / 0 : 1 / SESTAVA ÚSTÍ N.O.: Hortlík – Faltus/61.Špaček/ – M.Šimek – Řehák – M.Špitálský Popel – Vacek – Mikulecký – Motl - Šafránek A.Bartoš Mladší dorost pro první utkání muselo z důvodů velkých absencí podpořit několik žáků. Vedli si dobře, věková a hlavně výšková převaha však hostům v obou poločasech stačila ke vstřelení rozhodujících gólů. V poli byla hra převážnou část zápasu vyrovnaná. V 37. min. vsítil vedoucí gól hostů Bartoníček – 0:1. Definitivní rozhodnutí zajistil 49. min. Sciskala – 0:2. V druhém kole hrají mladší dorostenci v Ostré, zápas v neděli 26. 8. začíná v 12.30 hod.


Dorost U19

21.08.2018

1. KOLO DIVIZE DOROSTU U19 JISKRA ÚSTÍ N.O. – SOKOL TŘEBEŠ 1 : 1 /0 : 0/ penalty: 4 : 2 SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jeřábek – J.Popel – Sýkora – Popelka – Eliáš/75.Bartoš/ Karlík – Kvapil – Rotter/70.Šafránek/ – Š.Kopecký Pinkava – Šmíd BRANKA: Sýkora /p/ Úvodní zápas nového divizního ročníku začali domácí pod vedením nového trenéra Vladimíra Nováka velmi dobře. Od úvodní minuty si hráči Jiskry vytvořili trvalý tlak, který však nebyl podpořen dobrou koncovkou. Většina střel šla mimo branku nebo skončila u brankáře Zaala. Velkou příležitost nevyužil ve 24. min. Karlík, když z několika kroků neusměrnil do branky pěkný centr Pinkavy z levého křídla. Ve 28. min. znovu utekl obraně Pinkava, poslal míč do ohně před branku, tam však velký závar skončil dobře pro hosty. Ve 33. min. do třetice Pinkava utekl obraně, vyzval tentokrát Šmída, jenž na malém vápně nedosáhl na míč. Do 2. poločasu ale hotující tým vstoupil mnohem lépe a převaha Jiskry už zdaleka nebyla tak výrazná. V 53. min. využil zaváhání středu obrany Ústí rychlý Moravec, který zakončil samostatný nájezd přesnou střelou k tyči – 0:1. Poté se domácí vrhli znovu do útoku, vytvořili si převahu, ale dlouho neplodnou. Velmi dramatický byl závěr. V 87. min. přetížená obrana Třebeše reagovala na centrovaný míč do vápna faulem, za který byla nařízena penalta. Tu bezpečně proměnil Sýkora – 1:1. Rozhodnout mohl v nastaveném čase Pinkava, jenž po krásné akci a přihrávce Kvapila trefil z 8m břevno. O druhém bodu tak musely rozhodnout penalty, v nichž kraloval hlavně domácí brankář Jeřábek, dvě chytil a jedenkrát šel míč vedle. Z domácí strany uspěli Pinkava, Popelka, Kvapil a Sýkora, druhý bod tak zůstává v Ústí. V příštím kole cestují starší dorostenci do Ostré. Zápas s nováčkem divize se hraje v neděli 26. 8. od 10.15 hod.


B mužstvo

19.08.2018

Ji2. KOLO I. A TŘÍDY JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“ – SK ZÁMRSK 2 : 5 /1 : 3/ SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Hubálek – Černý/78.Pinkava/ – Grunta – Svoboda/60.Š.Kopecký/ - Pirkl Smíšek – Fikejz – Mory – J.Procházka Chalupník - Kukla Béčko po solidním vstupu do soutěže v Poličce tentokrát na soupeře nestačilo. Kombinovaný tým, kde se také projevuje velká marodka u áčka, nezačal špatně. Už ve 3. min. si na krásný pas Moryho naběhl Procházka, ve vápně byl sražen a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil Kukla – 1:0. Radost však netrvala dlouho. Po několika špatných odkopech obránců získali hosté v 8. min roh, po němž se hlavou prosadil nekrytý Mudrich – 1:1. Naivní obrannou hru Jiskry potrestali hosté i v 17. min., kdy si na krásný dlouhý pas naběhl do vápna Jiráský, jenž krásnou hlavičkou otočil na 1:2. Poté se domácí znovu dostali k mírnému náporu, který však nedokázali zúročit střelecky. Jak na to ukázali hosté v závěru úvodní části. V 43. min. lehce přehráli obranu Jiskry a Matoušek sám před Hubálkem nezaváhal – 1:3. Nástup do 2. poločasu vyšel svěřencům trenéra Tesaře podle představ. V 47. min. byl faulován před vápnem Procházka, následný přímý kop Smíška neudržel gólman Lorenc a dobíhající Procházka snadno snížil – 2:3. Poté se domácí snažili o nápor, ten sice přišel, ale neměl potřebnou kvalitu. Nadějný přímý kop z hranice šestnáctky v 70. min. Kukla pokazil a ke slovu se brzy dostali znovu hosté. V 81. min. si pěkně uvnitř vápna chytře přihráli a úplně volný Kaisrlík podél gólmana prakticky rozhodl – 2:4. V 83. min. navíc Grunta uvnitř šestnáctky fauloval pronikajícího Jiráského a sám postižený bezpečně z penalty stanovil konečné skóre – 2:5. Zasloužené vítězství lepšího celku je možná až příliš vysoké, ale nebylo o něm pochyb. Ústecké béčko se bude muset v dalších kolech hodně zlepšit především v obranné hře. Třeba už v příštím kole na hřišti TJ Svitavy „B“. Tento zápas se hraje v sobotu 25. 8. od 17.00 hod.


