Mistrovské utkání 23.kolo muži A
23. KOLO FORTUNA ČFL

JISKRA ÚSTÍ N.O. – SK ZÁPY  

                          1   :   2  / 0 : 1 /    

SESTAVA ÚSTÍ :

Šmíd – Falta – Lněnička – Chleboun - Koukola

Anih/41.Vácha/ - Grygar – Hapal – Špatenka/77.Onije Chisom/ - Souček

Tichý

SESTAVA ZÁPY:

Hrubeš – Jelínek – Woitek – Růžek - Koutenský

Kavalír/88.Mikor/ – Duben – Kubů/74.Matoušek/ – Eliáš/90.Velička/

Petrlák – Janko/74.Putz/

BRANKY:  53.´ Tichý  -  26.´ Kavalír, 64.´ Duben /p/

                              

Kdo chodí v Ústí na fotbal pravidelně, nemusí následující řádky ani číst. Pořád stejné. Herní rozdíl mezi vedoucím celkem tabulky a beznadějně posledním týmem nulový, body si vezou hosté. Domácí bez potrestaného Langera a omluveného Vošlajera se od úvodních minut do soupeře zakousli, vedoucí gól visel na vlásku. Už ve 4. min. mohli po velkém závaru ve vápně skórovat Tichý i Anih, do branky však míč neprotlačili. V 11. min. velmi dobře hrající Anih utekl po křídle, následný ostrý centr poslal Tichý z malého vápna vedle. Ve 20. min. si na centr Hapala naběhl Souček, jeho parádní volej z 10m skončil těsně nad brankou. A pak to znovu přišlo, ve 26. min. využil velké nedorozumění v obraně Kavalír, jenž zcela sám před brankářem nezaváhal – 0:1. Ani velmi laciný gól na kvalitě hry Jiskry moc nezměnil, v 35. min. se po krásné akci a přihrávce od Aniha řítil z úhlu sám na branku Tichý, jeho ránu ale vyrazil gólman na roh. V 39. min. přišel další šok pro domácí sebevědomí, po ostrém až brutálním nepotrestaném zákroku musel ze hry odstoupit do té doby nejlepší hráč na hřišti Emmanuel Anih. Po přestávce v 47. min. po rohu Hapala vytáhl gólman Hrubeš zázračně z pod břevna gólovou hlavičku Tichého. Přesto se 200 příznivců dočkalo, v 53. min. si na průnikovou přihrávku za obranu naběhl Tichý a tvrdou přízemní střelou vyrovnal – 1:1. V 63. min. odpověděl nečekanou ránou z 20m do břevna hostující Kavalír. Přesto byli domácí lepším týmem a zdálo se, že by to mohlo konečně vyjít, nevyšlo. V 64. min. nejdříve domácí obránci reklamovali ruku útočícího hráče, hra však pokračovala a po kontaktu na hranici velkého vápna rozhodčí okamžitě, ochotně a nekompromisně nařídil penaltu. Tu specialista Duben bezpečně proměnil a zajistil pro svůj tým všechny body. Domácí v závěru nenašli sílu alespoň vyrovnat, naopak, v 85. min. gólman Šmíd vychytal samostatný nájezd rychlého Kavalíra.

Hosté si tak na čele tabulky upevnili vedení, Ústí už musí po pěti sezonách uvažovat opět o divizi. Pokud ale existuje matematická možnost, bojuje se dál. V neděli 8. 5. od 10.15 hodin začíná zápas na hřišti stejně se trápících Pardubic „B“.Fotografie k článku:

DNES MÁ NAROZENINY


Dnes nikdo neslaví.


TOP 5 STŘELCI KLUBUPŘÍŠTÍ UTKÁNÍ

A tým


20.04.2024 - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - 17:00


TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

-

TJ Spoje Praha

-


JSME NA FACEBOOKU
Web Jiskra Ústí fotbal používá cookies s jejichž pomocí bychom Vám chtěli umožnit optimální využití našich internetových stránek a také provádět průběžné zdokonalování internetové stránky. Svůj dobrovolný souhlas s použitím cookies můžete kdykoliv odvolat.