Kocmich – Pečinka – Marek Sedláček – L.Janovský – Volf

Bičiště/80.Kučera/ – Kohout – Král/57.Tomíček/

Pánek/70.Horák/ – J.Janovský – Michal Sedláček/57.Bora/

BRANKY:  70.´ Volf  -  21.´ Tichý, 49.´ Stránský, 90.´ Vašek

Fotbalový tým Jiskry pokračuje v jarním vítězném tažení, nezastavila ho ani Dobrovice. Trenérský tým Ústí však musel řešit vážné komplikace na stěžejním postu brankáře. V závěrečných minutách minulého zápasu si natáhl sval Marek Jech, na pátečním tréninku si zranil koleno Jakub Truhlář a fit nebyl ani třetí gólman Marek Hortlík. Do branky tak musel jejich trenér Jakub Krátký, který má sice obrovské zkušenosti, ale v brance dlouho nestál. Zápas zvládl v pohodě i proto, že hostující tým byl povětšinu času viditelně lepším mužstvem, což bylo rozhodující. V Dobrovici sice také pršelo, ale méně než u nás, za daných podmínek se hrálo na slušném terénu. Herní převaha Ústí byla naplněna v 21. min., kdy ostrý centr Sokola vrátil od zadní tyče Bednář na malé vápno, kde se v dorážce hlavou prosadil Radek Tichý – 0:1. Ani po tomto gólu se obrázek hry nezměnil, hosté byli lepší, několik dobře rozehraných akcí však nedotáhli do konce. Pokusy domácích končily většinou u obránců, co prošlo, s klidem posbíral Krátký. Krátce po zahájení hry v 2. poločasu Josef Stránský ideálně zpracoval přetažený centr Bednáře, navedl si míč do střelecké pozice a přesně trefil pravý horní růžek – 2:0. Tento moment na dlouho určil ráz následujících minut, Ústí v pohodě kontrolovalo hru. To trvalo do 70. min., kdy po přísně nařízeném přímém kopu před pokutovým územím prostřelil Marek Volf zeď a vykřesal naději pro domácí – 1:2. Jenže drtivý závěrečný nápor nepřišel, v dobré formě hrající Ústí si vítězství nenechalo vzít. Naopak v 90. min. udeřili střídající hráči. Po křídle unikl rychlonohý Ondřej Petrjánoš, jehož ideální přihrávku uklidil na zadní tyči za záda bezmocného brankáře Kryštof Vašek – 1:3. Zasloužené vítězství posouvá Jiskru již do bezprostředního kontaktu s čelem tabulky, škoda zbytečně bídného letního vstupu do soutěže. V příštím kole čeká náš tým souboj o pomyslné stupně vítězů na hřišti aktuálně druhého týmu SK Benátky n.J. Po dohodě soupeřů se tento duel hraje už v pátek 7. 4. od 16.00 hodin.