Spurný – Štěpánek – Fofana – Ilko – T.Langer/64.David Jambor/

Sedláček – Kanakimana – Feik/66.Němeček/ - Srubek

Dan Jambor/84.Todorič/ – O.Vintr

BRANKY:  34.´ a 79.´/p/ Ondřej Vintr                475 diváků

Stejně jako v předchozích sezonách končí cesta fotbalistů Jiskry MOL CUPEM ve 2. kole. Nováček II. ligy Vyškov nebyl sice výrazně lepší, dokázal však v obou poločasech skórovat a to mu k postupu stačilo. Před slušně zaplněným hledištěm se od úvodních minut hrála vyrovnaná partie s mírnou převahou hostů. První výraznější šance Vyškova proběhla v 22. min., hlavička Vintra o několik centimetrů minula tyč. Ve 34. min. přišel nečekaný úder hostů, po nenápadné akci z levého křídla si Ondřej Vintr na penaltě zpracoval centr a z otočky poslal míč do sítě - 0 :1. O minutu později mohlo být vyrovnáno, po akci Langera s Vošlajerem měl z úhlu malého vápna šanci Galus, rozhodl se však vrátit míč na obsazeného Špatenku a tím největší šance Ústí skončila. V 36. min. předvedli hosté nečekaný signál při přímém kopu z hranice šestnáctky, který jim překazilo včasné vyběhnutí Šmída. Ve 40. min. zachytil rychlý Kanakimana špatnou rozehrávku Jiskry na půlící čáře, pádil sám na branku, ale v zakončení hrubě selhal. Druhý poločas zahájilo Ústí náporem s náznakem šance Vošlajera po centru Špatenky. V 50. min. se do nadějné příležitosti dostal Špatenka, z 16m však mířil nad branku. V 61. min. se vyznamenal na druhé straně Šmíd, když bravurně zneškodnil samostatný nájezd Vintra. Po hromadném střídání ústecké lavičky se domácí nadechli k náporu, který ale po hříchu nepřinesl výraznější příležitost. Výjimkou byla střela Mayera těsně vedle v 72. min. a hlavička Tichého po rohu Vymětalíka v 75. min. Definitivní rozhodnutí přinesla 78. min., v níž posoudil rozhodčí souboj dvou hráčů uvnitř vápna Jiskry jako nedovolené bránění a nařídil penaltu. Tu se štěstím proměnil Ondřej Vintr a rozhodl tak o zaslouženém postupu svého týmu do třetího kola Českého poháru. V závěru se domácí sympaticky snažili o korekci výsledku, komplikace však hosté dobrým bráněním nepřipustili.

Fotbalisté Jiskry se nyní musí zaměřit hlavně na následující důležitý domácí zápas v ČFL. V sobotu 28. 8. od 17.00 hodin začíná utkání proti Sokolu Brozany.

27.04.2024 - FK Dobrovice - 17:00