A mužstvo

19.08.2018

J2. KOLO FORTUNA ČFL JISKRA ÚSTÍ N.O. - SK PŘEVÝŠOV 1 : 0 /0 : 0/ SESTAVA ÚSTÍ : Krátký – M.Kopecký - Lněnička – J.Chleboun - Langer Smejkal/88.Brabec/ - Falta – Souček – Tichý/90.Smíšek/ – Nikodem/84.Mory/ Vaňous/30.Pazdera/ SESTAVA PŘEVÝŠOV : Dunda – Kosař/73.Labík/ - Špidlen – Jarkovský/46.Vyšehrad/ - Černý Hašek – Doležal – Koubek/87.Bastin/ - Sedláček – Živný/73.Holec/ Korba BRANKA: 78.´ J.Chleboun Fotbalisté Jiskry mají za sebou třetí soutěžní zápas /včetně Poháru/ v řadě bez obdrženého gólu, lepší začátek si snad přát ani nemohli. Přesto není radost úplná, v sobotním utkání přišli o dalšího hráče základní sestavy, tentokrát o tvůrce hry a kapitána Vaňouse. Stejně jako v předchozích zápasech zdobila hru Jiskry perfektní defenziva a rychlé akce po křídlech. Hosté za celý zápas branku Jiskry vážněji neohrozili. Už ve 3. min. mohl otevřít skóre zblízka Chleboun, branku však překopl. V 9. min. po přímém kopu Vaňouse se míč ve vápně odrazil před Součka, jenž z 10m mířil těsně nad. Hosté pak v 11. a hlavně 14. min. zahrozili bleskovými úniky po pravé straně, ale jejich přihrávky před branku nenašly adresáta. Ve 30. min. musel ze hry odstoupit Vaňous, na jeho místo na špici útočné vozby se přesunul Tichý, který znovu odehrál výborný zápas. V závěru úvodní části se aktivní Tichý prosadil přes obránce ve vápně, ale i jeho rána se mezi tři tyče nevešla. Po přestávce byla převaha Ústí ještě zřetelnější. Už v 47. Min. po rohu Smejkala trefil Chleboun hlavou břevno, následnou dorážku Lněničky zázračně vyrazil nejlepší hráč hostů gólman Dunda. V 55. min. Dunda znovu vychytal po rohu Lněničku, v 66. min. prošel středem hřiště Smejkal, uspěchal však koncovku. V 69. min. našel Smejkal dlouhým pasem ve vápně Tichého, ten si ideálně zpracoval míč na prsa, ale těsně před zakončením mu odpálil míč odvážným zákrokem jeden z obránců. Rozhodující moment zápasu se odehrál v 77. min., Tichý vybojoval roh, ten rozehrál Smejkal, na jeho centr si naskočil J.Chleboun a parádní hlavičkou poslal míč do šibenice – 1:0. Ani po gólu si hosté nevypracovali trvalý tlak, naopak zvýšit mohla Jiskra. Po krásné individuální akci v 85. min. vyzval Tichý ke skórování střídajícího Moryho, ten však z 8m překopl míč přes ležícího gólmana do zámezí. I tak se domácí radují z plného bodového zisku a skvělého startu do soutěže. Oslabený tým však čeká opět náročný týden, ve středu 22. 8. od 18.00 hod. doma Litoměřicko a v neděli 26. 8. od 17.00 hod. těžký zápas v Zápech.


