12 Sokol Rudoltice B Jiskra Ústí nad Orlicí C 27.10.2019 neděle 14:00
13 Jiskra Ústí nad Orlicí C FK Kerhartice 02.11.2019 sobota 11:30

Hubálek– Stejskal – Novák – Wohner - Fikejz

Rotter- Mašanský – Král - Kolář

Pulkrábek/24.Mako/ - Javorski

BRANKY:  Mašanský /p/, Král

Ústecké céčko poprvé v soutěži prohrálo, když v kombinované sestavě nezvládlo druhý poločas v Boříkovicích. Utkání začali lépe domácí, už v 9. min. otevřel skóre Holubec – 1:0. O deset minut později chybovala obrana domácích a z nařízené penalty se nemýlil Marek Mašanský – 1:1. Hostující tým se poprvé a naposledy dostal do vedení v 34. min., v níž se prosadil Král – 1:2. Ještě do poločasu však vyrovnal boříkovický Krejčí – 2:2. Po přestávce už na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo. Domácí dokonale využili domácího prostředí a postupně se prostříleli k hladkému vítězství. To se začalo rodit v 49. min. po gólu Khola – 3:2. Možnou snahu hostů o zvrat zmrazil v 63. min. Krejčí – 4:2. Závěrečné minuty zápasu patřily jasně domácím. V 64. min. upravil na 5:2 Podolský a konečnou podobu překvapivě vysokého vítězství stanovil v 68. min. završeným hattrickem opět střelecky disponovaný Krejčí – 6:2.

Po tomto výsledku kleslo céčko v tabulce na čtvrté místo se ziskem 12 bodů s tříbodovou ztrátou na vedoucí Kerhartice. K dobru má však stále odložený domácí zápas proti Lukové. V příštím kole nastoupí „C“ tým Jiskry proti Tatranu LIchkov. Tento zápas je na programu

BRANKY:  Procházka, Eliáš, Pulkrábek

Ústecké céčko nastupuje ke každému zápasu v silně obměněné sestavě, ale zatím neztratilo ani bod. Se zápasem k dobru se dělí o vedení s týmem FK Kerhartice.  Také sobotní mužstvo si se svým soupeřem dokázalo poradit. Hosté ovšem nebyli vůbec špatní, domácí museli o výsledek poctivě bojovat. Na těžkém terénu se na gól čekalo do 24. min., kdy se po akci a přihrávce Eliáše prosadil sám před brankářem Procházka – 1:0. V závěru úvodní části se velmi dobře hrající Eliáš postaral o klidný průběh přestávky – 2:0. Ve druhém poločasu si domácí hlídali vedení, hrálo se převážně na polovině hostů, kteří ovšem využívali každou možnost na protiútok. V 62. min. se po krásném uvolnění od Rottera dostal za obranu Pulkrábek, hokejovým blafákem si položil na zem brankáře a do prázdné branky zvýšil na 3:0. Ani po tomto gólu hosté nerezignovali a za snahu byli odměněni. V 70. min. využil zaváhání v obranných řadách domácích Kučera, který stanovil konečný výsledek zajímavého klání.

Ústecké céčko hraje další zápas

v sobotu 14. 9. od 15.30 hodin v Boříkovicích.

BRANKY:  Mašanský, Strnad /p/, Abrahams

Ústecké céčko úspěšně zvládlo utkání se soupeřem, který má stejně jako naše mužstvo ve svém středu několik borců hrajících v minulosti vyšší soutěže. Byl to zápas dvou týmů považovaných za největší favority soutěže a průběh střetnutí ukázal, že ne náhodou. Pro fanouška Jiskry je, ale asi nejpodstatnější to, že do utkání zasáhl po více jak roční absenci zaviněné vážným zraněním Josef Strnad, který patří k největším oporám áčka v ČFL. Uvedl se dobře, vydržel celý zápas a navíc vsítil gól z penalty. Vyrovnaný duel střelecky otevřel v 31. min. Mašanský – 0:1. Hosté se však dlouho neradovali, o minutu později vyrovnal neméně zkušený Kovanda – 1:1. Po přestávce Ústí převzalo iniciativu a po faulu ve vápně dostalo možnost penalty, kterou s přehledem proměnil Strnad – 1:2. Snahu domácích o vyrovnání zmrazil v 56. min. Abrahams, jenž znovu prokázal svoje střelecké schopnosti i rychlost – 1:3. Jenže zápas dokázal zdramatizovat další zkušený hráč dříve působící v Letohradu. V 77. min. snížil Ulvr – 2:3. Navíc byl po druhé žluté kartě vyloučen v 71. min. Eliáš. Fotbalisté Jiskry si však v rušném závěru dokázali výsledek pohlídat a potvrdit prozatímní neporazitelnost.

BRANKY2x Abrahams, 2x Hubálek, Pinkava, Jansa, Pulkrábek, Rotter

C tým mužů se poprvé představil na domácím hřišti a svého soupeře nešetřil. Zápas se od začátku vyvíjel zcela jednoznačně a brzy se hrálo jen o výši konečného skóre. V 1. poločasu hrál poprvé za Ústí Abrahams, který dal čtyři góly, ale dvakrát ho zradil na lajně rozhodčí laik, jenž mu regulérní úspěchy vzal. To však rozjetému týmu domácích nijak nevadilo. V týmu hostů byl nejlepším hráčem brankář Kopecký, který zachránil hosty od dvojciferného přídělu. Za Ústí otevřel brzy po zahájení skóre Pinkava - 1:0. Pak se po pěkných akcích prosadili postupně Abrahams a Jansa – 3:0. Skóre úvodní části uzavřel v 44. min. opět Abrahams a šel se připravit na premiéru v A týmu. Po přestávce se obrázek hry nezměnil, hned v 58. min zvýšil Rotter na 5:0, ale po zaváhání v obraně se radoval z gólu i soupeř, střelcem byl Moudrý – 5:1. Závěr zápasu patři hlavně brankáři Hubálkovi, který si šel zahrát do pole, a dařilo se mu, v 69. min. zvýšil na 6:1. V 74. min. se prosadil další střídající hráč Pulkrábek – 7:1. V 76. min. znovu pálil ostrými Hubálek, jenž stanovil konečný výsledek jednoznačného zápasu – 8:1. V samotném závěru byl několikrát blízko hattricku Hubálek, ale nebylo mu souzeno.

Po jednoznačném vítězství se Ústí C posunulo s plným bodovým ziskem na 4. místo, navíc jedním zápasem k dobru. V příštím kole bude céčko hrát v Helvíkovicích. Tento zápas je na programu v sobotu 31. 8. od 16.00 hodin.