logo

Detail novinky

Mistrovské utkání 5.kolo

5.KOLO KRAJSKÉHO PŘEBORU MLADŠÍCH ŽÁKŮ SLOVAN MORAVSKÁ TŘEBOVÁ-JISKRA ÚSTÍ NAD ORLICÍ 0:5 (0:2) Sestava: Ústí: Zářecký - Šváb, Šimek, Kapoun, Cindr, Horálek, Fišer, A.Borovička, J.Borovička, Žďárský, Skala, Eliáš. Branky: Fišer, A.Borovička, Žďárský(pen), Skala, Šváb. Po volném losu z minulého týdne, se mladší žáci představili v Moravské Třebové. Tabulkové postavení nás před zápasem pasovalo do role favorita. Naši žáci tuto úlohu zvládli a zaslouženě vyhráli. Skóre otevřel již v 6.minutě Fišer po chybné rozehrávce domácího brankáře. V 12.minutě zvýšil Tonda Borovička na 2:0 a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Bohužel, ale jako již tradičně selháváme v proměňování vyložených šancí a tak se do poločasu skóre již nezměnilo. Klid nám přinesla až 49.minuta. To se ve vápně šikovně uvolnil Žďárský, byl faulován a pískala se penalta. K její exekuci se postavil sám faulovaný Ždárský. S přehledem ji proměnil a dostal nás do vedení 3:0. Od této chvíle se na naše kopačky dostavil klid a na domácí branku se valil jeden útok za druhým. Spoustu šancí jsme opět zahodili, ale dvě branky jsme přece jenom ještě přidali. V 57.minutě se uvolnil Skala a pěknou ranou zvýšil již na 4:0. Skóre zápasu uzavřel v 62.minutě střelou z dálky obránce Šváb.Výhra nad houževnatým soupeřem se nerodila lehce, ale bojovný výkon podpořený kolektivní hrou všech hráčů, nedal domácím žádnou šanci pomýšlet na nějaký bodový zisk. Když už se domácí do nějaké šance dostali, stál v brance pozorný Zářecký, který již tři zápasy v řadě neinkasoval.To znamená úctyhodných 210 minut dobře odvedené práce celého týmu. Mužstvo ale musí zůstat nohama na zemi, protože silnější týmy nás čekají v druhé polovině podzimu. Až teprve tyto zápasy ukáží, jakou kvalitu a sílu má toto omlazené mužstvo mladších žáků.