Jeřábek – Janda – Eliáš/75.Popelář/ - Bohunek – Barkóci/70.A.Bartoš ml./

Šafránek – Kopecký – Karlík – A.Bartoš st.

Šmíd – Rotter

BRANKABohunek /p/

Po špatném výkonu proti Vlašimi minulý týden si starší dorostenci napravili reputaci, když dokázali porazit jeden z nejlepších celků soutěže. V opravdu improvizované sestavě bez řady hráčů obvyklém sestavy podali svěřenci trenéra Nováka bojovný, disciplinovaný výkon, který skvělým výkonem podpořil gólman Jeřábek. Hosté začali sebevědomě, výborně kombinovali a v 13. min. se po nedorozumění ve středu obrany dostali do vedení, když Babický sám před gólmanem zakončil chytrým obloučkem – 0:1. Poté předvedl několik skvělých zákroků Jeřábek, aby ve 20. min. vyvrcholil nástup Tempa ránou Sedláře do břevna. Pak se domácí začali stále více osmělovat, starosti obraně hostů působil zejména robustní Rotter, který na nezvyklém postu na hrotu útoku velmi příjemně překvapil. Mezi 23. a 28. min. se právě Rotter dostal do tří nadějných příležitostí, které obrana Tempa se štěstím přežila. Nástup do 2. poločasu patřil domácím, v 51. min. skončila největší šance Ústí střelou, kterou na brankové čáře nešťastně vyrazil ležící Rotter do autu. Hosté následně znovu převzali otěže zápasu, pomohlo jim k tomu hlavně zranění opory defenzívy Eliáše. V těchto momentech několikrát skvěle podržel tým gólman Jeřábek, jenž zlikvidoval několik samostatných nájezdů. Nedáš – dostaneš, se naplnilo v 85. min., kdy po závaru v pokutovém území Tempa nařídil rozhodčí penaltu za faul a Bohunek bezpečně vyrovnal – 1:1. Hosté nerezignovali, v závěrečných minutách si vytvořili drtivý tlak, v kterém však znovu několikrát zázračně čaroval Jeřábek. Zápas se dostal do penaltového prodloužení, ve kterém hosté 2x ztroskotali na Jeřábkovi, nečekaný bod navíc tak zůstává v Ústí. Obrovská radost po zápas byla oprávněná, výpadek proti Vlašimi byl odčiněn. V příštím kole budou starší dorostenci hrát proti Třebeši. Začátek zápasu na UMT v Kobylicích je v neděli 17. 3. v 10.00 hodin.

04.05.2024 - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - 17:00