Lehký – Pokorný – Mokošín – Vincour – Voldán/75.Marek/

Blažek – Štajer – Holec/59.Bekera/ - Trejbal/88.Hruška/

Zvěřina/88.Schober/ - Drobný

BRANKY:  59.´ Blažek, 85.´ Zvěřina

Fotbalový tým Jiskry vstoupil do nového ročníku divize nejhůře, jak mohl, po matném výkonu prohrál další zápas na hřišti průměrného Bydžova. Po loňském trápení v ČFL se očekávalo, že v nižší soutěži si Jiskra spraví chuť a na svou stranu získá znovu své příznivce. Zatím je opak pravdou, Ústí nad Orlicí se znovu usazuje na chvostu tabulky, tentokrát divizní. To nečekal ani ten největší pesimista, ale po domácí porážce s Letohradem předvedli svěřenci trenéra Kopeckého i v Bydžově bezkrevný výkon, který nemohl skončit jinak, než skončil. Vyloučeného Nemšovského nahradil na místě stopera Špatenka, ten však dost zřetelně chyběl na svém postu ve středu hřiště, kde ho přes největší snahu Sokol nenahradil. Příležitost v základní sestavě dostal tentokrát i Tulach, ale ani on příliš neoslnil, stejně jako střídající Paata i všichni ostatní hráči Jiskry, kteří dostali důvěru. Za celý zápas si hosté nevypracovali výraznější příležitost, pokusy Tichého a Součka v úvodní části skončily daleko vedle. Ani domácí nezářili, ale v průběhu druhého poločasu dokázali vyrovnaný zápas rozhodnout. Rozhodující moment utkání přišel krátce po zahájení 2. poločasu, kdy dostala Cidlina míč do pokutového území, tam si ho našel Blažek, jehož rána pod břevno určila ráz dalších minut – 1:0. Snaha Ústí o vyrovnání neměla patřičný důraz ani kvalitu, takže ani moc nepřekvapilo, když v 85. min. po ostrém centru z pravé strany úspěšně hlavičkoval do sítě Zvěřina – 2:0. Tento gól udělal definitivní tečku za dalším nepovedeným vystoupením Jiskry.

Náprava už zcela jistě musí přijít v příštím domácím zápase, ale ještě před ním v 2. kole MOL CUPU ve středu 17. 8. od 17.00 hodin budou hrát v Ústí třetiligové Živanice. Reparát za špatný vstup do divize je na programu v sobotu 20. 8. od 17.00 hod. proti podobně se trápícímu Dvoru Králové.

27.04.2024 - FK Dobrovice - 17:00