Vašek/83.Paata/ — Spatenka — Sokol/57.FaItus/ Kozák/57.Hynek/ — Souček - Bednář/66.Tichý/

Velinský — Šplíchal/61 *Žahourek/ — Tomášek/79.Trnka/ - Kopřiva

Štěpánekf79.Valášek] - Habrman

/430 diváků/

BRANKA: 77.' Špatenka

Okresní derby se před velmi pěknou návštěvou odehrálo podle předpokladů. Za obrovského vedra rozhodla vyrovnané utkání jediná vydařená trefa. Domácí v sezóně ještě nedali gól, Ústí naopak zatím neinkasovalo, tento trend zůstal zachován i po závěrečném hvizdu rozhodčího. V obou poločasech mělo Mýto mírnou územní převahu, pevnou obranu Jiskry však vážněji neohrozilo. Byli to nakonec hosté, kteří si v úvodní části hry vypracovali nadějnou příležitost. V 9. min. po přihrávce Součka zůstal v šestnáctce za obranou Vašek, ale míč mu včas a hlavně čistě ukopl vracející se obránce. Poté se derby odehrávalo převážně ve středu hřiště, oběma soupeřům scházeia účinná fináíní přihrávka. První poločas proto skončil smírně, bez branek. Po přestávce začali aktivněji znovu domácí, toužící konečně skórovat. Nejblíže k tomuto Cíly byli v 54. min., kdy po akci a ideální přihrávce svého nejlepšího hráče Habrmana z levé strany se rána jednoho z útočících borců z 10m, odráží od břevna na brankovou čáru, odkud odklízí míč do bezpečí Chleboun. Tento moment dost výrazně zapůsobil na sebevědomí fotbalistů SK. Postupem času také v neskutečném vedru dochází většině aktérů síly, musí se střídat a zde má letos Ústí kam sáhnout. Závěrečné minuty se už mnohem častéJi odehrávají před brankou Zavřela. V 75. min. nebezpečně hlavičkuje Faltus, domácí gólman byl však připraven, Rozhodující moment utkání přišel v 77, mim, kdy po kombinaci Faltuse s Hynkem přebral míč na hranící šestnáctky Vojtěch Špatenka a nádhernou utaženou střelou na zadní tyč vymetl šibenici — 0:1. Z tohoto místa, ve stejném čase při bezbrankovém utkání na jaře trefil Špatenka tyč. Zápasu by možná více slušela dělba bodů, ale takový už je fotbal! Spokojení svěřenci trenéra Chudého pokračují v náročném, tentokrát domácím programu.

Ve středu 23. 8. od 17.00 hod. v MOL CUPU Viktorie Žižkov, v sobotu 26. 8. od 17.

04.05.2024 - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - 17:00