test test 2 28.07.2018 neděle 10:15

Rozlosování

# Domácí Hosté Datum Den Čas Výsledek
1 FC Hlinsko Jiskra Ústí nad Orlicí 25.08.2018 sobota 11:15 5 : 0 / 3 : 0 /
2 Jiskra Ústí nad Orlicí FK Agria Choceň 02.09.2018 neděle 15:15 6 : 0 / 3 : 0 /

Mistrovské utkání 1.kolo

Mladší žáci 1.kolo krajského přeboru 25.8.2018 Hlinsko-Ústí nad Orlicí 5:0 (3:0) Sestava: Kusý - Šváb, J.Šimek, J.Borovička - D.Hoffman, Žďárský, Horálek - A.Borovička, Langr (Eliáš, Rýdl) Naše mladší žáky čeká opravdu velice náročná sezona. Kádr pro sezonu 2018/2019 obsahuje pět hráčů ročníku 2006 a tři hráče ročníku 2007. To znamená, že máme k dispozici pouze osm hráčů! Nejsme schopni sestavit ani základní devítku do hry. Mužstvo tak bude muset být po celou sezonu, nějak doplňováno hráči z přípravky. Naštěstí ještě přípravky nehrají své turnaje, a tak se mužstvo mohlo pro zápas v Hlinsku doplnit. Až ale přípravky začnou hrát, nastanou problémy. K samotnému zápasu do Hlinska ještě z kádru neodjel Kapoun a brankář Zářecký si obnovil při rozcvičení zranění kolena. Do utkání tak z ročníku 2006 nastoupila pouze trojice &Scaro n;imek, Žďárský a A.Borovička. Z toho první dva jmenovaní museli odehrát většinu zápasu za starší žáky, kteří se potýkají se stejným problémem nedostatku hráčů. Z ročníku 2007 do zápasu naskočili všichni tři hráči z kádru a zbytek mužstva tvořila přípravka. Tři hráči ročníku 2008 a dokonce také tři hráči ročníku 2009!!! Jaký rozdíl oproti domácímu týmu, za který nastoupilo sedm hráčů ročníku 2006 a čtyři hráči ročníku 2007. Podle toho také zápas vypadal. Domácí byli po většinu zápasu lepším týmem a vyhráli naprosto zaslouženě. Naše mladé mužstvo, ale zaslouží velkou pochvalu za bojovný a obětavý výkon po celých 70 minut. Ani dvě rychlé branky na začátku zápasu, první z trestného kopu a druhý z penalty naše mužstvo nesrazilo a nadále bojovalo o co nejpřijatelnější výsledek. Výšková převaha a fyzická vyspělost hráčů Hlinska nám ovšem moc šancí ke skorování nenabídla. Naopak nebýt výborného výkonu brank&a acute;ře Matěje Kusého, mohla být naše prohra daleko vyšší. Ještě bych vyzdvihl výkon Jakuba Šimka, který odehrál skoro celé utkání za starší žáky na postu levého záložníka a poté svými zkušenostmi a přehledem řídil obranu mladších žáků. Dále i Tondu Borovičku, který sváděl těžké souboje v útoku. Škoda, že neproměnil některou ze svých šancí. V dalším zápase přivítáme v domácím prostředí Choceň. Špaček Roman

Mistrovské utkání 2.kolo

2. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ JISKRA ÚSTÍ N.O. – FK AGRIA CHOCEŇ 6 : 0 / 3 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ: Zářecký – Horálek, Kapoun, J.Borovička, D.Hoffman, Šváb, J.Šimek, Fišer, A.Borovička, Skala, Kusý, V.Eliáš, Žďárský BRANKY: 2x A.Borovička, Žďárský, Fišer, Horálek, Skala Mladší žáci nenechali nic náhodě a po dobrém výkonu hladce vyhráli nad snaživým soupeřem. V obou poločasech vstřelili vždy tři góly. V 10. min. otevřel skóre A.Borovička – 1:0. Ve 29. min. zvýšil Žďárský a skóre této části hry uzavřel v 35. min. Fišer – 3:0. Po přestávce spálili domácí řadu vyložených šancí, ale padaly i góly. V 52. min. zvýšil na 4:0 Horálek, v 58. min. svým druhým gólem zvýšil na 5:0 opět A.Borovička a konečné skóre stanovil v 69. min. Skala – 6:0. V příštím kole to bude těžší, mladší žáci hrají v Holicích. Tento zápas je na programu v neděli 9. 9. od 11.15 hodin.

Mistrovské utkání 3.kolo

3. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ SK HOLICE - JISKRA ÚSTÍ N.O. 0 : 6 / 0 : 3 / SESTAVA ÚSTÍ: Zářecký – Horálek, Kapoun, J.Borovička, Cindr, Fišer, Šváb, J.Šimek, A.Borovička, Skala, V.Eliáš, Žďárský BRANKY: 2x A.Borovička, 2x Žďárský, J.Šimek, Skala Také mladší žáci potvrdili úlohu favorita a nastříleli Holicím šest gólů. Na rozdíl od starších si své úspěchy rovnoměrně rozdělili do obou poločasů. Skóre otevřel již v 11. min. J.Šimek – 0:1. Ve 26. min. se prosadil nejlepší střelec týmu A.Borovička – 0:2. Skóre úvodní části stanovil v 33. min. Skala – 0:3. Po přestávce domácí dlouho odolávali, ale v 63. min. se znovu střelecky uplatnil A.Borovička – 0:4. Závěr utkání patřil střelecky Žďárskému, jenž v 65. a 70. min. stanovil konečný výsledek – 0:6. Mladší žáci se lepší zápas od zápasu, ale na ten příští si musí týden počkat. Vzhledem k počtu účastníků mají následující víkend volný los.

