Mistrovské utkání 16.kolo muži A
16. KOLO FORTUNA ČFL

BOHEMIANS „B“ - JISKRA ÚSTÍ N.O.  

                        2   :   1  / 1 : 0 /  

SESTAVA ÚSTÍ :

J.Krátký – Skalický – Chleboun/75.Vošlajer/ – Koukola – Langer

Souček – Grygar – Lněnička/5.Šmíd/ - Hapal – Špatenka/75.Tichý/

Onie Chisom

SESTAVA BOHEMIANS „B“:

Soukup – Lehovec – A.Kadlec – P.Vala - Bartek

Fulnek – Farkaš – Mareš – Zeman/62.Marhoul/

Koubek/84.Havránek/ - Keita/46.ugwu/

BRANKY:  32.´ Mareš, 71.´ Koubek/p/  -  87.´ Souček

                              

Na UMT v Uhříněvsi, kde má azyl béčko Bohemians začalo fotbalové jaro pro tým Jiskry nejhůře, jak mohlo. Už ve 4. min. byly všechny předpoklady o vývoji zápasu o záchranu bojujícího Ústí pryč. Za všechno mohla situace, kdy si za obranu hostů naběhl Koubek, gólman Krátký, který se vrátil do branky, aby pomohl v záchranářských plánech, se proti němu vydal mimo vápno, ale rychlý kontr zastavil v rozporu s pravidly. Verdikt rozhodčího byl neúprosný, vyloučení. To pochopitelně znamenalo zásah do sestavy a přeskupení řad. Domácí nastoupili s celou řadou hráčů prvoligového kádru, ale dlouho se proti dobře pracující defenzívě soupeře nemohli prosadit. Fotbalisté Jiskry bojovali statečně a dlouho to vypadalo velmi nadějně, ukázalo se, že zimní posílení se povedlo. Jenže v 32. min. napřáhl z dobrých 25m Mareš a jeho projektil prolétl mezi rukama Šmída s pomocí břevna do sítě. Po změně stran hostující tým překvapil soupeře otevřenou hrou, kdy i v deseti zle zatápěl obraně Bohemians. V 71. min. však do zápasu vstoupil opět rozhodčí Černý. Kontakt hráčů v pokutovém území, který spíše vypadal na prohřešek domácích, posoudil po svém, nařídil penaltu proti Ústí. Tu bezpečně proměnil Koubek – 2:0. Ani po tomto gólu však aktivita svěřenců trenéra Chudého neopadla, naopak v 87. min. vykřesal po pěkné kombinaci naději Jan Souček, jehož přesná střela z pravé strany si našla cestu do sítě – 2:1. V samotném závěru byla ve varu znovu lavička Jiskry, když v nastaveném čase ukončil rozhodčí zápas ve chvíli, kdy měli hosté kopat přímý kop z velmi nadějné pozice. To je pak opravdu těžké. Body proti velmi kvalitnímu soupeři se i vinou nešťastného vstupu do zápasu vybojovat nepodařilo.

Výkon týmu Jiskry však vzbuzuje naději, zápasů je před námi ještě dost. Chce to ale také vyhrávat, ovšem příští domácí zápas bude ještě náročnější. Do Ústí přijede vedoucí celek soutěže FK Jablonec. Tento důležitý zápas je na programu

v sobotu 19. 3. od 15 hodin.Fotografie k článku:

DNES MÁ NAROZENINY


Dnes nikdo neslaví.


TOP 5 STŘELCI KLUBUPŘÍŠTÍ UTKÁNÍ

A tým


20.04.2024 - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - 17:00


TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

-

TJ Spoje Praha

-


JSME NA FACEBOOKU
Web Jiskra Ústí fotbal používá cookies s jejichž pomocí bychom Vám chtěli umožnit optimální využití našich internetových stránek a také provádět průběžné zdokonalování internetové stránky. Svůj dobrovolný souhlas s použitím cookies můžete kdykoliv odvolat.