A mužstvo na soustředění ve Vrchlabí 30.1. - 3.2.2019
1.den 30.1.2019

TJ jiskra Ústí nad Orlicí na soustředění ve Vrchlabí! “Protože nás fotbal baví, odjeli jsme do Vrchlabí” 
My víme, že naši fanoušci jsou 12 hráčem našeho týmu, a proto jsme se rozhodli i z dalekého a sněhem a sluncem zalitého Vrchlabí podávat čerstvé informace z centra dění ⚽ 
1.den-30.ledna 2019 
První den začal podle očekávání hned zostra. Trenér Chudý i s jeho celým realizačním týmem - Pavlem Mansfeldem a Jiřím Jansou si připravili na úvod soustředění dvoufázový trénink. 
První trénink, který začal za mrazivého rána v 10:00 byl zaměřen na rychlost a dynamiku, kterou bychom se chtěli prezentovat i v jarní části soutěže. 
Druhý trénink po “nečekaném obědě - kuřecí plátek s rýží” začal v 15:00 vrchlabského času. Odpolední tréninky se ponesou v duchu “ hracího tréninku” tedy trénink zaměřen na práci s míčem, týmovou soudržnost a celkový herní projev týmu. 
Oba tréninky proběhly v naprostém pořádku a celý tým se mohl poté přesunout na hotel, kde strávil zbytek večera. Každý hráč po svém. 
Informace ze zákulisí: 
Patrik Chleboun byl viděn jak dostává během “baga” dvoje krásné housle, které rozzářily úsměv nejednomu člověku na trávníku. Na jeho obranu - vrací se po těžkém zranění kolene a víkendové rýmičce... To je z prvního dne ze soustředění A - týmu ve Vrchlabí vše, co jsme si pro naše fanoušky připravili. 

2.den 31.1.2019

Druhý náročný den za námi! “Všude kolem samý led, tréninky tu nejsou med” 
Druhý den soustředění začal brzkou snídaní, která byla přesně vyvážená na denní zátěž tréninkových jednotek. 
První treninková jednotka odstartovala za pochmurného rána v 9:30. Byla především zaměřena na kondici a práci s míčem na malém prostoru. Závěrem byla hra 3 na 3, kde se vyznamenali oba naši brankáři kvalitními zákroky. Jakub Krátký a Matěj Jeřábek. Jakub Truhlář byl omluven z důvodu pracovních záležitostí. 
Poté následoval oběd a odpolední klid, který většina hráčů využila na odpočinek. 
Druhá treninková jednotka začala dle plánu v 15:00. Po těžkém ranním tréninku následoval trochu odlehčenější a pro hráče přijatelnější trénink. Hlavní naplní byla práce s míčem, střelba a velká hra. Během tréninku si trenér Chudý vzal s sebou “kostru týmu”, s kterou zkoušel novou rozehrávku, na kterou se můžete těšit hned v prvním domácím zápase. 
Po večeři následovala zasloužená regenerace v podání masáží, sauny a vířivky. 
Informace ze zákulisí: 
Realizační tým dnes překonal rekord vrchlabské umělky-nejdelší treninková jednotka. Trénink trval celé 2 hodiny a 9 minut. Všichni byli s překonáním rekordu spokojeni. Původní rekord činil 1 hodinu a 35 minut. 

