Matula – Picha – Sojka – Hruška - Močkovský

Reichl/46.Machač, 85.Zivr/ - Sulemain – Hrubý – Kwesi

Vitebský - Darnel

BRANKY:  63.´ a 90.´ Sokol  -  73.´ Hruška /p/

Ve středu v Poháru proti Živanicím přerušili fotbalisté Jiskry sérii dvou porážek v řadě. Důležitější zápas o divizní body se však hrál v sobotním podvečeru. Úmorné vedro vystřídal krátce před výkopem zápasu prudké déšť, který po celý zápas ztěžoval borcům obou týmů pohyb i kontrolu míče. Mimořádné drama skončilo nakonec vítězstvím domácích v nastaveném čase. Od úvodních minut mělo Ústí optickou převahu, bez většího vzruchu před brankou, hosté hrozili občas z protiútoků. První náznak šance si po samostatné akci vytvořil ve 28. min. Paata, jeho ránu z úhlu zneškodnil efektně Matula. Vůbec největší příležitost v této části měl v 44. min. Langer, jenž po krásné akci a přihrávce Stránského postupoval sám na brankáře, ale trefil jen jeho nohy. Domácí bez omluvených hráčů Součka a Tulacha, vzhlíželi s nadějí do 2. poločasu, do kterého místo Leníčka nastoupil Tomáš Sokol. Byl to rozhodující tah zápasu. Druhý poločas přinesl velké drama i emoce se šťastným koncem pro domácí. Přítomným 200 divákům se zápas určitě líbil. Vše odstartovala v 63. min. akce Paaty po jehož přihrávce zaskočil gólmana Tomáš Sokol dobře mířenou přízemní střelou z hranice vápna k tyči. Hosté měli šanci v 66. min., kdy Sulemain pokazil přímý kop z hranice šestnáctky. V 69. min mohlo být rozhodnuto, když po chybě obrany získal míč Tichý, pronikl s ním do vápna, kde byl sražen. Nařízený pokutový kop však Tichému chytil Matula. Tento moment nastartoval Dvůr k ofenzívě, která vyvrcholila v 73. min. po zkratu Nemšovského, jenž zbytečně fauloval uvnitř pokutového území v době, kdy měl míč pod kontrolou brankář Jech. Kapitán hostů Hruška nezaváhal a z penalty vyrovnal – 1:1. To byl pro domácí moc špatný výsledek. Přišel závěrečný nápor, ale smůla pokračovala v 88. Min., kdy po rohu trefil Mikor zblízka tyč. V druhé minutě nastaveného času po velkém závaru ve vápně nastřelil Nemšovský jen gólmana, ale vyražený míč nekompromisně poslal pod břevno hrdina dne Tomáš Sokol – 2:1. Moc důležité vítězství snad přinese klid i větší pohodu do řad ústecký hráčů. V neděli 28. 8. od 17.00 hodin budou hrát na hřišti dosud velmi úspěšného Hlinka.