Javorski – Grepl – Chleboun/66.Lněnička/ - Ptáček – Bohunek

Formáček – Pavlásek – Špatenka – Souček – Nathan

Boura

BRANKY: 52.´ J.Novotný, 85.´ Voupšal

Přípravu na novou sezonu začali fotbalisté Jiskry na hřišti divizního Ždírce. Trenérský tým Ústí musí do začátku sezony řešit odchody hned tří hráčů obvyklé základní sestavy. Po více jak 10 letech odchází strůjce úspěchů posledních let, dlouholetý kapitán Zdeněk Vaňous, jenž svoji bohatou kariéru ukončí tam, kde ji v dětství začal v Č.Třebové. Na spadnutí je odchod Adama Nágla do Letohradu, z rodinných důvodů přerušil činnost Ondra Skalický. Omluvení byli také J.Krátký, Falta a Pinkava. Trenér Chudý zkoušel 4 mladé hráče, kteří budou usilovat o získání místa v sestavě, Tomáš Formáček /00/, Sedrik Řehák /00/ a Jaroslav Boura, všichni z FK Pardubice. Zahrál si také Michael Ptáček /00/ H.Králové, příležitost dostali také opory béčka Jan Pavlásek a Ondřej Bohunek. V obou poločasech se hrálo většinou ve středu hřiště s mírnou převahou hostů. Sestava z 1. poločasu si dokázala vytvořit několik příležitostí, tu největší spálil v 28. min. po krásném úniku a přihrávce Mayera z 10m Souček, jehož vychytal gólman Bartaloš. V 31. min. po pěkné kombinaci Langera s Lněničkou, centroval do gólové příležitosti opět Mayer, ve vápně se z dobré pozice neprosadil Voleský, smál se znovu brankář. Domácí si v úvodní části vytvořili jen několik standardních situací bez většího nebezpečí. Také po přestávce se hrálo od vápna k vápnu s tím rozdílem, že Ždírec byl lepší v koncovce. V 52. min. po bleskovém protiútoku a centru z pravé strany zůstal sám před brankou J.Novotný, který neměl problém otevřít skóre. V 70. min. se dostal k hlavičce ve vápně hostující útočník Boura, na místě byl Bartaloš. Rovněž druhý gól padl po protiútoku taženém po pravé straně, první střelu z blízka dokázal ještě Javorski vyrazit, ale na dorážku Voupšala už neměl nárok – 2:0. Tímto výsledkem zápas skončil, trenéři obou týmů mají jistě v bloku řadu poznámek pro další přípravu.

Jiskra Ústí pokračuje v hledání optimální sestavy v sobotu 25. 7. od 10.30 hodin v Šumperku.