3.den 1 2 .2019

Třetí den - únava, bolest a odhodlání “Je to hranice bolesti a utrpení, která dělí chlapce od mužů” - Emil Zátopek 
Únava, bolest a odhodlání - ano, i takto by se dal charakterizovat přelomový den na soustředění, které absolvuje náš A-tým. 
Ranní trénink začal už v tradiční čas v 9:30. Opět nezůstal za očekáváním, že to bude ten těžší z dnešního dne. Po precizním rozcvičení od asistenta trenéra - Manyho, až po závěrečnou kondiční část, probíhal trénink v dobrém a fotbalovém tempu. Trénink byl zaměřen převážně na dynamiku, kondici a práci s míčem v rychlém tempu. 
Odpolední trénink začal v 15:00. Byl podstatně lehčí než ten dopolední. Hlavní náplní byla rozehrávka, která byla obohacena o další možnosti, kterými bychom se chtěli prosazovat v jarní části. Závěrem byla hra na celé hřiště, kde si jedno mužstvo vyzkoušelo hru v oslabení. Jelikož máme v týmu “brouska” Faltu, je i toto nezbytné trénovat. 
Po večeři následovala opět regenerace. Každý hráč si zvolil dle své libosti. Někdo využil masáž, někdo vířivku a saunu. 
Informace ze zákulisí: 
Trenér Chudý je zatím se svými svěřenci velice spokojen. Jak v přístupu k tréninkové jednotce, tak v přístupu k regeneraci. Každý hráč si je vědom toho, proč tu jsme a jaký je úkol tohoto soustředění. Každý hráč ví, že nekázeň, odmlouvání a remcání trenér nemá rád, a proto mu nechtějí přidělávat zbytečné starosti. 
Do sobotního přípravného zápasu nenastoupí odchovanec Matěj Jeřábek - futsalové povinnosti a defenzivní štít František Čech, který je opravdu těžce zraněn, ale v dalším přípravném zápase už bude plně připraven reprezentovat náš klub. 

4.den 2.2.2019

Čtvrtý den-den D - [ ] "Přátelství a radost ze hry musí být vždycky víc než cokoliv jiného. Ve fotbale nesmí jít jenom o výsledky. Velmi dobře se v životě můžete cítit i bez vítězství na hřišti." Xaxi

Čtvrtý den začal stejně jako předchozí, výživnou snídani v 7:30.

Snídaně, odpočinek a zpátky do kopaček. Tentokrát se jednalo o předzápasový trénink, tedy trénink, který je lehčí a více takticky zaměřený. Začalo se kvalitním rozcvičením, o které se opět postaral pan asistent, Pavel Mansfeld. Poté si hráči vyzkoušeli natrénované signály ze standartních situací a odcházelo se ze hřiště s pocitem, že dnes nemůžeme prohrát. Ovšem... Zataženo, déšť a vrchlabský vánek, přesně takové panovalo počasí před a během zápasu. Dozatím jsem podával pravdivé informace, a proto v tom chci i nadále pokračovat. Proto musím s těžkým srdcem oznámit, že se nám ten zápas vůbec nepovedl a předvedli jsme přímo hrůzostrašný první poločas. S pocitem, že už to nemůže být horší jsme vstoupili do druhého poločasu. Druhý poločas už splňoval nějaké parametry, ale i tak jsme dostali další gól a nakonec prohráli 3:0. Soupeřům gratulujeme a děkujeme za výprask, který nás nastartoval. V dalších zápasech uvidíte úplně jiné mužstvo! Odhodlané a silné. 
Po zpackaném zápase následovala kulturní vložka v místní hospůdce, kde se tzv. stmelovalo mužstvo. Jak praví jedno fotbalové přísloví: “Teambuilding je stejně důležitý jako trénink”. Všichni jsou živí a zdraví v pohodlí svého domova. To je po tomto večeru skvělá zpráva. Soustředění se dá hodnotit jenom kladně. Vše bylo perfektně zorganizované a naplánované. Děkujeme trenérům, funkcionářům a sponzorům bez kterých by toto všechno nebylo možné. 
Informace ze zákulisí: 
Přátelství a radost - to jsou slova, kterými se řídí i Jakub Krátký. Nenechal ve štychu svého spoluhráče Patrika Chlebouna a při “bagu” dostal krásné dvoje housle ????
Na jeho obranu - může být rád, že nedostal třetí...( ale gólman je to excelentní)

 

 Fotografie k článku:

DNES MÁ NAROZENINY


Dnes nikdo neslaví.


TOP 5 STŘELCI KLUBUPŘÍŠTÍ UTKÁNÍNení naplánované žádné utkání


JSME NA FACEBOOKU
Web Jiskra Ústí fotbal používá cookies s jejichž pomocí bychom Vám chtěli umožnit optimální využití našich internetových stránek a také provádět průběžné zdokonalování internetové stránky. Svůj dobrovolný souhlas s použitím cookies můžete kdykoliv odvolat.