B mužstvo

5. KOLO I. A TŘÍDY ROHOVLÁDOVA BĚLÁ - JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“ 4 : 0 / 2 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jech – J.Kalousek – Procházka - Grunta – Pirkl Kukla/60.Krummer/ – Pavlásek/80.Hubálek/ – Svoboda – Smíšek – M.Krátký Chalupník Trenér domácích po zápase hodnotil zápas tak, že jeho tým přežil v úvodní části klinickou smrt. A měl asi pravdu, místo aby Ústí vedlo v poločase o tři góly, vrací se domů s nulou a potupnou výší skóre. V pardubickém Dolíčku kde R.Bělá hraje, působili domácí od začátku fotbalovějším dojmem, míč měli mnohem častěji na svých kopačkách. Hosté přijeli s defenzivní taktikou, se snahou o rychlé protiútoky, která se v úvodní části dlouho dařila. Ve 25. min. po standardní situaci byl v pokutovém území podtržen jeden z útočících hráčů Ústí a rozhodčí nařídil penaltu. Tu však neomylný exekutor Kukla tentokrát neproměnil, každá série jednou končí, bravurní zákrok předvedl gólman soupeře. Tento moment hosty nezlomil a o dvě minuty později mohl Kukla složit reparát. Běžel zcela sám na brankáře, místo střely však hledal ještě Chalupníka, kterého od míče odstavil obránce. Následoval roh, který Kukla posadil na hlavu Svobody, jehož znovu skvěle na brankové čáře zázračně vychytal gólman Vokál. Známá pravda nedáš – dostaneš funguje neomylně a platila i v sobotu Na Dolíčku. V 37. min. domácí Starý vymetl z přímého kopu z hranice šestnáctky šibenici branky, kterou hájil Jech – 1:0. Tentýž hráč se o pár minut později prosadil znovu, když si uvnitř vápna našel odražený míč a poslal ho chytrou umístěnou střelou do sítě – 2:0. Druhý poločas byl již zcela v režii domácích fotbalistů, kteří na hřišti jasně dominovali a nedali svému soupeři již žádnou šanci. O krutý debakl se postarali ještě Tomič a Jelínek, na jejichž střely ústecký brankář neměl nárok. Ústecké béčko musí v příštích zápasech navázat na výkon z úvodní části a přidat nějaké góly. Zlepšení současného postavení v tabulce vede přes úspěchy doma. V příštím utkání se v Ústí představí další nováček SK Tuněchody. Tento zápas se hraje v neděli 16. 9. od 16.30 hod.

27.04.2024 - FK Dobrovice - 17:00