Stanovisko výboru TJ Jiskra Ústí nad Orlicí k utkání Jiskra ÚnO - FK Čáslav
 

 

 

Stanovisko TJ Jiskra Ústí nad Orlicí k mediální kampani po skončení zápasu divize C Jiskra Ústí nad Orlicí – FK Čáslav dne 26. 8. 2023

Fotbalový oddíl TJ Jiskra Ústí nad Orlicí se důrazně ohrazuje proti kampani vedené oddílem FK Čáslav v médiích a na sociálních sítích po skončení zápasu Ústí – Čáslav v divizi C dne 26. 8. Tento duel proběhl za zcela standardních podmínek s tou výjimkou, že od úvodního hvizdu ,hráči a vedoucí hostujícího týmu hlasitě, hystericky a vulgárně komentovali každý výrok hlavního rozhodčího , který se možná mohl v této atmosféře dopustit pochybení, která ovšem rovnoměrně rozdělil na obě strany. Zápas byl navíc zcela jednoznačnou záležitostí domácích, hostující tým ani jednou za devadesát minut neohrozil branku Jiskry. Nejdůležitější momenty tohoto utkání jsou volně k dispozici na video nahrávce a každý soudný pozorovatel musí uznat, že výroky rozhodčího poražené mužstvo nepoškodily. Že byl pod vlivem alkoholu nelze prokázat, známky opilosti rozhodně jeho projev nevykazoval. Podle chování většiny hráčů a hlavně funkcionářů FK Čáslav na lavičce náhradníků bychom tento stav možná mohli spíše hledat u nich. Tak či onak kampaň vedená v bulvárních médiích i na sociálních sítích bezprecedentním způsobem poškozuje jméno našeho oddílu v očích sportovní i nesportovní veřejnosti. Na malém městě bude tato kauza rezonovat ještě hodně dlouho, navíc v nehorázném spojení s případem Paták. Tento atak se nevybíravým způsobem dotýká všech hráčů, funkcionářů, dětí, jejich rodičů, příznivců našeho oddílu a v neposlední řadě také ostatních občanů mediálním balastem vláčeného města. Zcela rezolutně odmítáme podpásové útoky FK Čáslav, žádáme veřejnou omluvu, případně potrestání v rámci fotbalového hnutí. Pokud se podobné praktiky neúspěšného mužstva po každém prohraném utkání stanou normou, směřuje náš sport do hlubokého bláta.     

 

 

Výbor FO TJ Jiskra Ústí nad Orlicí, z.s.

 Fotografie k článku:

DNES MÁ NAROZENINY


Dnes nikdo neslaví.


TOP 5 STŘELCI KLUBUPŘÍŠTÍ UTKÁNÍNení naplánované žádné utkání


JSME NA FACEBOOKU
Web Jiskra Ústí fotbal používá cookies s jejichž pomocí bychom Vám chtěli umožnit optimální využití našich internetových stránek a také provádět průběžné zdokonalování internetové stránky. Svůj dobrovolný souhlas s použitím cookies můžete kdykoliv odvolat.