SESTAVA ÚSTÍ :

Jeřábek – Grepl – Chleboun – Lněnička/46.Skalický/ - Langer

Mayer/60.Pinkava/ – Falta/46.Vaňous/ - Špatenka – Souček

Nágl/60.Tichý/ – M.Krátký/46.Sejkora/

BRANKY:  32.´ M.Krátký, 44.´ Falta /p/, 45.´ Souček,  52.´ Chleboun, 74.´ Vaňous, 80.´ Sejkora

Po více jak dvou měsíční přestávce se vrátil na stadion Jiskry fotbal. Formu svěřenců trenéra Chudého přijel prověřit účastník KP z Litomyšle. Od úvodních minut byla znát velká chuť do hry na obou stranách. Domácí byli podle očekávání aktivnější, hosté, ale zejména v 1. poločasu nevynechali žádnou možnost k protiútoku. Po několika nadějných domácích nevyužitých příležitostech zahrozili hosté ve 25. min. průnikem a střelou aktivního Hromádky, kterou vyrazil na roh Jeřábek. Před tím zaujal přítomné diváky /a přišlo jich dost/ před brankou Litomyšle parádní střelecký pokus Nágla přes hlavu i neméně pěkný reflexívní zákrok gólmana Kačera. Ve 30. min. se do vyložených šancí dostali hned dva zadáci Ústí, nejprve Langer a po něm Chleboun však zblízka neuspěli. Na někom byla více na někom méně znát herní pauza, to ovšem vůbec neplatilo na domácího záložníka Špatenku, ten si utkání dokonale užíval. Nejlepší hráč zápasu založil první gólovou akci v 32. min., když vysunul do prostoru Mayera, po jehož přesném centru se nekompromisně k tyči trefil z 10m Matěj Krátký – 1:0. Závěr úvodní části hostům hrubě nevyšel, v 44. min. byl uvnitř pokutového území po pěkném uvolnění podražen Nágl, aby z následující penalty upravil Falta na 2:0. Ne dosti na tom, v 45. min. se parádně na pravé straně šestnáctky uvolnil Špatenka, ideálně našel volného Součka a ten zblízka stanovilo výsledek prvního poločasu – 3:0. Po přestávce už se hrálo převážně na polovině hostů, z mnoha příležitostí i vyložených šancí se urodily další tři góly. V 52. min. se po rohu z blízka prosadil Chleboun – 4:0. V 74. min. se po další krásné Špatenkově uličce trefil z vápna přesně k tyči Vaňous – 5:0. Po dlouhé herní pauze zaviněné zraněním se vrátil na trávník Radek Tichý, byl hodně vidět, měl dvě šance, ale do historie zápasu se zapsal až krásnou přihrávkou před branku, kde se svým prvním gólem v Ústí trefil mladý záložník Sejkora /hostování z Č.Třebové/ - 6:0.

Tímto výsledkem se dlouho očekávaný návrat k fotbalu skončil. Výkon Ústí byl nadějný, příznivci se mohou těšit na další zápasy. Ten příští bude v sobotu 30. 5. od 10.30 hodin opět na stadionu TJ Jiskra proti FO Lanškroun.