Grepl – Chleboun - Falta - Langer

Mayer/75.Bohunek/ - Špatenka – Sejkora – Souček – M.Krátký/75.Š.Kopecký/

Voleský

BRANKY:  50.´ Čelůstka, 64.´ Hlavatý, 70.´ Tischler, 88.´ Prosek

K těžkému přípravnému utkání proti lídrovi druhé ligy nastoupili ústečtí bez několika nemocných hráčů /Skalický, Nágl, Vaňous/.

Naopak debut v týmu trenéra Chudého absolvoval Patrik Voleský /97/, útočník přicházející na hostování z ligové Sigmy Olomouc. Zejména úvodní poločas byl ze strany Jiskry velmi dobrý. Hosté účinně bránili,  často také přecházeli do rychlých protiútoků ohrožujících branku soupeře. Bezbrankový poločas byl odměnou za předvedený výkon. Po přestávce se obrázek hry změnil, domácí poslali do hry 8 nových čerstvých borců, kteří brzy získali výraznou územní převahu. V této fázi hry začalo Ústí vršit chyby v obraně, z čehož pramenily šance Pardubic. Úvodní gól padl v 50. min. po rychlé akci domácích, které předcházel špatně zahraný rohový kop, hosté poté nedokázali včas odkopnout míč do bezpečí, radoval se Čelůstka – 1:0. V 64. min. se favorizovanému týmu povedla pěkná akce středem hřiště, kterou zakončil Hlavatý – 2:0. V 70. min. inkasovala Jiskra další poměrně laciný gól, když po rohu nedokázala bránící formace eliminovat střelce Tischlera – 3:0. Zbytečně vysokou porážku hostů korunoval v 88. min. Prosek, když jeho gólu opět předcházela nedůslednost při odkopu ve středu hřiště – 4:0.

Přes porážku lze výkon Jiskry hodnotit kladně, hlavně 1. poločas byl velmi nadějný. O vysokém vítězství Pardubic rozhodl určitě daleko větší počet hráčů, který měl jejich trenér k dispozici. Fotbalistům Ústí po přestávce viditelně došly síly.

V příštím přípravném utkání nastoupí tým Jiskry proti diviznímu FK Šumperk. Tento zápas je na programu

ve středu 19. 2. od 18.00 hodin na UMT v Ústí nad Orlicí.