A mužstvo

6.KOLO FORTUNA ČFL JISKRA ÚSTÍ N.O. – SK SOKOL BROZANY 2 : 1 / 2 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ : Krátký – Lněnička – Čech - J.Chleboun - Langer Nikodem/87.Smíšek/ - Pazdera - Falta – Souček – Smejkal/73.Brabec/ R.Tichý SESTAVA BROZANY : Lipš – Freitas/82.Mešič/ - Cibulka – Šimral - Šollar Vlček – Michalec - Studecký – P.Tichý Benda – Chukwuma/65.Eliáš/ BRANKY: 16´ Souček, 44.´ J.Chleboun - 63.´ Michalec 262 diváků Fotbalisté Jiskry získali další tři body do tabulky ČFL po velmi dobrém výkonu, kterému scházelo jen větší využití vyložených příležitostí. Od úvodních minut byli domácí aktivní, hodně minut se odehrávalo na polovině Brozan. Velké problémy působili obraně hostů na obou krajích hřiště Smejkal a Nikodem. Po jejich akci v 7. min., nedokázal Pazdera z malého vápna trefit odkrytou branku. V 16. min. už ale udeřilo, když centr z pravé strany vrátil před branku Nikodem a výborně hrající Souček zblízka otevřel skóre – 1:0. Hosté po gólu zvýšili aktivitu, ale moc nebezpeční nebyli. Naopak, ve 28. min. unikl po levém křídle Nikodem, jehož centr zakončil Souček zblízka do tyče. První nebezpečný pokus Brozan přišel až v 39. min., střela Chukwumi však skončila vysoko nad. V závěru úvodní části získali domácí roh, ten rozehrál Smejkal přesně na hlavu J.Chlebouna, který nedal gólmanovi šanci – 2:0. Ošidný výsledek o dva góly mohli svěřenci trenéra Chudého navýšit brzy po zahájení 2. poločasu. Po ideálním uvolnění od Smejkala běžel R.Tichý sám na branku, podél Lipše však mířil těsně vedle. Otevřenou obranu hostů snažících se vsítit kontaktní gól trápili domácí dalšími kontry. V 57. min. postupoval zcela sám na branku Smejkal, vychytal ho gólman. V 59. min. opět Smejkal po krásné přihrávce Součka sám před brankou znovu nechal vyniknout Lipše. Trest přišel v 63. min. po velkých závarech ve vápně Jiskry a dvou tyčích, zblízka snížil Michalec – 2:1. Hosté vycítili šanci a z jednoznačného zápasu začalo být drama. V 66. min. do třetice neuspěl sám před brankářem Smejkal, poté rozhodčí odpustil hostům penaltu po jasném faulu na stejného hráče. Závěrečné minuty patřily ale Brozanům, jejichž snahu v poslední minutě zázračně utnul gólman Krátký, když nohou vykopl jasný gól z kopačky Bendy. Zápas nakonec skončil zaslouženým vítězstvím domácích, kteří se posouvají na skvělé třetí místo. Až na zbytečné problémy v závěru byli příznivci Jiskry opět moc spokojeni. V tomto týdnu čeká náš tým opravdu těžký týden na hřištích soupeřů, ve středu 19. 9. od 17.00 hod. druhá Dobrovice a v sobotu 22. 9. od 16.30 hod. čtvrté Domažlice.