Skalický/46.Krukjovič/ – Chleboun/46.Lněnička/ - Koukola – Langer/65.Skalický/

Souček/65.Leníček/ – Grigar – Hapal - Špatenka

Tichý/65.Petrjánoš/ – Mayer/46.Falta/

BRANKY 2xTichý, Hapal

Po úterním debaklu od béčka Sigmy si fotbalisté Jiskry v sobotu napravili reputaci proti soupeři, který hraje MFL stejně, jako rezerva Olomouce. Výkonnost obou celků je však neporovnatelná, především ale v 1. poločasu hráli svěřenci trenéra Chudého velmi dobře. Od úvodní minuty se musel mít hodně na pozoru brankář Vrchoviny Šmída. Několik nadějných akcí skončilo nepovedenou finální přihrávkou, ránu Tichého z 12m výtečně zneškodnil ve 12. min. gólman. Výborně hrající středová řada Ústí však soupeře výrazně přehrávala, což vyvrcholilo v 19. min., kdy se k odraženému centru Langera dostal ve vápně Tichý a nekompromisně otevřel skóre – 1:0. Ve 26. min. se opřel do centru Langera parádně z první Souček, neméně skvělý byl ovšem také zákrok Šmídy. Hosté zahrozili v 30. min., kdy dobře zahraný přímý kop zneškodnil Krátký. V 34. min. předvedli pěknou kombinaci Grigar s Langerem, jehož centr výtečně z voleje trefil Tichý přesně k tyči – 2:0. Vzápětí se po dalším vyšachování obrany dostal do vyložené šance i Mayer, zblízka však trefil jen tyč. V 44. min. korunoval svůj výborný výkon Hapal, když si po přihrávce Tichého povodil uvnitř šestnáctky několik beků, a přesnou střelou upravil na poločasových 3:0. Po přestávce už to bylo z domácí strany mnohem horší, navíc hosté se viditelně zlepšili. Plynulosti hry Jiskry neprospělo ani několikeré střídání. V rozpětí 4. a 48. minuty se ve vyložených šancích neprosadil Batulka, kterého nejprve skvěle vychytal Šmíd, vzápětí stejný hráč přestřelil. V 60. min. mohl ještě zvýšit Tichý po krásném uvolnění od Hapala, mířil však vysoko nad branku. Pak už hra domácích upadla, hosté se několikrát dostali na dostřel branky, ale úspěch zaznamenali až v 86. min., kdy se po hrubce v obranné hře prosadil Sytař – 3:1. Konečný výsledek je spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti. Od středy bude ústecký tým ladit formu na soustředění, v jehož rámci sehraje v Brně poslední přípravný zápas se Zbrojovkou „B“.

Tento duel je na programu v sobotu 5. 3. od 10.30 hodin.

27.04.2024 - FK Dobrovice - 17:00