Vyleta/76.Kalina/ - Mandula  Maňák/71.Geňo/ - Tůma

Mestl – A.Němec/46.Hudec/

425 diváků

BRANKY:   37.´ Mandula   -   71.´ Falta

Fotbalový tým Jiskry úspěšně zakončil podzimní sezonu, když na umělé trávě v Drahovicích v prodloužení zdolal nebezpečného nováčka ČFL.  Domácí vstoupili do začátku zápasu aktivně, dobře kombinovali, ale naráželi na dobře postavenou obrannou hráz Jiskry. Náznak několika příležitostí v úvodu zápasu K.Vary nevyužily, hosté spoléhali na rychlé protiútoky, které však většinou končily před pokutovým územím. Velmi rušno nastalo v době, kdy se první poločas blížil k závěru. V 36. min. se hostující tým dostal před branku a po střele Smejkala se otřáslo břevno. Krátce na to se naplnila známá fotbalová pravda, nedáš, dostaneš. Prakticky z protiútoku vyrazil gólman J.Krátký nečekanou ránu z levé strany před dobíhajícího Mandulu a ten rozjásal domácí fanoušky – 1:0. Tak skončila úvodní část. Po přestávce svěřenci trenéra Chudého potvrdili, že aktuální postavení v tabulce není náhodné. Svého soupeře zatlačili před vlastní pokutové území, ovšem v těchto momentech se projevila největší slabina týmu, schopnost využívat brankové příležitosti. Na rukavicích gólmana Cháry dvakrát ztroskotal v šancích Souček. Velké brankové příležitosti nevyužil krátce po sobě ani Falta s Tichým. Fotbalová spravedlnost přeci jen přišla v 71. min., v níž po trvalém tlaku Petr Falta nečekaným pokusem přes hlavu přehodil gólmana a vyrovnal – 1:1. Zápas tak dospěl do penaltové prodloužené. V této disciplíně se domácím moc nedaří a výjimkou nebyl ani tento zápas. Gólman J.Krátký v úvodních sériích vychytal Staňka i Krličku, ve třetím pokračování sice snížil Mestl, ale ve  čtvrté sérii proměnil mečbol Tichý /před ním bezpečně Chleboun, Falta i Lněnička/. Zasloužený druhý bod tak putuje do Ústí. Fotbalový tým Jiskry, který podstatnou část podzimní sezony absolvoval bez několika zraněných opor tak přezimuje na skvělém sedmém místě, s nepatrnou ztrátou na medailové pozice. Výtečná práce všech hráčů, realizačního týmu i vedení oddílu. Zimní přestávka bude naplněna řadou zajímavých přípravných zápasů. Jarní odvety začneme na domácím hřišti v sobotu 9. 3. 2019 v 14.30 hodin proti FK Olympii Radoltín.

27.04.2024 - FK Dobrovice - 17:00