Mistrovské utkání 5.kolo

5.KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ-JISKRA ÚSTÍ NAD ORLICÍ 0:5 (0:2) Sestava: Ústí: Zářecký - Šváb, Šimek, Kapoun, Cindr, Horálek, Fišer, A.Borovička, J.Borovička, Žďárský, Skala, Eliáš. Branky: Fišer, A.Borovička, Žďárský(pen), Skala, Šváb. Po volném losu z minulého týdne, se mladší žáci představili v Moravské Třebové. Tabulkové postavení nás před zápasem pasovalo do role favorita. Naši žáci tuto úlohu zvládli a zaslouženě vyhráli. Skóre otevřel již v 6.minutě Fišer po chybné rozehrávce domácího brankáře. V 12.minutě zvýšil Tonda Borovička na 2:0 a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Bohužel, ale jako již tradičně selháváme v proměňování vyložených šancí a tak se do poločasu skóre již nezměnilo. Klid nám přinesla až 49.minuta. To se ve vápně šikovně uvolnil Žďárský, byl faulován a pískala se penalta. K její exekuci se postavil sám faulovaný Ždárský. S přehledem ji proměnil a dostal nás do vedení 3:0. Od této chvíle se na naše kopačky dostavil klid a na domácí branku se valil jeden útok za druhým. Spoustu šancí jsme opět zahodili, ale dvě branky jsme přece jenom ještě přidali. V 57.minutě se uvolnil Skala a pěknou ranou zvýšil již na 4:0. Skóre zápasu uzavřel v 62.minutě střelou z dálky obránce Šváb.Výhra nad houževnatým soupeřem se nerodila lehce, ale bojovný výkon podpořený kolektivní hrou všech hráčů, nedal domácím žádnou šanci pomýšlet na nějaký bodový zisk. Když už se domácí do nějaké šance dostali, stál v brance pozorný Zářecký, který již tři zápasy v řadě neinkasoval.To znamená úctyhodných 210 minut dobře odvedené práce celého týmu. Mužstvo ale musí zůstat nohama na zemi, protože silnější týmy nás čekají v druhé polovině podzimu. Až teprve tyto zápasy ukáží, jakou kvalitu a sílu má toto omlazené mužstvo mladších žáků.

Mistrovské utkání 6.kolo

Střelci utkání: Horálek, A.Borovička, Cindr

6. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ JISKRA ÚSTÍ N.O. – JISKRA LITOMYŠL 3 : 3 / 3 : 0 / SESTAVA ÚSTÍ: Zářecký – Horálek, Kapoun, J.Borovička, Cindr, Fišer, Šváb, J.Šimek, A.Borovička, Skala, V.Eliáš, Žďárský BRANKY: Horálek, A.Borovička, Cindr Ve velmi dramatickém a kvalitním utkání si mladší žáci v praxi předvedli, že ani jasné vedení v poločase ještě neznamená vítězství. Domácí se ve vyrovnaném průběhu úvodní části dokázali prosadit střelecky. Po pěkné akci vsítil vedoucí gól v 9. min. Horálek – 1:0. Ve 22. min. pojistil vedení domácích A.Borovička – 2:0. Krátce na to, dokázal zvýšit už na 3:0 po rychlé akci Cindr – 3:0. Po výsledkově jednoznačné úvodní části však hosté výrazně přidali a začali postupně dotahovat. Krátce po zahájení 2. poločasu snížil Grus a dal signál k obratu – 3:1. Šikovný Grus se nemýlil ani v 46. min. a začalo drama – 3:2. Ještě hůře pro domácí bylo v 49. min., kdy vyrovnal Hynek – 3:3. V závěru domácí výrazně přidali, tlačili se před brankářku Žroutovou, ale dvě slibné šance zůstaly nevyužity. Výborný zápas tak skončil nerozhodně. V příštím kole nastoupí mladší žáci proti SK Pardubičky. Tento zápas se hraje v sobotu 7. 10. od 15.30 hodin.

Mistrovské utkání 7.kolo

Střelci utkání: Borovička A. 2x, Žďárský

7. KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ SK PARDUBIČKY - JISKRA ÚSTÍ N.O. 2 : 3 / 1 : 2 / SESTAVA ÚSTÍ: Zářecký – Horálek, Kapoun, J.Borovička, Cindr, Fišer, Šváb, J.Šimek, A.Borovička, D.Hoffman, V.Eliáš, Žďárský BRANKY: 2x A.Borovička, Žďárský Také mladší žáci vezou z Pardubiček plný počet bodů. Utkání dvou sousedů v lepším středu tabulky začali lépe hosté. V 19. min. otevřel skóre vyrovnaného zápasu A.Borovička, kter ý se o dvě minuty později zasloužil o vedení 0:2. Tento stav však netrval dlouho. Domácí v 27. min. snižují Takáčem na 1:2. Po přestávce vrátil klid do řad hostů kapitán týmu Žďárský – 1:3. Stejně jako v minulém kole byl však závěr zápasu pořádně dramatický, v 61. min. snížil domácí Koblížek na 2:3. Další komplikaci ale hosté nepřipustili a po taktickém výkonu dovedli zápas do vítězného konce. V příštím kole nastoupí mladší žáci na domácím hřišti proti FO Lanškroun. Zápas se hraje v neděli 14. 10. od 13.15 hodin.