Grepl – Chleboun/35.Pavlásek/ - Falta/70.Š.Kopecký/ - Langer

Mayer/73.Pinkava/ - Špatenka – Souček - Vaňous – Nathan

Nágl

BRANKY:  47.´ Vaňous, 49.´ Souček

Začátek jarní části fotbalové sezony 2019/2020 se nezadržitelně blíží. I před posledním domácím přípravným zápasem však musel trenér Chudý řešit neúčast řady svých nemocných svěřenců. Bez Jeřábka, Skalického, Sejkory, Bohunka i Voleského začali domácí proti diviznímu soupeři dobře. Největší nebezpečí hrozilo zejména z levé strany, kde operoval Mukendi Nathan, jenž svým pohybem, rychlostí a individuální technikou potvrdil, že může být pro jaro výraznou posilou. Postupem času ale hosté hru vyrovnali a zhruba od dvacáté minuty byli velmi nebezpeční. V této fázi hry navíc odstoupil s nakopnutým lýtkem lídr zadních řad Jiskry Jakub Chleboun, jehož úspěšně zastoupil z útoku stažený Nágl. Největší šanci úvodního poločasu doslova zazdil v 28. min. hostující Ostrovka, když po hrubce v obraně Jiskry z několika kroků mířil vedle. V poločasové přestávce trenér Chudý velmi důrazně svým svěřencům vysvětlil, že s takovým výkonem by v ČFL těžko uspěli. Hráči jeho slova pochopili a v 2. poločase svého soupeře jasně přehráli. Už v 47. min. rychlý Nathan vyhrál na hranici vápna souboj s brankářem Tomanem /před lety úspěšně hájil v divizi barvy Ústí/, předal míč Vaňousovi a ten pohodlně chytrým obloučkem dopravil míč do opuštěné branky – 1:0. V 49. min. se na druhé straně prosadil další rychlík v sestavě Ústí Mayer, jenž po přihrávce Grepla unikl obraně, předložil ideální přihrávku na Součka, který zblízka poslal míč do branky bezmocného Tomana – 2:0. Dvě velké příležitosti vypracovali spoluhráči pro Nathana v 70. min. Nejprve po krásné individuální akci a přihrávce Špatenky pálil nejlepší hráč zápasu z 10m do brankáře a v zápětí po uvolnění od Mayera vychytal v další velké šanci Nathana pozorný gólman Šumperka. Hosté se sice několikrát dostali před pokutové území Jiskry, tam však na rozdíl od úvodní části už moc nebezpeční nebyli. V 84. min. se po vysunutí od Langera dostal za obranu Vaňous, jeho pokus obstřelit brankáře skončil tentokrát v zámezí. Tím výčet zajímavých akcí poučného přípravného zápasu končí.

Generálku před výkopem jara absolvují fotbalisté Jiskry na hřišti béčka Sigmy Olomouc. Tento zápas se hraje