Dorost U19

6. KOLO DIVIZE DOROSTU U19 JISKRA ÚSTÍ N.O. – RMSK CIDLINA 2 : 0 / 2 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Jeřábek – Sýkora – Eliáš – Bohunek - Wohner Š.Kopecký – Karlík – Kvapil – Rotter/90.Barkóci/ Pinkava – Šmíd/74.Popelka/ BRANKY: 2x Pinkava Starší dorostenci se dostávají do tempa, po vítězství v Trutnově si na domácím hřišti poradili s dalším soupeřem. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, v tom prvním byli domácí lepším týmem, po obrátce byli naopak útočnější hosté. Nedokázali však vážněji ohrozit gólmana Jeřábka, jenž dochytal zápas s velkým sebezapřením po zranění nohy. Svěřenci trenéra Nováka se po rozpačitém úvodu postupně rozehráli a v 16. min. po přesně rozehraném přímém kopu Wohnera do vápna se hlavou krásně prosadil Pinkava – 1:0. Ve 22. min. se vyznamenal na druhé straně Jeřábek, když zlikvidoval střelu Nováka po zemi k tyči. V 34. min. spálili hosté vyloženou šanci, po chybě obrany Jiskry, která nechala z malého vápna nad branku hlavičkovat Jadrného. Důležitý moment zápasu se odehrál v 39. min., kdy se po rohovém kopu dostal k nepřesné střele Kopeckého opět Pinkava, jenž si míč zpracoval a z 10m, z mírného úhlu poslal míč k tyči – 2:0. Nejlepší střelec týmu Pinkava, ještě v 43. min. málem potrestal špatnou malou domů, ale do poločasu se už nic významného nestalo. Po obrátce v 50. min. Karlík ideálně uvolnil Š.Kopeckého, jenž sám před brankou neuspěl. Poté převzali iniciativu hosté, zle dotírali, ale obrana Jiskry v čele s Jeřábkem jim nic podstatného nedovolila. Zasloužené tři body si tak připisuje starší dorost Jiskry, který v příštím kole nastoupí ve Vlašimi. Zápas je na programu v neděli 23. 9. od 10.00 hodin.