B muži 4.kolo
4. KOLO I. A TŘÍDY /DOHRÁVKA/

1. FC ŽAMBERK - JISKRA ÚSTÍ N.O. „B“

          2   :   2   / 1 : 1 /  penalty: 4 : 3           

 

SESTAVA ÚSTÍ N.O. :

Javorski – Pirkl/75.Černý/ – Bohunek – Grunta – Stejskal

Pavlásek – Felgr/63.Procházka/ – M.Kopecký/63.Š.Kopecký, 83.Karlík/

M.Krátký – Vaňous – Abrahams/63.Pinkava/

BRANKY:  Vaňous, Š.Kopecký

 

Dohrávka 4. kola I. A třídy se hráčům Jiskry moc nepovedla. Za ideálního, téměř letního počasí byli po většinu času lepším týmem, ale doplatili na zmar v koncovce i chyby v defenzívě. Domácí ještě v loňské sezoně hráli KP, ale ani v nižší soutěži nijak nezáří. Po úvodním náporu domácích byli v útoku mnohem nebezpečnější hosté. V 18. min. po přímém kopu Vaňouse se míč odrazil ve vápně k Felgrovi, jenž trefil břevno. Vzápětí zahrozil Žamberk a po rohu a hlavičce Molnára se vyznamenal brankář Javorski. V 34. min. se po pěkném signálu při rohu dostal ke střele Vaňous, jenž těsně minul branku. V 34. min. se Jiskře povedla krásná akce, když si bleskově vyměnili míč Krátký s Abrahamsem, který našel na penaltě volného Vaňouse a ten přesně k tyči otevřel skóre – 0:1. Radost však netrvala dlouho, v 36. min. obral Felgra na hranici vápna o míč Hynek, který šel sám na branku a bezpečně vyrovnal – 1:1. Poté Ústí zavřelo soupeře před vlastním pokutovým územím, drtivý tlak vyvrcholil v 45. min., kdy nejprve ve vyložené šanci nastřelil Felgr zblízka brankáře, akci mohl dokončit Grunta, ale zblízka na dlouhou nohu poslal míč do tyče. Ani poté nedostali domácí míč z vápna, ten získal znovu Felgr, byl u zadní lajny podražen, z čehož rezultovala penalta. Tu však kapitán Grunta poslal do náruče brankáře. Po takto bouřlivém závěru úvodní části se po přestávce obě mužstva dlouho hledala, hra se pohybovala spíše ve středu hřiště.

V 60. min. domácím znovu pomohlo štěstí, nenápadný přímý kop Hynka z 35m tečoval ve vápně Kuklík do protipohybu brankáře – 2:1. Trenér Jiskry provedl po tomto gólu hned trojí střídání a tento tah mu vyšel. Trvalý nápor vyústil v pěknou individuální akci Vaňouse, jehož přesný centr z pravé strany donesl na prsou do sítě důrazný střídající

Šimon Kopecký – 2:2. Ten musel bohužel krátce na to po střetu s brankářem střídat. Domácí pak zuby nehty přežili drtivý závěr Jiskry a šlo se na penalty. Tam byli úspěšní a připisují si druhý bod, podle průběhu hry asi nezasloužený, ale takový je někdy fotbal.

Béčko Ústí utrpělo první citelnou ztrátu, kterou může napravit v dalším těžkém utkání tohoto týdne. V neděli 15. 9. od 16.30 hodin hraje na horké půdě v Zámrsku.Fotografie k článku:

DNES MÁ NAROZENINY


Dnes nikdo neslaví.


TOP 5 STŘELCI KLUBUPŘÍŠTÍ UTKÁNÍ

A tým


01.04.2023 - FK Dobrovice - 16:30


FK Dobrovice

-

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

-


JSME NA FACEBOOKU
Web Jiskra Ústí fotbal používá cookies s jejichž pomocí bychom Vám chtěli umožnit optimální využití našich internetových stránek a také provádět průběžné zdokonalování internetové stránky. Svůj dobrovolný souhlas s použitím cookies můžete kdykoliv odvolat.