A mužstvo

7. KOLO /9. ZÁPAS/ FORTUNA ČFL JISKRA DOMAŽLICE - JISKRA ÚSTÍ N.O. 1 : 1 / 1 : 0 / penalty: 5 : 6 SESTAVA ÚSTÍ : J.Krátký – Lněnička – Čech - J.Chleboun - Langer Nikodem – Pazdera - Falta – Souček – Smejkal/46.M.Kopecký/ M.Krátký/86.Smíšek/ SESTAVA DOMAŽLICE : Brych –Kadar – Hájovský – Čihák - Rychnovský Hrubý – Vais – Teršl/71.Šmejkal/ - Došlý Dvořák – Černý/83.Sedláček/ BRANKY: 42.´ Vais - 53.´ Souček Fotbalový tým Jiskry i po těžkém „anglickém“ týdnu uhájil pozici na třetím místě ČFL. V ještě více oslabené sestavě jako obvykle dokázali svěřenci trenéra Chudého nemožné, z Domažlic vezou dva body. Už v týdnu doplnil nevídanou marodku Tichý, v průběhu zápasu odstoupil další klíčový hráč ofenzívy Smejkal. Premiéru v ČFL si tak na hrotu útoku odbyl další mladík Matěj Krátký. V úvodu zápasu se útoky střídaly na obou stranách, bez větších možností. Náznak šance Ústí skončil uklouznutím Součka v pokutovém území, neujala se ani střela Smejkala z 25m. Postupem času převzali domácí iniciativu, získali řadu standardních situací, ale obrana hostů v čele s výborným J.Krátkým v brance dlouho odolávala. Ústecký gólman se vyznamenal hlavně v 40. min., kdy kryl gólovou ránu Hrubého z vápna. V závěru úvodní části však přeci jen domácí udeřili, když se po přesném centru z levého křídla nekompromisně prosadil zblízka Vais – 1:0. A z pohledu Ústí mohlo být ještě hůře v poslední minutě 1. poločasu, kdy po dalším ostrém centru do vápna trefil Hrubý hlavou vnitřní část tyče. Nástup do 2. poločasu zvládli hosté už bez Smejkala výborně. V 53. min nejmladší hráč Ústí M.Krátký vypálil z 20m, Brych jeho pokus vytěsnil na roh a to neměl dělat. Na přesný centr Langera si naběhl kapitán Souček, jenž hlavou z 8m vyrovnal – 1:1. Pak domácí znovu výrazně přidali, získali převahu i šance. V 67. min. gólman Krátký skvěle vyrazil hlavičku Hrubého a v 70. min. při něm znovu stálo štěstí, když tečovaná přízemní střela z 16m skončila na tyči. Starší z bratrů Krátkých se vyznamenal ještě v 82. min. po další těžké ráně z hranice šestnáctky. Stejně jako v loni tak dvoudenní výlet fotbalistů a příznivců Jiskry do Domažlic skončil penaltovým rozstřelem. Tentokrát však vítězným. Až do páté série byli všichni střelci úspěšní, na začátku šesté domácí Šmejkal minul branku, ale první mečbol Smíšek jen otřel o tyč. Válku nervů pak nezvládl Kadar a hrdina zápasu Souček následně zvedl stavidla ústecké radosti /uspěli dále Falta, Čech, Lněnička, Langer, Nikodem/. V příštím kole, v sobotu 29. 9. od 16.00 hod. hostí ústecká Jiskra TJ Štěchovice. Pro uhájení skvělé pozice v tabulce bude hodně důležitý zdravotní stav hráčů.