B mužstvo

13.08.2018

1. KOLO I. A TŘÍDY SK POLIČKA - JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“ 0 : 0 /penalty: 5 : 4/ SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jech – Fikejz – Grunta – Felgr/21.Černý/ - Pirkl Pazdera – Mory Diomande – M.Kopecký – Smíšek – Kukla/78.Chalupník/ J.Procházka Také béčko vstoupilo do nového ročníku vcelku úspěšně. Po nečekaném postupu do I. A třídy nastoupil náš tým na hřišti soupeře, který hrál v minulé sezoně o dvě třídy výší soutěž. Trenér Jiskry měl k dispozici několik hráčů, kteří přišli do širšího kádru „A“ týmu v letní přestávce. V základu nastoupil gólman Jech i záložníci Mory a Smíšek. Po delší přestávce se postavil do středu obrany zkušený Petr Felgr, ale měl znovu smůlu, utkání pro obnovené zranění nedohrál. Samotný zápas přinesl velmi vyrovnaný průběh, hra se odbývala převážně ve středu hřiště, prim hrály obrany. Oba celky si v průběhu úvodní části vytvořily po jedné vyložené šanci. Tu ústeckou nevyužil sám před prázdnou brankou Procházka, domácím zabránil ve skórování na brankové čáře pohotově Kukla. Po přestávce pokračovala vyrovnaná partie, která změnu skóre nepřinesla. O vítězi se muselo rozhodnout v prodloužení. V penaltovém rozstřelu jako jediný neuspěl kapitán Jiskry Grunta a tak bod navíc zůstává u favorita. Trenér Tesař hodnotí úvodní zápas svého týmu kladně, velmi nepříjemná je opětovná ztráta Felgra. K domácí premiéře nastoupí béčko v neděli 19. 8. od 17.00 hod. proti starému známému SK Zámrsk, který v úvodním kole vysoko vyhrál v Letohradu.


A mužstvo

11.08.2018

1. KOLO ČFL FORTUNA ČFL FC OLYMPIA RADOTÍN - JISKRA ÚSTÍ N.O. 0 : 1 /0 : 0/ SESTAVA ÚSTÍ : Krátký - Lněnička – J.Chleboun – Strnad - Langer Smejkal/72.Skalický/ - Falta – Souček/90.Mory/ – Tichý – Nikodem/83.Pazdera/ Vaňous/90.Pinkava/ SESTAVA RADOTÍN : Čáp – Peljak – Jiránek – Broukal – J.Ježdík/88.Petryk/ Hadi – P.Ježdík/46.Artemuk/ - Dancák/64Brabenec/ - Trýzna/81.Bužík/ Zubashivskyi/69.Císařovský/ - Bassey BRANKA: 79. Skalický Fotbalisté Jiskry vstoupili do nového ročníku ČFL skvěle. Po výtečném taktickém výkonu zdolali loňského účastníka druhé ligy. Olympia buduje v Radotíně nový tým, ve kterém působí řada známých hráčů v čele s mnohonásobným reprezentantem ČR Jiránkem. Domácí měli v průběhu zápasu určitě mnohem častěji míč na kopačkách, ale více šanci si vypracovali hosté, těžící z výborné obranné hry a rychlých brejků tažených Smejkalem a hlavně Nikodemem. První vážnější ohrožení Olympie připravil v 17. min. Smejkal, po jehož centru hlavičkoval z 10m těsně nad Nikodem. Domácí se tlačili do pokutového území i s pomocí někdy sporně nařízených standardních situací, které však většinou končily na hlavách skvěle hrajících ústeckých stoperů. Jedinou příležitost Olympie v 1. poločase zařídil parádní ránou z 20m Zubashivskyi, ale skvělý zákrok Krátkého mu radost pokazil. Největší příležitost hostů přišla v 42. min., kdy po chybě obrany postupoval sám na branku Vaňous, mířil však vysoko nad. Po přestávce začal Radotín obrovským náporem, který vyvrcholil v 51. min., kdy po hlavičce Basseyho zastoupil Krátkého na brankové čáře Strnad. Po této akci tlak domácích polevil a ke slovu se stále častěji dostávali hosté. V 61. min. utekl po křídle Nikodem, ideálně přihrál před branku, kde osamocený Smejkal z 10m přestřelil. V 67. min. po dlouhém autu a hlavičce Tichého napálil Nikodem z voleje míč do břevna. Trenéru Chudému skvěle vyšlo střídání. Ondra Skalický, který se v závěru přípravy zranil a nebyl ještě připraven na celý zápas, skvěle zapadl do koncepce. V 79. min. totiž znovu utekl obraně Nikodem, jehož přihrávku dokázal pravě Skalický dopravit zblízka do sítě – 0:1. Střelec gólu v 85. min. unikl obraně, přihrál před branku Tichému, jenž v další vyložené šanci Ústí přestřelil. V nastaveném čase ještě vsítil po bleskovém protiútoku další gól do prázdné branky Skalický, ale gól neplatil pro ofsajd. Zklamání netrvalo dlouho, krátce na to rozhodčí zápas ukončil. Výsledek i výkon, kterému lze vytknout snad jen tu koncovku, jsou nejlepší pozvánkou na domácí premiéru v sobotu 18. 8. od 17.00 hod. proti Převýšovu. Nedočkaví mohou ve středu 15. 8. do Vysokého Mýta, kde se od 17.00 hod. hraje v místním derby 1. kolo Mol Cupu.


JSME I NA FACEBOOKU