Surmaj – Ježdík/65.Bielesz/ - Trýzna – Čapek/70.Přeučil/

Lička - Kostka

/63.´ ČK Kostka/

BRANKY:   5.´ Strnad, 39.´ Mayer, 46.´ Nágl  - 52.´ Surmaj

Po zbytečně vysoké porážce v Chlumci se fotbalisté Jiskry na kvalitního nováčka dobře připravili. Problém s obsazením místa stopera za distancovaného J.Chlebouna vyřešil návrat Josefa Strnada, který se po těžkém zranění a operaci po roce poprvé postavil na své místo. A už v 5. min. oslavil Strnad parádní comeback, když nekompromisní hlavičkou zúročil přesný centr Langera z přímého kopu po faulu na Součka – 1:0. Společně s výborně hrajícím Skalickým pak navrátilec bez problémů zvládl další minuty zápasu. Hosté po gólu trochu ožili a branku Jiskry ohrožovali pokusy ze střední vzdálenosti. V 11. min. velmi nebezpečně, těsně vedle pálil Trýzna. Ve 21. min. se po rohovém kopu na druhé straně dostal k zakončení Souček, z 10m ale mířil také mimo tři tyče. Za stálého deště a v zimě zahřálo přítomné příznivce Jiskry pěkné sólo Špatenky z půlky hřiště na vápno, které ale v 23. min. skončilo střelou nad branku. Po dalších dvou pokusech hostů z dálky těsně vedle, přišla velmi rušná 28. min., v níž nejdřív Souček trefil z voleje břevno a po závaru ve vápně se pak kopal další roh. Odražený míč si na hranici šestnáctky zpracoval Mayer a svůj velmi dobrý výkon korunoval parádní střelou do šibenice – 2:0. Dvou gólový náskok po poločase bývá ošidný, domácí na tento stav zareagovali rezolutně. Krátce po zahájení 2. poločasu se na levém křídle uvolnil Langer, svým dalším gólovým centrem našel na malém vápně Nágla, jenž razantně napálil míč do sítě – 3:0. V 53. min. ale hosté využili uspokojení domácích a po rychlé akci z levé strany bezpečně zakončil zblízka Surmaj – 3:1. Šanci Zbuzan o dramatizaci zápasu pokazil v 63. min. Kostka, jenž byl za oplácení potrestán ČK. Domácí mohli ještě zvýšit v 73. min., kdy se po výběhu brankáře a jeho špatném zásahu dostal k míči Špatenka, ale jeho pokus z 40m zastavil jeden z obránců. Hosté se i nadále sympaticky snažili, ale domácí borci zápas v poklidu dovedli do vítězného konce, který je navrací zpět do lepšího středu tabulky.

Také v příštím kole hraje Jiskra doma, v sobotu 9. 11. od 14.00 hodin se v Ústí představí další kvalitní tým Sokol Velvary.