Jeřábek – Pirkl – Janda – Grunta - Stejskal

Š.Kopecký/54.M.Kopecký/ – Pavlásek – Batrla – Seykou/90.A.Kalousek/

M.Krátký - Petscher

BRANKY:  14.´ Trejtnar, 47.´ Lang  - 89.´ Stejskal

Úvodní zápas nového ročníku I. A třídy se omlazenému béčku Jiskry nepovedl. V nervózním utkání si kromě bodové ztráty připisuje náš tým i dva vyloučené. Domácí se od úvodních minut tlačili do útoku a jejich snaha byla naplněna už v 14. min., kdy si Trejtnar navedl míč z levé strany do středu a krásnou ránou z vápna otevřel skóre – 1:0. Ústí mohlo ještě v 1. poločase vyrovnat, ale po pěkné individuální akci měl smůlu M.Krátký jehož střela se od tyče odrazila ještě do břevna a pak ven. Po hříchu to byla jediná velká příležitost hostujícího celku. Krátce po zahájení 2. poločasu se domácí uklidnili, když po rohu tečoval na přední tyči míč do sítě Lang – 2:0. Pak se na hřišti víc diskutovalo než hrálo a brzy na to doplatil novic v dresu Jiskry Petr Petscher / v létě přestoupil z FC Šumavan Frymburk/, který byl v 69. min. za oplácení vyloučen. Naděje na zvrat přišla pro hostující tým až v 89. min., když se k odraženému míči dostal na hranici vápna zkušený Václav Stejskal a jeho tečovaná střela skončila v šibenici – 2:1. Možný závěrečný nápor však brzy zhatil gólman Jeřábek, který neunesl ostrý atak soupeře a byl za oplácení vyloučen. Krátce před ním šel předčasně do kabin i domácí Kotyza. Oslabené mužstvo Jiskry už nenašlo sílu na zvrat, na první body si tak musí počkat do příštího kola.

V něm nastoupí Ústí „B“ na domácím hřišti proti Jiskře Králíky.

Tento zápas se bude hrát v neděli 15. 8. od 17.00 hodin.