Jech/80.Kalousek/ – Petrjánoš/46.Kozák/ – Chleboun – Mikor – Langer/46.Paata/

Hynek/46.Tulach/ – Špatenka – Stránský/75.Petrjánoš/

Sokol/75.Hynek/ – Tichý/46.Pinkava/ - Souček/46.Popelář/

BRANKA:  Souček

Herní příprava fotbalistů Jiskry se přehoupla do druhé poloviny a výkony týmu se viditelně lepší. Bez omluvených hráčů Bednáře, Vaška a Skalického, byl v pátečním podvečeru k vidění výtečný zápas. Pardubičtí mladíci v týdnu rozdrtili divizní Letohrad dvouciferným výsledkem a tento fakt asi výrazně ovlivnil mentální přípravu Jiskry k tomuto utkání. Od úvodní minuty zaskočili domácí sebevědomé Pardubice skvělým zodpovědným výkonem ve všech řadách, jedinou vadou na kráse bylo nevyužití gólových šancí. Už ve 3. min. měl po centru Hynka šanci Souček, zblízka však nechal vyniknout gólmana Šimůnka. V 11. min. po přihrávce Sokola mohl zvýšit Tichý, smál se znovu gólman. Poté se hra vyrovnala, domácí defenzíva však rychlonohé hosty k ničemu vážnějšímu nepustila. Ve 22. min. hostující Hoffman mohl potrestat zbytečnou ztrátu Jiskry ve středu hřiště, mířil však z vápna nad branku. Ve 25. min. po dalším centru aktivního Hynka zůstal sám před brankářem Tichý, ale vyloženou příležitost mu znovu zmařil Šimůnek. O minutu později po sérii rohů znovu neuspěl v šanci velmi dobře hrající hrotový útočník Tichý, tentokrát jeho teč těsně minula cíl. Zasloužené vedení přišlo v 35. min. po akci, kterou založil Sokol přihrávkou do křídla na Hynka, jehož skvělý ostrý centr poslal do sítě hlavou Jan Souček – 1:0. V týmu hostů hrají hned dva borci, kteří začínali s fotbalem v Ústí, Filip Hoffman a Daniel Pandula. V 40. min. první jmenovaný málem rozesmutnil svého otce na lavičce Jiskry, když po svém velkém sólu byl před vápnem faulován, následný přímý kop další „oušťák“ Pandula poslal nad branku. V 45. min. další průnik Hoffmana skončil nepřesným zakončením. Do 2. poločasu oba týmy výrazně prostřídaly, hra už neměla takový spád a tempo jako v úvodu. Přesto byl k vidění skvělý zápas, hosté chtěli vyrovnat, tlačili se do útoku, ale velkou šanci v 62. min. jim zmařil skvělý zákrok Jecha. V 65. min. se na druhé straně vyznamenal střídající gólman Pardubic Šimon po přesně umístěné střele Paaty z úhlu. Dramatický závěr zápasu už gól nepřinesl, velmi dobrý výkon Jiskry je příslibem do dalších zápasů.

Příště opět doma v sobotu 11. 2. od 14.00 hod. proti týmu z moravské divizní skupiny „D“ TJ Unie Hlubina.

27.04.2024 - FK Dobrovice - 17:00