Štěrba – Sokol – Samko/76.Vobejda/ - Kadlec

Bičiště - Vítek

BRANKA:   74.´ Nágl /p/

410 diváků

Na tři porážky v řadě odpověděli fotbalisté Jiskry stejnou sérií vítěznou, kterou završili v sobotním domácím utkání proti béčku Hradce. A bylo to opět vítězství nejtěsnějším možným poměrem. V obou poločasech byla k vidění vyrovnaná hra ve středu hřiště, s mírnou střeleckou převahou domácích, kteří si dokázali vytvořit více nadějných situací před brankou soupeře. Ty se urodily hlavně ve druhé části 1. poločasu. Ve 29. min. si na roh Vaňouse naběhl Nágl, aby z ideální pozice tvrdě hlavičkoval vedle branky. V 32. min. získal na rohu vápna míč Špatenka, okamžitě zacentroval před branku, kde těsně nedosáhl na míč opět Nágl. V závěrečné minutě úvodní části byl faulován na rohu šestnáctky Grepl, po následném přímém kopu Langera se odrazil míč před Vaňouse, jehož pokus z 12m skončil v zázemí. Po přestávce měl v 50. min. gól na kopačce Grepl, který se dostal uvnitř šestnáctky k odraženému míči, poslal ho však vysoko nad břevno. Hosté odpověděli v 57. min., v níž se z ničeho nic dostal po pěkné přihrávce z hloubky pole za obranu Samko, výtečně ho ale vychytal Jakub Krátký, jenž se po zranění poprvé v této sezoně postavil mezi tři tyče. V 61. min. utekl po levém křídle Habrman, jeho centr prodloužil Špatenka na Vaňouse, jenž z dobré pozice branku netrefil. Rozhodující moment zápasu přišel v 73. min., kdy po bleskové akci Habrmana s Mayerem vytvořili ústečtí uvnitř vápna velký závar, obrana Hradce nedokázala míč odkopnout, až nakonec po jedné z dorážek skončil míč na ruce jednoho z bránících hráčů. Nařízenou penaltu však Náglovi chytil Brát, který ale podle rozhodčích učinil předčasný pohyb na brankové čáře. Opakovaný pokus už Nágl nepokazil – 1:0. Tento moment se výrazně podepsal pod emotivním závěrem, ve kterém domácí bez větších problémů vítězství uhájili. Podle průběhu zápasu lze zisk tří bodů pro Ústí označit za zasloužený. Svěřenci trenéra Chudého tak poskočili do lepšího středu tabulky. Své postavení budou hájit v těžkém utkání v Chlumci nad Cidlinou, který v Poháru vyřadil už dva ligové týmy. Tento zápas se hraje v neděli 27. 10. od 10.15 hodin.

27.04.2024 - FK Dobrovice - 17:00