J.Krátký - Ptáček – Chleboun – Mikor – Langer

Mayer/80.Pinkava/ – Špatenka – Souček/86.Petrjánoš/ – Falta

Tichý/86.Jeřábek/  – Mukhendi/60.M.Krátký/

BRANKY:  6.´ Tichý /p/, 75.´ Chleboun, 87.´ Pinkava

Stejně jako v loňském roce vstoupili fotbalisté Jiskry úspěšně do nového ročníku Českého poháru. Proti diviznímu soupeři potvrdili úlohu mírného favorita a zaslouženě postupují do 2. kola. Začátek byl ze strany Jiskry povedený, aktivita se vyplatila už v 5. min., kdy byl po přesném centru Langera v šanci faulován Mayer. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Radek Tichý – 0:1. Poté pokračovali hosté v náporu a vypracovali si další velké šance, které ovšem jako v minulých zápasech s přehledem zahazovali. Ty největší vždy po přihrávkách Mayera z pravé strany nevyužili Souček ani Tichý. Od 35. minuty úvodního poločasu se hra začala vyrovnávat a také soupeř se několikrát dostal do slibných příležitostí. Dobře hrající obrana s jistým Krátkým za zády však naštěstí domácím skórovat nedovolila. V této části hry se projevila špatná koncovka z předchozích minut. Poločas tak skončil těsným vítězstvím účastníka ČFL. Také po přestávce se hrála vcelku vyrovnaná partie, Dvůr měl opticky více ze hry, ale brankové příležitosti si zapisovalo Ústí. Festival zahozených šancí tak měl další pokračování, které soupeř naštěstí nepotrestal. V samotném závěru utkání se projevila lepší fyzická vyspělost hráčů Jiskry a ti také dokázali vsítit rozhodující branky. V 75. min. se po rohovém kopu prosadil Jakub Chleboun – 0:2 a krátce po svém příchodu na hřiště v 85. min. také po dobře zahraném rohu stanovil konečný výsledek Tomáš Pinkava – 3:0. Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím hostů, kteří budou se zájmem čekat na los druhého kola. Trenér Chudý hodnotil vystoupení svého týmu kladně, ovšem až na příliš mnoho zahozených 100% šancí. To by se v dalším průběhu sezony nemuselo vyplatit.

Přípravné období tímto pohárovým utkáním skončilo, příští zápas už bude o mistrovské body v ČFL. V sobotu 22. 8. od 17.00 hodin se na stadionu TJ Jiskra představí atraktivní soupeř