Hortlík – A.Bartoš ml. – Janda – M.Šimek - Vacek

A.Bartoš st. – Šmíd – Bartoň - Popel

Batrla/12.Popelář/ - Barkóci

BRANKY:  3x Barkóci, 2x Popelář /1x p/, Batrla, A.Bartoš st.

Nově se tvořící tým staršího dorostu pod vedením nového trenéra Kristiana Krále vstoupil do nejvyšší krajské soutěže suverénně. Soupeře předčil náš tým, po všech stránkách, ve hře byla jenom výše skóre. To otevřel už v 3. min. Ivo Batrla po krásném centru Barkóciho, ale byl to na dlouhou dobu jeho poslední gól. Stínem zápasu bylo o několik minut později zranění tohoto hráče, které si vyžádá delší čas. Je to velká ztráta, protože Batrla patří k největším oporám týmu. Jeho roli přebral v průběhu zápasu Michal Barkóci, který byl u všeho podstatného. V 36. min. po samostatné akci zvýšil Barkóci na 2:0. V 39. min. byl ve vápně podražen Bartoš ml. a z nařízené penalty zvýšil střídající Popelář na 3:0. Tak skončil 1 poločas. Krátce po zahájení druhé části se dostal ke slovu opět neudržitelný Barkóci jenž zvyšuje na 4:0. V 64. min. dobře hrající Popelář zakončuje další pohlednou akci Jiskry – 5:0. Hosté několikrát ohrozili branku domácích, ale tam byl velmi jistý Hortlík, který střelcům Poličky nic nedovolil. Na druhé straně řádil v útoku Barkóci jenž po pěkné kombinační akci v 68. min. završil hattrick – 6:0. Velmi dobrý výkon celého týmu dorostu dostal tečku v 83. min., kdy se prosadil v koncovce hráč středu pole A.Bartoš st. – 7:0. Výsledek hovoří za vše, těžší soupeři přijdou určitě v příštích kolech. Určitě tomu tak bude tento týden hned dvakrát. Ve středu 14. 8. od 17.00 hodin hraje dorost doma předehrávku 16. kola proti FK Přelouč. V sobotu 17. 8. od 14.00 hodin hrají svěřenci trenéra Krále v Litomyšli.

Hodnocení trenérů: Do utkání jsme nevstoupili podle svých představ a první poločas jsme se vůbec nedostali ke hře, kterou se chceme prezentovat. O poločase jsme hráče nabádali, aby měli větší klid na míči a rozehrávku od brány zrychlovali, díky tomu jsme v druhé půli dominovali, vytvářeli si brankové příležitosti a naše hra už snesla určité měřítko. Kaňkou je zranění kapitána Batrly (přetrhané vazy v kotníku), kterému přejeme brzký návrat na zelený pažit.

27.04.2024 - FK Dobrovice - 17:00