B mužstvo

12. KOLO I. A TŘÍDY JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“ – FK HORNÍ ŘEDICE 1 : 2 / 1 : 1 / SESTAVA ÚSTÍ N.O. : Hubálek – Svoboda/46.Černý/ – Fikejz – Grunta - Pirkl M.Krátký – Pavlásek – Chalupník – Procházka - Smíšek Kukla BRANKY: 22.´ Smíšek - 37.´ Dujsík, 62.´ Ručka Na těžkém, vodou nasáklém hřišti domácí tým proti druhému týmu tabulky rozhodně nezklamal, ale body si vezou hosté. Zajímavé utkání začaly lépe Ředice, v úvodu se jejich hráči dostali do několika nadějných situací. Postupem času ale domácí hru vyrovnali, několikrát se dostali na dostřel branky a získali několik standardních situací. Ve 21. min. byl před vápnem faulován Procházka a z nařízeného přímého kopu se Smíšek parádně přes zeď trefil pod břevno – 1:0. Hosté výrazně přidali, a zvýšená aktivita se jim vyplatila v 37. min., kdy po pěkné rychlé akci se za obranu dostal Dujsík a podél gólmana vyrovnal – 1:1. V závěrečné minutě úvodní části ještě hosté vytvořili ve vápně Jiskry závar po rohovém kopu, do kabin se však šlo za nerozhodného stavu. Úvod 2. poločasu patřil domácím, v 51. min. spálil Kukla 100% šanci, když po centru Krátkého sám na malém vápně trefil brankáře. Trest přišel o deset minut později. Po zbytečném faulu před šestnáctkou, na aktivního Dujsíka, posadil Mráz přímý kop na hlavu nekrytého Ručky, jenž otočil vývoj zápasu na stranu hostů – 1:2. Domácí hráči nerezignovali a za chladného, nevlídného počasí zahřáli sebe i diváky. V 77. min. po dlouhém autu se do další velké příležitosti dostal Kukla, ale zblízka znovu nastřelil brankáře Češku. Po drtivém závěru zápasu se právě gólman Martin Češka stal hrdinou dne. V 89. min. po jednom z mnoha rohů byl uvnitř pokutového území podražen znovu Procházka a kopala se penalta. Válku nervů nezvládl domácí záložník Pavlásek, který nechal vyniknout právě Češku. Prodloužení se nekoná, radují se hráči i příznivci Horních Ředic. Škoda, béčko potvrdilo narůstající formu, favorizovanému soupeři bylo více než důstojným partnerem. Velmi důležité utkání čeká na náš tým v posledním podzimním klání. V neděli 4. 11. od 10. 15 hodin se v Letohradu bude hrát derby s místní rezervou, která zatím uzavírá tabulku I. A třídy.