Kodad – Švejda/88.D.Procházka/ – Šup – Šimeček

Čítek - Liška

BRANKY:   26.´ Kodad, 49.´ Černý -  65.´ /p/ a 82.´ Tichý

132 diváků

Po výborném výkonu a výsledku v minulém kole proti FK Boleslav odjížděla výprava Jiskry do Teplic s mírným optimismem. Vzhledem ke středečnímu Poháru proti Zlínu se zápas předehrával už v pátek podvečer a možná, že dlouhá cesta zapříčinila nepovedený vstup hostů do utkání. Soupeř byl pohyblivější, vzhledem k doposud nulovému zisku motivovanější, prostě lepší. Fotbalisté Jiskry se prakticky k ničemu nedostali, byli pod neustálým tlakem, nedařil se přechod do protiútoku, nevycházely ani standardní situace. Ve 26. min. po jednom z nedotažených protiútoků se domácí dostali do přečíslení a Kodad s přehledem otevřel skóre – 1:0. Po tomto gólu měla rezerva ligových Teplic další velké příležitosti, svěřenci trenéra Chudého odcházeli s velkým štěstím do kabin jen s jednogólovým mankem. Do druhého poločasu zněl jasný úkol, změnit průběh hry, hrát aktivněji, hlavně lépe. Bohužel už v 49. min. dostal záměr Jiskry velkou trhlinu, když po krásné kombinační akci zvýšil domácí Černý na 2:0. Až po takto inkasovaném gólu se hráči Ústí probudili a začali předvádět solidní fotbal. Hosté postupně přebrali iniciativu a dostali soupeře pod tlak. Zasloužené snížení zařídil v 65. min. Radek Tichý z pokutového kopu – 2:1. Domácí mladí borci značně znervózněli, dostali se do ještě většího sevření, které nakonec vyvrcholilo vyrovnávacím gólem, který opět zařídil Tichý – 2:2. Škoda, že se v hektickém závěru nepodařilo zápas ještě úplně otočit. Do penaltového prodloužení jde vždy s větším klidem tým, který v závěru vyrovná. Tentokrát to neplatilo, i když také tato část zápasu byla velmi dramatická a musela dojít až do osmé série, kde byli domácí šťastnější, druhý bod zůstává v Teplicích. V penaltovém dramatu uspěli Tichý, Chleboun Langer, Pinkava a Mikor. V sedmé sérii bohužel neproměnil mečbol Špatenka a válku nervů v osmé sérii neustál Ptáček.

Za výkon v 2. poločasu je bod určitě zasloužený, škoda nevyužitého mečbolu v prodloužení. Nyní se už fotbalisté Jiskry musí soustředit na atraktivní domácí 2. kolo Českého poháru proti ligovému Zlínu. Hraje se ve středu 16. 9. od 16.00 hodin.