Mistrovské utkání 28.kolo muži A
28 KOLO FORTUNA DIVIZE

JISKRA ÚSTÍ N.O. – TJ VELKÉ HAMRY

                          1   :   0  /0 : 0/    

 

SESTAVA ÚSTÍ N.O. :

J.Krátký – Faltus - Chleboun – Hrnčíř - Langer

Hynek/85.Mikulecký/ - Špatenka – Souček/72.Vašek/

Ráliš – Bednář/91.Skalický/ – Sokol/72.Paata/

SESTAVA HAMRY:

Čamrda – Šidlo – Kováčik/63.Rudolf/ – Krejčík -Šohaj

Štěpánek – Munzar – Vyčítal - Zounek

Vosecký/83.Váňa/ – Žitka/75.Javůrek/    

/350 diváků/

BRANKA:  82.´ Bednář /p/

 

Fotbalisté Jiskry odvalili z cesty za konečným prvenstvím velmi těžký kámen. Hamry jsou jediným týmem, který v posledním období dokázal Jiskru porazit, navíc v aktuální tabulce drží třetí místo.

K trablům se složením mužstva přibylo v týdnu zranění gólmana Jeřábka, chytajícího v životní formě. Do branky musel jeho trenér Jakub Krátký, jenž se s těžkým úkolem vypořádal skvěle, podržel tým, navíc založil rozhodující akci v druhém poločase. Domácí museli proti silnému soupeři i přes problémy se složením týmu naplno bodovat. Zápas podle toho probíhal, trvalá převaha, řada standardních situací, ale gólový efekt dlouho nepřicházel. V 25. min. měl po centru Langera gól na hlavě Souček, vychytal ho gólman. Po dobře zahraných kopech od rohového praporku neuspěli v úvodním poločasu ani Chleboun s Hrnčířem, také jejich hlavičky volaly po gólech. Hosté se na polovinu Jiskry dostávali jen sporadicky, jejich největší příležitostí byla střela Šohaje v 36. min., kterou s přehledem kryl Krátký. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu, který byl pro domácí krajně nepříznivý. Nepřekvapilo proto, že po přestávce nápor domácích ještě zesílil. Příznivcům Jiskry se výkon ústeckých fotbalistů zamlouval, trpělivě povzbuzovali a věřili. Další šance na sebe nenechaly čekat, ale koncovka v poslední době vázne. Nadějné situace nedokázali využít Souček, Bednář, Hynek ani Špatenka. Rozhodlo nakonec střídání v 72. min., kdy přišel na hřiště Paata Tchanturia. Krátce po svém příchodu převzal míč od brankáře, parádně se na půlce uvolnil a pádil sám na branku. Následoval faul ze zadu, ČK pro Zounka, přímý kop Langera, po kterém byl ve vápně podražen Chleboun a nařízená penalta. Po jedné skvělé akci hned několik důležitých událostí, desítku tentokrát s přehledem proměnil Jan Bednář – 1:0. Poté už Jiskra umně držela míč, další průnik a střela Paaty skončila na boční síti.

Postup je neskutečně blízko, možná už po nedělních zápasech nebo po vzájemné konfrontaci v Benátkách nad Jizerou

příští neděli 9. 6. od 17.00 hod.Fotografie k článku:

DNES MÁ NAROZENINY


Josef Stránský - A tým

Zaskandujte na dalším zápase jeho jméno
a popřejte mu!TOP 5 STŘELCI KLUBUPŘÍŠTÍ UTKÁNÍ

A tým


24.07.2024 - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - 18:00


TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

-

MFK Chrudim B

-


JSME NA FACEBOOKU
Web Jiskra Ústí fotbal používá cookies s jejichž pomocí bychom Vám chtěli umožnit optimální využití našich internetových stránek a také provádět průběžné zdokonalování internetové stránky. Svůj dobrovolný souhlas s použitím cookies můžete kdykoliv odvolat.