Fabián – Kopa – Poběrežský/83.Mlynka/ – Hájek/46.Yaroshenko/

Jimmy/83.Zabilanský/ - Glöckner

BRANKY:  12.´ Špatenka, 92.´ Chleboun /p/  -  65.´ Fabián

/460 diváků/

Finále jak má být! Vzájemný souboj o podzimního krále divizní skupiny C přilákal do ochozů stadionu velmi slušnou návštěvu. Kdo přišel, nelitoval, oba týmy názorně předvedly, proč se od začátku sezony střídají na čele tabulky. Na výborně připraveném trávníku se od první do poslední minuty hrál pohledný, rychlý, kombinační fotbal s dramatickou koncovkou. Hosté začali odvážně a v 9. min. získali nadějnou standardní situaci před vápnem, kterou Komma nevyužil. Velmi důležitý moment zápasu přišel na přelomu 11. a 12. min. Po centru z pravé strany důrazně hlavičkoval Tichý, jeho pokus však parádně vytáhl na roh Dědek. Ten rozehrál Stránský znovu na hlavu Tichého, i tuto ránu zázračně vyrazil gólman, jenže tentokrát před dobíhajícího Vojtěcha Špatenku, jenž nekompromisně zakončil – 1:0. Po inkasovaném gólu hosté ještě zvýšili intenzitu svých útočných pokusů, naráželi však na pevnou obrannou hráz. Naopak na druhé straně unikl po levém křídle Faltus, po jehož střele znovu úspěšně zakročil Dědek. V závěru úvodní části byl před vápnem faulován Bednář, přímý kop Stránského ale opět zneškodnil spolehlivý strážce branky Benátek. Nástup do 2. poločasu vyšel lépe domácím, ve 46. min. pálí Bednář z vápna těsně nad branku, v 48. min. nadějný průnik Hynka na poslední chvíli odvrátila obrana. V 54. min. se po dobře rozehraném přímém kopu Bednáře dostal do šance Tichý, hlavičkuje však těsně nad břevno. Nedáš, dostaneš, se naplnilo v 65. min. po nenápadné samostatné akci Fabiána zakončené přesnou střelou z vápna, která se od tyče odrazila do sítě – 1:1. O minutu později mohlo Ústí zvýšit, ale obrovská šance Špatenky po závaru ve vápně skončila u Dědka. Po vystřídání se Jiskra nadechla k velkému závěru. V 90. min. po rohu pálí Paata odražený míč těsně nad branku. V 92. min. vybojoval Špatenka roh, který rozehrál Stránský do vápna, kde jeden z obránců zahrál viditelně rukou. Podzimního půlmistra tak určil souboj Dědka s Patrikem Chlebounem. Rána k tyči odstartovala velkou euforii – 2:1. Jiskra má za sebou skvělý rok 2023, ve kterém pouze dvakrát prohrála /jen v Hamrech/ a třikrát remizovala. Podzimní prvenství je naprosto zasloužené.

04.05.2024 - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - 17:00