Mistrovské utkání 4 .kolo muži B
4. KOLO I. A TŘÍDY

SOKOL DOLNÍ ÚJEZD - JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“

                                0   :   1  / 0 : 0 / 

 

SESTAVA ÚSTÍ N.O. :

Hortlík – Wohner – Skalický – Řehák - M.Šimek/78.Bartoň/

M.Krátký - Kočí – Hofman/69.Š.Kopecký/

Rejda – Mikulecký - Popelář

BRANKY:  M. Krátký

 

Rezerva Jiskry dokázala podruhé v řadě vyhrát nejtěsnějším poměrem na hřišti soupeře v souběžně hraném utkání s áčkem. Omlazený a velmi dobře doplněný celek Jiskry se dokázal vypořádat s nepříjemným soupeřem i nekvalitním povrchem s vysokou trávou. Úvodních 15 minut si hosté zvykali a byli pod tlakem Újezdu, postupem času se však začal obrázek hry měnit. Mužstvo v této části výrazně podržel gólman Marek Hortlík, už v 6. min. zneškodnil příležitost domácích na malém vápně a v 16. min. zlikvidoval i dobře kopnutý přímý kop z hranice šestnáctky. Postupně se začali prosazovat i hosté, v 13. min. se zblízka netrefil Krátký. Ve 28. min. však znovu čaruje Hortlík při velké příležitosti domácích. V 37. min. se po pěkné akci dostal před brankáře na druhé straně Kočí, ale neuspěl. Vzápětí znovu Kočí zblízka nedokázal dopravit míč za záda brankáře. V 44. min. mohl po rohovém kopu otevřít skóre hostující Rejda, gólman mu pokazil radost a vyražený míč napálil Šimek nad břevno. Rušno bylo i po obrátce, v 50. min. nařídil rozhodčí přísnou penaltu, ale Hortlík byl znovu na místě. V 63. min. dostali stejnou možnost také ústečtí, ale faulovaný Mikulecký se zachoval stejně jako neúspěšný exekutor Újezdu, nechal vyniknout brankáře. Rozhodující moment přišel v 67. min., v níž po dlouhém autu Šimka a následném závaru uvnitř šestnáctky získal míč Matěj Krátký a nekompromisně zakončil – 0:1. Tento stav nakonec vydržel až do konce utkání, ale ještě před tím v 84. min. zlikvidoval Hortlík dělovku domácích z 20m. V 88. min. byl uvnitř šestnáctky znovu faulován aktivní Mikulecký, píšťalka sudího se tentokrát neozvala. Stínem utkání je zranění střídajícího ústeckého Šimona Bartoně, jenž po nešetrném zákroku musel s kolenem na ošetření. Trenér V.Novák ml. chválí celý tým, který se skvělým Markem Hortlíkem v zádech od patnácté minuty odehrál na horké půdě výtečnou partii.

Béčko tak na rozdíl od minulé sezony drží krok s nejlepšími týmy. Své postavení může ještě vylepšit po příštím domácím utkání v neděli 10. 9. od 17.00 hodin proti FC Žamberk.Fotografie k článku:

DNES MÁ NAROZENINY


Dnes nikdo neslaví.


TOP 5 STŘELCI KLUBUPŘÍŠTÍ UTKÁNÍ

A tým


07.10.2023 - FK Letohrad - 16:00


FK Letohrad

-

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

-


JSME NA FACEBOOKU
Web Jiskra Ústí fotbal používá cookies s jejichž pomocí bychom Vám chtěli umožnit optimální využití našich internetových stránek a také provádět průběžné zdokonalování internetové stránky. Svůj dobrovolný souhlas s použitím cookies můžete kdykoliv odvolat.