Pavlata – Sedláček/78.Jarosz/ – Martan/86.Elbel/ - Volf

Bulíř/56.Zaradny/ - Ježek

BRANKY:  56.´ vlastní

460 diváků

Fotbalový tým Jiskry má za sebou skvělý týden ozdobený postupem do 2. kola Poháru přes ligový Zlín a sobotním vydřeným vítězstvím nad silným celkem z předměstí Turnova. Oba zápasy navíc bez obdrženého gólu! Také Přepeře hrály ve středu MOL CUP, ale divizní Vysoké Mýto je určitě jiný kalibr než ligový tým. Není divu, že v závěru zápasu domácí doslova šlapali vodu a bránili hektický nápor hostů. Po většinu času se ovšem hrál vyrovnaný, kvalitní fotbal, v němž měli přeci jen více příležitostí domácí. Největší šanci zápasu si vypracoval domácí Souček ve 23. min. když na polovině hostů získal míč, aby zcela sám následně postupoval na branku. Jeho pokus o lob však bravurně vystihl Truksa. O několik minut později utekl po pravém křídle Mayer, dobře nacentroval od zadní lajny před branku, kde znovu Souček jen těsně nedosáhl na míč. V 43. min. se po nedorozumění Krátkého s Chlebounem mohli radovat hosté, dorážka Bulíře z malého vápna ale naštěstí pro domácí minula branku. Krátce po přestávce v 56. min. přišlo rozhodnutí. Po faulu na Voleského 20m před pokutovým územím zprava rozehrál Souček přímý kop do šestnáctky a hostující kapitán Nesvadba nešťastně tečoval míč za záda svého gólmana – 1:0. Po takto inkasovaném gólu vrhl soupeř Jiskry všechny své síly do útoku. Domácím hráčům evidentně docházely síly, zápas proti Zlínu byl minutu od minuty stále více znát na pohybu všech borců. Výborně pracující obrana ale hostům mnoho příležitostí nenabídla. V 77. min. měl šanci Sedláček, když po rohu získal uvnitř vápna odražený míč, mířil však do středu branky. Obdobně dopadl v 79. min i další pokus hostujícího Jarosze, jenž také po rohu nedokázal odražený míč zblízka nasměrovat na branku. V samotném závěru se mohli proslavit střídající hráči Jiskry, když po akci M.Krátkého a přihrávce Bohunka mířil z 10m těsně vedle Pinkava. Tento moment už nic nezměnil na konečné velké radosti vítězného týmu. Po heroickém výkonu na hranici fyzických možností zůstávají tři body v Ústí. Vzhledem k 3. kolu Poháru nastoupí fotbalisté Jiskry k dalšímu zápasu už v pátek 25. 9. od 16.00 hodin v Jirnech proti Dukle „B“.

27.04.2024 - FK Dobrovice - 17:00