Madibi/70.M.Krátký/ – Střelec - Falta - Souček – Habrman/81.Pazdera/

Truksa – Zelinka/75.Fotr/ - Routek – Soběslav – Tvaroha

Petlička – Žaloudek – Osvald/87.Bernát/ - Klain/46.Petrlák/

Volf - Sodoma

BRANKY:   13.´ a 36.´ Mayer  - 52.´Sodoma, 78.´ Osvald     250 diváků

Kdo přišel na středeční předehrávku 34. kola ČFL, určitě nelitoval, k vidění byl výborný fotbal dvou zcela rozdílných poločasů, se šťastnou penaltovou koncovkou pro domácí. Především v prvním poločasu se oslabený domácí tým vypnul k výbornému výkonu. Po úvodní příležitosti hostů se hrálo převážně na polovině Dobrovice a v 5. min. přišla první šance v podobě přímého kopu z hranice vápna, který však Souček poslal vysoko nad branku. V 11. min. byl faulován u lajny Madibi, po centru Habrmana se ve skrumáži nejlépe orientoval Mayer, jenž zblízka dotlačil míč do sítě – 1:0. Ve 22. min. po krásné uličce od Mayera postupoval sám na branku Madibi, podél gólmana však poslal míč do zámezí. Ve 26. min. se po ideální přihrávce Střelce řítil na branku Mayer, těsně před vápnem byl sražen a viník Routek byl vyloučen. Následný přímý kop ale nasměroval Střelec do zdi. V 35. min. domácí přeci jen znovu jásali, když po pohledné samostatné akci přihrál Souček na Myera, jenž sám před brankářem chladnokrevně zakončil – 2:0. Oslabení hosté ještě v závěru úvodní části několikrát nechali vyniknout gólmana Bartaloše a navnadili se na velký obrat po přestávce. Jejich útočná aktivita byla naplněna v 52. min., kdy se po centru z pravé strany zblízka prosadil Sodoma – 2:1. Nápor trval a v 64. min. byl jeden z hráčů Dobrovice uvnitř vápna podražen. Nařízenou penaltu však skvěle /stejně jako 2x v Litoměřicích/ zneškodnil Sodomovi gólman Bartaloš. Domácí mohli rozhodnout v 74. min., kdy po přesné přihrávce Krátkého běžel do vápna Souček, jeho finální přihrávku však Mayer nezpracoval a hattricku se nedočkal. Naopak po dalším faulu před šestnáctkou Jiskry se z přímého kopu parádně do šibenice trefil Osvald – 2:2. Zklamaní domácí sice v závěru svého soupeře zatlačili, ale o druhém bodu musely rozhodnout penalty. Tam opět čaroval Bartaloš, takže v páté sérii mohl proměnit mečbol Střelec. Za první poločas určitě zasloužené vítězství, uznání patří ovšem i hostům za perfektním obrat v oslabení.

Pokud hráči Jiskry naváží na výkon z úvodní části, určitě nejsou bez šance v dalším domácím utkání, které sehrají už

v sobotu 1. 6. od 17.00 hodin proti Slovanu Velvary.