2:3   (2:3)

10.6.2020 hřiště Žichlínek  35+35 minut

Sestava: SedlákPirkl 09, Rýdl, Fišer, Dušek, Kusý, Klouda, Pirkl 08, Solar, Saňák, Husička

Branky:  Pirkl 08, Kusý(pen.), Saňák

Den po zápase v Mýtě sehráli naši mladší žáci v Žichlínku další přípravné utkání. V zápase zkoušíme kluky ročníku 2009 z přípravky a doplňujeme 2008. Domácí tým jasně ovládl podzimní část okresního přeboru a v zápase za něho nastupují převážně kluci ročníku 2007. Před zápasem se dozvídáme, že v neděli zde Žíchlínek porazil Českou Třebovou 5:1 a chtějí další skalp mužstva hrající krajský přebor. Tušíme tak, že nás čeká velmi těžký zápas. Domácí vlítnou do zápasu jako uragán a po 20 vteřinách už prohráváme 1:0. Z úvodního tlaku domácích, to byla branka naštěstí jediná. Postupně vyrovnáváme hru a otáčíme i skore. Nejdříve utekl všem Pirkl 08 a vyrovnává na 1:1. Chvilku na to proměňuje penaltu Kusý a vedeme 2:1. Bohužel se neradujeme dlouhu. Střelou z dálky domácí hráč překvapuje našeho brankáře a je srovnáno 2:2. V závěru poločasu podklouzne při odkopu od branky domácí stoper a balon přistane na noze Saňáka. Ten ji okamžitě posílá na bránu a vedeme 3:2. V tu chvílí asi nikdo nečekal, že to byla v utkání branka poslední. Druhý poločas se už jenom bráníme. Fyzicky vyspělejšímu soupeři naši mladší nestačí a u těch starších je vidět, že mají v nohách náročné utkání z předchozího dne v Mýtě. Naštěstí koncovka domácích byla žalostná a tak se nám vedení podařilo uhájit. Kluci se vydali ze všech sil a za to si zaslouží pochvalu.