SESTAVA ÚSTÍ :Šmíd – Skalický – Chleboun – Koukola – P.Langer

Havránek – Bechyně – Bubeníček – Krátký - Studecký

Pardubský/39.Sláma/ - Výborný – Kolařík - Šup

Chukwuma/75.Tichý/ - Jindráček

BRANKY:  67.´ a 84 /p/ Mayer, 8.´ Vošlajer  -  45.´ Šup, 46.´ Kolařík

Týden plný fotbalu skončil pro hráče Jiskry vítězně. Na těžkém, vodou nasáklém trávníku vydřeli domácí veledůležité body ve výtečném utkání plném zvratů. Hosté vstoupili do utkání aktivně, ale v 8. min. chybovala jejich obrana, míče se zmocnil Vošlajer, pronikl do vápna a utaženou, přesnou střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. Poté převzalo Ústí iniciativu, dlouho se hrálo před šestnáctkou Brozan, které ale nevynechaly žádnou příležitost k protiútoku.  Ve 23. min. se zaskvěl gólman hostů, když vyrazil tvrdou ránu Tichého z 16m, v té samé minutě ale na druhé straně promarnil příležitost Výborný. V 34. min. přežili hosté hned tři vyložené šance Jiskry. Po faulu na Hynka našel přímý kop Vymětalíka hlavu Langera, jehož zázračně vychytal Havránek. Akce pokračovala rohem, po němž po teči Falty vykopával z čáry obránce, vzápětí z několika kroků netrefil branku ani Tichý. V 41. min. se domácí příznivci chytali za hlavu znovu. Po skvělém uvolnění od Součka běžel sám na branku Tichý, kterého před rozhodující střelou obral o míč protihráč. Nedáš – dostaneš, tato pravda byla naplněna vzápětí, hosté během minuty rozdělené přestávkou vývoj zápasu otočili. V 45. min. se odrazil centrovaný míč z přímého kopu před Šupa a ten ránou přes celou branku k tyči vyrovnal. Gól do šatny domácí nepoučil, krátce po zahájení 2. poločasu prolétl nenápadný centr Kolaříka za záda Šmída – 1:2. Lavička Ústí zareagovala hromadným střídáním a trenéři měli šťastnou ruku. Noví hráči hru výrazně oživili a jeden z nich Mayer zápas rozhodl. V 67. min. po pěkné akci z levé strany přesně zacentroval Langer a pohotový Denis Mayer hlavou vyrovnal – 2:2. Oba soupeři však chtěli vyhrát, závěr zápasu se odehrával nahoru, dolu, přítomní diváci si určitě přišli na své. Obzvlášť, když se hráčům Jiskry povedl obrat. V 84. min. si aktéři vyrovnání role vyměnili, na centr Mayera si do vápna naběhl Langer, zezadu byl postrčen, rozhodčí nařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil Mayer – 3:2. V samotném závěru ještě domácí přežili gólovou šanci Brozan, ale pak přeci jen mohli slavit, vydřené body zůstávají zaslouženě doma. V sobotu 4. 9. od 10.15 hod. nastoupí svěřenci trenéra Chudého v Jirnech proti Dukle „B“.

27.04.2024 - FK Dobrovice - 17:00