25. KOLO III. ČFL
SESTAVA ÚSTÍ N.O. :
BRANKY: 62.´ Hrnčíř, 77. Hoffman – 40.´ + 58.´ Slavík, 90.´ Nerger
Fotbalový tým Jiskry nesplnil důležitý úkol, když nedokázal doma vyhrát další zápas. Hosté hrající také o záchranu byli zejména v úvodní části jasně lepším celkem, získali výraznou územní převahu, Jiskra kontrovala pouze dlouhými nákopy, většinou bez adresáta. V 37. min. zachraňoval před Slavíkem v pokutovém území nejlepší domácí hráč Hrnčíř. Obávaný neratovický střelec Jakub Slavík se však dočkal v 40. min., když vystihl netaktické vyběhnutí gólmana z branky, dostal se k míči a z ostrého úhlu přesně trefil na zadní tyč – 0:1. Po přestávce domácí vstoupili na hřiště mnohem aktivněji, pomohla i střídání, na ohrožení branky Ordfelta to však dlouho nestačilo. Navíc v 50. min. vyrazil Jeřábek přízemní střelu z 20m před dobíhajícího Slavíka, jenž pohodlně zvyšuje – 0:2. Málokdo v tuto chvíli čekal zvrat, ke kterému vzápětí došlo. V 61. min. ještě Slavík odmítl hattrick, když po centru Havránka ve vyložené pozici hlavou nepřekonal Jeřábka. Málem ho to mohlo mrzet, protože v 62. min. prodloužil Chleboun hlavou centr Langera a Tomáš Hrnčíř zblízka snižuje – 1:2. Tento gól polil ústecké živou vodou, nejednou drtivý tlak, který došel naplnění v 77. min. po dlouhém autu Táborského, odvráceném na vápno, kde se přesně po zemi k tyči trefuje Filip Hoffman – 2:2. V 83. min. euforie vrcholí, po chybě obrany dobíhá Langr míč v šestnáctce, jenže gólman se mu postavil do cesty a šanci zmařil. Rozhodčí, který viditelně od začátku dával najevo, kde jsou jeho sympatie, rozpažil. O této situaci se dlouho diskutovalo, přesto v 87. min. po faulu na Hrnčíře sahá Jiskra po třech bodech, když parádní přímý kop Hazhy končí na tyči. Po euforii však přichází vystřízlivění a zmar! V 90. min. totiž získávají hosté také přímý kop před vápnem a po odrazu od zdi se k tyči trefuje Filip Nerger – 2:3.
Příští týden má Jiskra volný los a s napětím budeme čekat, kam se v tabulce posuneme. Další zápasy doma od 17.00 hod. opět ve středu 6. 5. proti Hradci“B“ a v sobotu 9. 5. proti Benátkám.
Web Jiskra Ústí fotbal používá cookies s jejichž pomocí bychom Vám chtěli umožnit optimální využití našich internetových stránek a také provádět průběžné zdokonalování internetové stránky. Svůj dobrovolný souhlas s použitím cookies můžete kdykoliv odvolat.